Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy Internet w miejscach publicznych zamiast w domu

Darmowy Internet w miejscach publicznych zamiast w domu

LuiN 19 Marca 2009 16:58

0 0

Gminy nie interesują się darmowym internetem i komputerami dla najuboższych. Na udostępnianie Internetu najbiedniejszym Polska ma z UE 360 mln euro. Według informacji Rzeczpospolitej, jeśli nie do domów, to do ogólnodostępnych miejsc publicznych mogą trafić komputery z dostępem do sieci.

Rzeczpospolita dotarła do dokumentu, według którego zakupione za unijne pieniądze komputery mogą trafić też do bibliotek, domów kultury czy domów opieki społecznej. Na komputery z dostępem do internetu czekają też domy dziecka i rodziny zastępcze. Ze środków unijnych sfinansować można też budowę hot-spotów.
Obecnie gminy starają się o 48 mln zł, czyli zaledwie 3% przyznanych dotacji na walkę z wykluczenieniem cyfrowym. Zainteresowanie gmin hamuje fakt, że po wyschnięciu unijnego źródła, samorządy musiałyby jeszcze przez 5 lat regulować rachunki za internet za swoich ubogich podopiecznych.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2009-03-19 17:13:57

  360 euro- to sie ta Unia poskapila ;)

 • 0

  2.  2009-03-19 17:23:19

  Gminy nie nie:) 360 na głowę czy na kraj?

 • 0

  3. ~  2009-03-19 17:37:43  host: t02-08.opera-mini.net

  To mogą mi blueconnecta opłacić do końca umowy za to ;D // w pierwszym zdaniu powtórzone zostało słowo 'nie' // pozdro, malik

 • 0

  4.  2009-03-19 17:40:35

  Legol & piotrM - dzięki - poprawione:)

 • 0

  5. ~b  2009-03-19 21:50:09  host: inet20909ng-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

  W Polsce, czyli nigdzie. Najważniejsza jest siec darmowych hot-spotów, w każdej miejscowości. Gdyby sie udało zbudować taką sieć, gdzie każdy kupuje ewentualnie antenę i jazda, to byłoby coś. Ceny internetu stacjonarnego i gsm spadłyby gwałtownie i dzieki temu naprawdę każdy miałby internet. Wi-fi się ciągle rozwija, niedługo będzie nawet w lodówce:) Telefon kom. ma teraz prawie każdy, z czasem większość telefonów bedzie miała wi-fi. Najważniejszy jest darmowy sygnał, a sprawa odbiorników jest najwyżej trzeciorzędna. Takie jest moje zdanie, wyjdzie taniej i skuteczniej.

 • 0

  6.  2009-03-21 09:49:13

  Ostatnio szukałem w Gdyni jakiegoś pubu z netem po WiFi. Dodam, że w samym śródmieściu. Niby wszystko pięknie, ale dopiero w trzeciej knajpce znalazłem coś, co działało jak u mnie w domu. We wszystkich odwiedzonych wcześniej oczywiście widoczne deklaracje "tylko u nas, dla klientów za free...", tylko okazywało się, że nie teraz, szef musi włączyć, chwilowo nie działa, pan siądzie przy oknie, bo tylko tam jest zasięg itd... Ale wreszcie znalazłem i działało. Kręcił się tam koleś, który wyglądał na szefa. Zawołałem go i mówię, że gratuluję bo u konkutencji to nie za bardzo jest. Wiecie co mi odpowiedział? Że w sezonie letnim po prostu to wyłącza. Bo ludzie zamiast przyjść, wypić browara i zwolnić stolik dla następnych to siadają, rozkładają się z laptopami, zamawiają jedno piwo na trzech i siedzą trzy godziny. Trudno mu odmówić racji!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet