Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy Internet w Rzeszowie

Darmowy Internet w Rzeszowie

WitekT 15 Maja 2006 16:27

0 0

Rzeszów to prawdopodobnie pierwsze polskie miasto, które oferuje mieszkańcom darmowy dostęp do Internetu.

Od dziś z bezpłatnej sieci szerokopasmowej mogą korzystać rzeszowianie, którzy mieszkają w odległości nie większej niż 200-300 metrów od hotspota. 44 takie nadajniki zainstalowano na szkołach i urzędach głównie w centrum miasta.




Aby korzystać z darmowego Internetu, trzeba mieć odpowiednią kartę sieciową WiFi, zadzwonić pod specjalny numer telefonu, gdzie uzyska się specjalny kod dostępu, a potem za pośrednictwem komputera uzyskać indywidualny numer PIN. Konieczne jest także posiadanie adresu e-mail.

Cała sieć kosztowała do tej pory ponad 8 mln zł. Trzy czwarte to pieniądze unijne. Wkrótce ruszą prace nad pokryciem siecią całego miasta. W przyszłości sieć szerokopasmowa ma pozwolić na wprowadzenie w Rzeszowie darmowych rozmów telefonicznych czy zdalne sterowanie sygnalizacją świetlną.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~dt  2006-05-15 17:07:24  host: wap.plusgsm.pl

    muddy powiedzmy ze pierwsze tak duze miasto :) To super! To 3G nie ma co w Rzeszowie stawiac.

  • 0

    5.  2006-05-15 17:09:11

    muddy : czudec mial siec ale nie darmowa. przez chyba rok bylo za free przy podpisaniu umowy a pozniej juz placic trzeba. Choc reki uciac nie dam:)

  • 0

    6.  2006-05-15 17:09:50

    no i w rzeszowie ma byc 512kb lacze dla kazdego.

  • 0

    7.  2006-05-15 17:10:47

    ~dt: nie żartuj sobie :]

  • 0

    8. ~evad  2006-05-15 17:14:45  host: 82.160.254.218

    w Zielonej Górze też już od daaaaawna jest darmowy, publiczny dostęp do internetu (http://www.internet.zgora.pl/), choć na pewno nie w takiej skali - bo tylko 1 hotspot, a nie 44. :) niemniej faktem jest, że Rzeszów na pewno nie był pierwszy w tej dziedzinie...

  • 0

    9.  2006-05-15 17:26:38

    ~evad: w Rzeszowie na runky jest cos takiego od 2003 roku albo wczesniej.podobnie jak w Krakowie i kilku miastach jeszcze. Tuatj mowa o dostepie na ponad polowe miasta.

  • 0

    10.  2006-05-15 17:37:10

    ale co ciekawe, pieniądze na budowę sieci pochodzą z Brukseli, unijni urzędnicy bardzo skrupulatnie sprawdzą, na co zostaną przeznaczone. I tutaj zaczynają się problemy, ponieważ w projekcie nie zapisano udostępnienia za darmo internetu mieszkańcom. Według tego dokumentu, sieć ma służyć jedynie urzędnikom, szkołom i przedszkolom na terenie miasta.

  • 0

    11.  2006-05-15 17:40:41

    I jak się chce to można. Gratuluje.

  • 0

    12.  2006-05-15 18:28:58

    evad- w Szczecinie też jest parę darmowych hot-spotów. Jdnak to nie to samo co pokrycie zasięgiem całego miasta.
    No i swoją drogą nie ma też co porównywać małej wioski do dużego miasta, bo to inna skala przedsięwzięć.

  • 0

    13. ~ja  2006-05-15 18:45:23  host: 193.19.165.20.osk.enformatic.pl

    buahaha i ja mieszkam w Rzeszowie :]

  • 0

    14.  2006-05-15 18:46:23

    No to teraz w Rzeszowie będzie najwięcej rezygnacji z Neostrady. TPsie nie za bardzo ten projekt przypadnie do gustu :)

  • 0

    15. ~Slawek  2006-05-15 19:04:34  host: dwp162.internetdsl.tpnet.pl

    Jako rodowity mieszkaniec Czudca wszem i wobec oznajmiam, ze Internet jest darmowy :) No i fakt, byl jako pierwszy... Choc sam mam DSL'a dla scislosci:) Pozdrawiam

  • 0

    16. ~  2006-05-15 19:06:38  host: he46.internetdsl.tpnet.pl

    Mozna juz sie rejestrowac na stronie darmowego internetu
    www.resman.pl
    po podaniu danych osobowych i uzyskaniu pinu juz mozna testowac
    Kto jest z RZeszowa niech proboje:)

  • 0

    17. ~jupi  2006-05-15 20:04:09  host: abdu184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    właśnie przeczytałem że w 15tys Janowie Lubelskim ma być darmowy intenret 75% to pieniądze z UE

  • 0

    18.  2006-05-15 20:39:26

    ~Slawek: i jakie łacze jest w tej darmowej ofercie ??

  • 0

    19. ~xxx  2006-05-17 18:46:48  host: ega211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to drogoneostrada będzie musiała spaść cenowo. I baaardzo dobrze. Przywalić w tp cenami dumpingowymi i wykurzyć francuszczyznę albo chociaż zdzierstwa oduczyć. Żebym ja i inni userzy neo płacili min. 72 zł + 42,70 miech w miech to barbarzyństwo. Widać trochę się to zmienia na korzyść. Ale jeszcze tranzyt trzeba przenieść od tp na ile się da np. do Teleenergo albo TK.

  • 0

    20. ~  2006-05-18 09:06:00  host: external.ciech.waw.pl

    Tylko oni wymagają karty z TCKIP (to samo gadają przez telefon)...

  • 0

    21. ~rmik  2006-05-21 00:01:53  host: nat-mo5.aster.pl

    Nikt z szanownych komentatorów nie zauważył, że ten tzw. darmowy dostęp do Internetu nie jest wcale darmowy!? Przecież za niego zapłacili (i będą płacili) podatnicy. Nie ma nic za darmo!

  • 0

    22. ~tom-i  2006-05-22 14:07:23  host: aczq239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    g. prawda jak na razie z internetu moze korzystac 5000 osob jednoczesnie biorac pod uwage wszystkie szkołu, urzedy, itp itp dla mieszkancow pozostaje 500 ?? moze i mniej - a polaczyc sie z ta siecia to jest dopiero sztuka ! g.warta inwestycja

  • 0

    23. ~SLAVEQ  2006-05-24 20:56:17  host: 217.153.194.26

    Jestescie chorzy patrzac na to pesymistycznie, wiecej optymizmu, moze akurat cos z tego bedzie dobre, pesymistyczne podejscie do kazdej sprawy niczego nie rozwiaze, wiadome jest ze sa wady i zalety kazdej inwestycji ale kazdy polak wie swoje i wie ze od razu wszystko jest zle co nie ??? !!!!

Dodaj swoją opinię