Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy Internet w całym Mazowieckiem?

Darmowy Internet w całym Mazowieckiem?

LuiN 10 Listopada 2008 09:25

0 0

Warszawa wreszcie złożyła wniosek o przyznanie częstotliwości na bezpłatny Internet. Jest szansa, że już latem 2009 roku w Warszawie będzie za można za darmo odbierać pocztę i surfować po stronach www. Bezpłatny radiowy Internet będzie miał jednak ograniczenia - informuje Życie Warszawy.

Nie ściągniemy za jego pośrednictwem muzyki czy filmów, zablokowane będą też strony erotyczne. Wolny transfer uniemożliwi również oglądanie filmów w sieci. Urząd miasta już we wrześniu starał się o przyznanie radiowych częstotliwości. Wtedy okazało się jednak, że wszystkie z puli przeznaczonej dla stolicy są zajęte.

Wolne częstotliwości są dla województwa, ale Mazowsze w październiku nie złożyło oferty. Tym razem może się udać - Warszawa postanowiła ubiegać się o pasmo dla całego województwa.




Procedura przyznania częstotliwości wygląda następująco: Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje o takiej możliwości, chętny pisze wniosek. Jeśli jest tylko jeden chętny, to pasmo przyznawane jest bez przetargu. Jeśli więcej, organizowany jest konkurs.

Termin składania wniosków mija 12. listopada. Po dwóch tygodniach urząd może wydać decyzję. Instalacja pierwszych nadajników zajmie około pół roku, więc mieszkańcy mogliby korzystać z sieci już latem.

Źródło tekstu: Życie Warszawy     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~jrz  2008-11-10 09:54:45  host: hpr35.internetdsl.tpnet.pl

    O ile dobrze kojarze nazwy wojewodztw odmienia sie nieco inaczej, powinno byc :"mazowieckiem".

  • 0

    4. ~Hose  2008-11-10 10:06:37  host: def226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LuiN* A ja z innej beczki, nie wiem, jakim cudem zniknął mój profil, staram się zalogować i dostaje komunikat, że użytkownik Hose nie istnieje w systemie.

  • 0

    5.  2008-11-10 10:11:17

    ***jrz masz rację i w dodatku wielką literą : Mazowieckie (wielką literą) to rzeczownik oznaczający region lub województwo. Mazowiecki (małą literą) to przymiotnik. Napiszemy więc: „Mieszkam w Mazowieckiem”, ale „Mieszkam w województwie mazowieckim”. Mazowieckie (wielką literą) to rzeczownik oznaczający region lub województwo. Mazowiecki (małą literą) to przymiotnik. Napiszemy więc: „Mieszkam w Mazowieckiem”, ale „Mieszkam w województwie mazowieckim”. źródło:http://poradnia.pwn.pl/lista.php?szukaj=mazowieckiem& kat=18

  • 0

    6. ~raptoos  2008-11-10 10:13:00  host: aco250.internetdsl.tpnet.pl

    @jrz - odmienia sie "mazowieckiem", ale "w wojewodztwie mazowieckim". Muszą się zdecydowac na jedna wersje ;) Ciekawy jestem, jaka bedzie ta predkosc... 128 kbps?

  • 0

    7. ~mhm  2008-11-10 10:51:35  host: heyah20909nc-2.eranet.pl

    ciekawe ile bedzie kosztowala przystawka do tego internetu. no bo jako wifi to przeciez tego nie puszcza na cale wojew.

  • 0

    8. ~pablo  2008-11-10 10:51:35  host: acuv23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To na h taki internet,wole zapłacic i niemiec ograniczen

  • 0

    9. ~  2008-11-10 10:58:03  host: 77-254-15-13.adsl.inetia.pl

    @pablo: Niemcy to świnie.

  • 0

    10. ~golfiarz  2008-11-10 11:07:00  host: public-gprs105695.centertel.pl

    oby to ruszylo zanim sie zestarzeje;).

  • 0

    11.  2008-11-10 11:07:45

    Taki darmowy Internet nawet o "ograniczonej użyteczności" moim zdaniem jest potrzebny. Pewnie w przeciągu kilku lat będzie można coraz więcej spraw urzędowych załatwić przez Internet. Ważne by mógł to zrobić każdy, nawet ten, który nie używa Internetu na co dzień.

  • 0

    12. ~  2008-11-10 11:21:50  host: dnr63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie pojawią się usługi "odograniczające" ten darmowy dostęp. Polak potrafi.

  • 0

    13.  2008-11-10 11:38:29

    jrz, żabcia, raptoos - w tytule w domyśle było województwo. Mazowieckiem jest takie trochę oldstyle-owe, ale czasem używam i tej formy - na Wasze życzenie trafia ona do tytułu:)

  • 0

    14. ~lukasz  2008-11-10 12:37:59  host: 241net22.net.zeork.com.pl

    wszystko pakuja dla tej warszawki...a moze tak by w zacofanym swietokrzyskim lub podkarpackim internet darmowy ...

  • 0

    15. ~zibi  2008-11-10 12:50:15  host: zbyszko.imio.pw.edu.pl

    Obawiam się, że ten darmowy internet "zatkają" spamerzy i domorośli hakerzy.

  • 0

    16.  2008-11-10 13:48:52

    Zapewne dadza ograniczenie czasowe na dany MAC adres. Wiec ktos napisze prosty programik zeby co 30 minut zmienialo automatycznie mac adres sieciowki. Sam internet nawet z ograniczona predkoscia to dobry pomysl.

  • 0

    17. ~homo_googleticus  2008-11-10 20:05:17  host: user-89-108-237-53.mobile.playmobile.pl

    #11: Zgadzam się. Przypuszczam, że dostęp będzie logowany, np. w oparciu o PESEL.

  • 0

    18.  2008-11-11 00:27:43

    #17: skoro jestes taki googleticus, to wygoogle'uj, ze PESEL to jedno z najslabszych zabezpieczen... prosty algorytm i tyle.

  • 0

    19. ~  2008-11-11 00:29:23  host: inet20908nj-2.eranet.pl

    po co w warszawie internet bezplatny???? stac warszaffke przeciez zeby sobie zplacic za net, i tak jest tam najwieksza konkutrncja i najnizsze ceny w kraju po cowiec ten bezplatny internet???? ludzie pomyslcie?? jest tyle regionow bardzo bidnych i tam to wladowac ale nie w wawke!!!

  • 0

    20. ~  2008-11-11 06:36:07  host: apn-77-115-97-78.gprs.plus.pl

    @19 a Ty to pewnie z Krakowa, że tak "Warszawki" nie lubisz? ;-P

  • 0

    21.  2008-11-11 12:49:50

    Ile razy pojawi się gdziekolwiek hasło "darmowy", tyle razy nie mogę się nadziwić komentarzom i emocjom. Każdy, kto już się trochę otarł o ekonomię pewnie włyszał, że nic nie jest za darmo, bo zawsze ktoś za to płaci, a jak płaci to wymaga. Jeśli nawet ten projekt komuś wyjdzie, wystartuje i jakoś będzie działał, to jedno co na pewno będzie działaś dobrze to reklamy. Pewnie, że lepiej byłoby to uruchomić w biedniejszych regionach naszego landu, ale kto by tam zrobił użytek z informacji o koncercie na Torwarze albo całonocnej imprezce na sopockim molo? No bo o tym, że w sobotę będzie dyskoteka w remizie to i tak wszyscy we wsi wiedzą, nawet bez darmowego Internetu. Tak się zastanawiam, czy i kiedykolwiek zwróci się ta tepsowa inwestycja WiMax, którą usiłują wystartować na "ścianie wschodniej". Tym bardziej, że nie z reklam ma się zwracać, tylko z abonamentu który wszyscy kochamy...

  • 0

    22. ~Nazeer  2008-11-12 20:47:45  host: abzb16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Edison - a to nie będzie WiMax na razie ino CDMA na 450MHz... parę tygodni jeszcze do 1 XII zostało i wiuuu ;-) a parę tygodni temu ktoś o tym pisał na telepolis....

Dodaj swoją opinię