Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy Internet w gdyńskim autobusie

Darmowy Internet w gdyńskim autobusie

Q! 10 Kwietnia 2012 19:27

0 0

Gdynia rozpoczęła testy darmowego dostępu do Internetu w komunikacji miejskiej. Obecnie bezprzewodowy Internet dostępny jest w jednym autobusie.

Z bezprzewodowego dostępu do sieci skorzystać mogą pasażerowie pojazdu o numerze bocznym 2215. Dostęp jest bezpłatny, a jego koszt pokrywają sponsorzy - ich logo lub reklama będzie wyświetlana na stronie startowej.




Testy potrwają do końca maja, później bezpłatny Internet pojawić ma się w 14 gazowych autobusach w Gdyni, w trolejbusach i docelowo we wszystkich autobusach miejskich. Niewykluczone, że darmowy Internet pojawi się również w gdańskich środkach komunikacji miejskiej.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~  2012-04-10 19:52:15  host: 77-254-84-75.adsl.inetia.pl

    Co za bezsens. Będziesz chciał pokorzystać, to ci jakiś dres wyrwie telefon :-). O większych urządzeniach nawet nei wsopminam.

  • 0

    4. ~Manhattan  2012-04-10 20:04:22  host: mconnect.com.pl

    @3. Jezeli autobus ma w sobie internet ti i ma kamery w krakowie prawie kazdy ma wiec jak dres cos zrobi to go namierzy sie :)

  • 0

    5.  2012-04-10 20:07:42

    Co za bzdura. Internet w gdyńskich autobusach jest już od co najmniej roku. I to nie w jednym, a w kilku. Nie wierzycie? Proszę bardzo: http://www.mmtrojmiasto.pl/263783/2010/12/20/gdynia-darmowy-inte rnet-w-autobusach-w-przyszlym-roku-prawdopodobnie-w-skm?category =news Tu jest napisane tylko o jednym, ale obecnie jest ich "naście", jeśli nie "dziesiąt". Artykuł spóźniony przynajmniej rok.

  • 0

    6.  2012-04-10 20:11:30

    Od razu widać, że źródłem informacji jest "gazeta wybiórcza"

  • 0

    7. ~wojciech  2012-04-10 20:25:27  host: 87-205-41-147.adsl.inetia.pl

    Uhm, w Jaworznie też już jakiś czas jest, ostatnio nawet oficjalnie http://www.pkm.jaworzno.pl/www/2012/04/darmowy-internet-w-autobu sach/ ;)

  • 0

    8.  2012-04-10 20:49:03

    Gdynia, drugie miasto w Polsce z trolejbusami - pozdrowienia z Lublina :)

  • -1

    9. ~Erowiec  2012-04-10 21:32:22  host: 46.204.87.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    No to trzymajcie się mocno starsze osoby, kobiety w ciąży ... już sobie nie posiedzicie :-) Po co darmowy internet w miejskiej komunikacji? W "PKSie" w PKP okij bo to dłuższa jazda. A czy w gdańsku mają CZASOWE BILETY? Bo jesli tak to teraz wzrosnie sprzedaz biletów godzinnych .... ale znowu bilet godzinny jest pewnie droższy niż godzinka w kafejce internetowej. Lepiej posiedzieć przed galeria handlowa :-) W galeriach zazwyczaj jest darmowy net.

  • 0

    10. ~  2012-04-10 21:50:41  host: 89-72-222-43.dynamic.chello.pl

    w tym: http://www.phototrans.eu/14,459938,0,MAN_NG313_Lion_s_City_G_CNG _2215.html

  • 0

    11.  2012-04-10 22:06:53

    to on-line będzie można kanarowi przelew za jazdę bez biletu zrobić :-) 21 wiek. A poważnie to fajny pomysł, może nie każdego zachwyci ale chętni na korzystanie pewno będą

  • 0

    12. ~Twix  2012-04-10 22:11:28  host: 89-79-161-16.dynamic.chello.pl

    Pomysł wspaniały. Jeśli czyta to któryś z urzędników to byłbym wdzięczny za rozszerzenie tej idei na Szczecin, Gorzów, Łomża. Czemu wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z netu mieliby być zmuszani do wykupywania danych od operatora ? Po to właśnie powinny powstawać takie wifi, by w końcu net był czymś powszechnym Stąd kibicuje projektowi FON i w nim uczestniczę ;)

  • 0

    13.  2012-04-10 22:24:17

    a bilet normalny 3 zł...

  • 0

    14. ~ewido  2012-04-10 22:39:24  host: 87-207-226-132.dynamic.chello.pl

    W tyskich autobusach jest od grudnia

  • 0

    15.  2012-04-10 23:53:07

    @12 a czemu akurat na te miasta? ;)

  • -1

    16.  2012-04-11 00:35:22

    Nie widzę tego dobrze. Chodź osobiście rano jadąc do szkoły/pracy, to czasami przeglądam sobie internet. Ale zdarza się to sporadycznie, ze względu, iż jest obawa straty telefonu(chodź jest zabezpieczony kodem). Jak wypali w Gdańsku, to z chęcią ujrzałbym ten internet w mojej mamy autobusem, w Płocku. ;)

  • 0

    17.  2012-04-11 01:33:42

    Uprzejmie przepraszam, ale nie dostrzegam większego sensu udostępniania WiFi w pojazdach komunikacji miejskiej... obawiam się że głównym efektem będą zakłócenia łączności w sieciach bezprzewodowych budynków obok których przejedzie taki autobus (eter jest już i tak strasznie zaśmiecony).

  • 0

    18. ~Twix  2012-04-11 07:03:06  host: 89-79-161-16.dynamic.chello.pl

    15: Uprzejmie wyjaśniam: Szczecin- tu się urodziłem i ciągle jeszcze mieszkam, Gorzów- tam mogę mieszkać i mieć nową pracę od 4 kwartału br., Łomża- tam mieszkałem przez okres liceum i fragment podstawówki oraz mam mieszkanie, oraz mieszka tam część rodziny ;)

  • 0

    19.  2012-04-11 07:35:36

    W Lublinie już dawno są autobusy z wifi.

  • 0

    20.  2012-04-11 10:23:17

    Pomijając dyskusję o sens istnienia WiFi w komunikacji miejskiej w ogóle to porażką jest przymus logowania się na stronie startowej. Wyobraźcie sobie - chcecie sprawdzić pocztę albo facebooka, ale się nie da! Najpierw trzeba załadować stronę startową, przepisać jakis nieczytelny kod (korzystajac z klawiatury ekranowej - w ruszajacym sie autobusie), to bardzo niewygodne i sporo czasu zabiera. Dużo lepsze byłoby umieszczenie napisu "Sponsorem internetu jest..."

  • 0

    21. ~niedowiarek  2012-04-12 23:43:59  host: 89-69-92-18.dynamic.chello.pl

    Już widzę, jak w tych starych rozwalających się tramwajach w Gdańsku internet zrobią. Buhahahahaha......

  • 0

    22. ~Rebel  2012-04-13 00:45:08  host: 89-72-40-10.dynamic.chello.pl

    Na szczęście w Jaworznie nie ma żadnych stron startowych itd. A Wi-Fi jest jak najbardziej przydatne :) Zwłaszcza - że przejazd Jaworzno - Katowice to od 35 do prawie 1h (a i z korkami bywa dłużej).

Dodaj swoją opinię