Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy Internet w lubelskich trolejbusach

Darmowy Internet w lubelskich trolejbusach

Ringu 28 Kwietnia 2011 08:56

0 0
Już za niecały miesiąc mieszkańcy Lublina podróżujący trolejbusami będą mogli korzystać z bezpłatnego Internetu bezprzewodowego podczas jazdy.

Odpowiednie urządzenia dostępowe będą montowane we wszystkich nowych trolejbusach, jakie zakupi lubelskie MPK. W najbliższym czasie na drogach ma się pojawić 30 nowych pojazdów Solaris Trollino 12, z czego 10 już pod koniec maja.

Pasażerom zostanie udostępnione łącze o przepustowości około 5 Mb/s. Niestety MPK nie planuje udostępnienia Internetu Wi-Fi w autobusach.


Źródło tekstu: Kurier Lubelski, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2011-04-28 09:20:35

    Zapewne dlatego nie będzie internetu w autobusach, gdyż nie są podpięte do kabla jak trolejbusy ;-)

  • 0

    2. ~  2011-04-28 09:33:24  host: gw2.lublin.eu

    Nie bedzie netu w autobusach bo Lublin przestawia sie na ekologiczna komunikacje. Caly czas sa promowane trajtki. I dobrze. Jedyny minus, ze na zakretach jada po 3km/h. Fajnie, ze Lublin ma takie internetowe innowacje. Najpierw najlepiej zabezpieczone sieci WiFi (i swiadomosc tego wsrod uzytkownikow), a teraz net w pojazdach MPK:)

  • 1

    3.  2011-04-28 10:18:46

    Niech oni lepiej się zajmą bezpłatnym dostępem do chłodnego powietrza z klimy w lecie. Zamiast się zająć tym co trzeba to robią jakie cyrki. Na nic nie ma pieniędzy, na wszystkim oszczędności, ale wi-fi jest niezbędne. Farsa! I cyrk!

  • 0

    4. ~kello  2011-04-28 10:26:26  host: hde154.internetdsl.tpnet.pl

    @1 no tak, po kablu trakcyjnym elegancko pojdzie necik :) ciekawe... musze zapytac sie czy u nas w gdyni to by nie bylo mozliwe. gorzej ze czasem trajtek odlaczy sie od trakcji i jedzie na akumulatorze. To wtedy nici z netu? :P

  • 0

    5. ~  2011-04-28 11:30:49  host: z17-14.opera-mini.net

    A testowany autosan ma urządzenie do wifi, ale MPK go nie uruchomiło, cóż dobrze że trajtki będą miały neta. /Kwistas

  • 0

    6. ~Paweł  2011-04-28 11:52:43  host: z04-13.opera-mini.net

    no to kieszonkowcy grasujcie!

  • 0

    7. ~  2011-04-28 13:15:08  host: gw2.lublin.eu

    @3 Jaki sens ma klima, gdzie drzwi autobusu sa otwierane co minute i praktycznie cale schlodzone powietrze jest zastepowane cieplym z dworu? To, ze sa autobusy miejskie z klima nie znaczy, ze jest to pozadane wyposazenie tychze. Ja tam nie jestem typowym polaczkiem-malkontentem i bardzo sie ciesze z WiFi w MPK

  • 0

    8. ~  2011-04-28 15:45:43  host: dcw112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ilu straci dobre komórki?

  • 0

    9.  2011-04-28 16:14:16

    W Gdyni to powinni też wprowadzić ;] pełno trajtków tu jeździ i używam ich czesto więc by się przydało. Wie ktoś jak to bd działać?

  • 0

    10.  2011-04-28 16:44:11

    @7 a stałeś kiedyś w lubelskim korku minutę? Poza tym nie o samą klimatyzację chodzi, bo są też inne na pewno bardziej istotne wydatki niż wi-fi.

  • 0

    11.  2011-04-28 17:20:14

    Spoko maroko z tego co wiem to nowe Solarisy mają już klimę w standardzie.

  • 1

    12. ~trekkis  2011-04-28 20:58:24  host: z27-08.opera-mini.net

    jezeli ktos watpi w sens klimy w autobusie to widocznie nigdy w zyciu w zadnym nogi nie postawil... :) ale teoretyzowac lubi :)

  • 0

    13.  2011-04-29 01:04:33

    Postawił postawił... A swoją drogą to ciekawe, czemu nie ma busów miejskich - fakt, że ciasnota i niewygoda, ale ludzie i tak by korzystali, tak jak wybierają busy na liniach podmiejskich "bo to szybciej".

  • 0

    14.  2011-04-29 10:31:47

    #7: Jaki sens ma ogrzewanie w zimie, gdy drzwi autobusu sa otwierane co minute i praktycznie cale ogrzane powietrze jest zastepowane zimnym z dworu?

  • 0

    15. ~  2011-05-04 13:52:53  host: bek174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już widzę te wszystkie osoby w średnim wieku robiące przelewy bankowe za pomocą komórek w lubelskich trolejbusach...

Dodaj swoją opinię