Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy Internet dla najuboższych

Darmowy Internet dla najuboższych

WitekT 27 Listopada 2006 20:15

0 0
Około 700-800 mln euro ma być przeznaczone na program darmowego Internetu dla najuboższych. Anna Streżyńska, prezes UKE zapowiada, że będą oni mogli liczyć na darmowy Internet o prędkości 144 kb/s.

Tymczasem, aby przyśpieszyć proces udostępniania Internetu, prezes UKE prowadzi rozmowy z Telekomunikacją Polską o stworzeniu oferty "socjalnego dostępu do Internetu".


Źródło tekstu: IDG     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Ja  2006-11-27 20:51:32  host: abkf61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nierozumiem - jak dla najuboższych - czyli gdzieś w szkole takie dzieci będą korzystać z komputerów z internetem czy będą mieli przez państwo opłacane neostrady czy radiówki czy co tam mają jeśli mają dochody nie przekraczające iluś tam złotych ?

  • 0

    2.  2006-11-27 20:59:11

    dla tych co zarabiają mało czyli np. dla tej osoby co robi na czarno dostaje 3000 zł a oficjalnie nic nie zarabia. Gorzej że ci naprawde biedni nie maja nawet komputera, wiem wiem napiszecie 21 wiek ale takie są realia w Polsce.

  • 0

    3. ~Ja  2006-11-27 21:02:12  host: abkf61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale ja pytałem o konkrety formalne, nie o to kto ile zarabia i czy pracuje na czarno bo ta informacja nie jest mi do niczego potrzebna, ciekawi mnie tylko o jakich zarobkach ludzie załapią się na darmowy internet.

  • 0

    4.  2006-11-27 21:05:12

    dla tych co zarabiają mało czyli np. dla tej osoby co robi na czarno dostaje 3000 zł a oficjalnie nic nie zarabia. Gorzej że ci naprawde biedni nie maja nawet komputera, wiem wiem napiszecie 21 wiek ale takie są realia w Polsce.

  • 0

    5. ~oio  2006-11-27 21:39:01  host: nat-be2.aster.pl

    darmowy internet dla najuboższych :-)))) może Pani Stereżyńska jeszcze kupi najuboższym komputery z oprogramowaniem i ich przeszkoli z obsługi komputera :-)))

  • 0

    6. ~jatopisze  2006-11-27 21:45:20  host: 217.116.110.186

    dają za darmo, daaaaaają, kupią komputer kuuuuuuuuuuuuupią

  • 0

    7. ~kr  2006-11-27 21:48:27  host: aai58.internetdsl.tpnet.pl

    w palmtopach mogą odbierać :P

  • 0

    8.  2006-11-27 22:19:35

    a kto ma być dostawcą takiego internetu? I dlaczego akurat 144kb/s ??

  • 0

    9. ~sympatyczny  2006-11-27 22:30:30  host: chello081018196007.chello.pl

    glupi jestescie. moj stary laptop ktory smiga pod winda98se i firefoxem rownie szybko jak moj dosc nowy komputer stacjonarny pod xp kosztuje dzis na allegro takie smieszne grosze, ze az przykro tam zagladac. do tego nowy komputer w hipermarkecie tez nie jest drogi, nawet laptopy ostatnio ostro zeszly w dol. do tego coraz latwiej to wziac na raty jakby ktos chcial. jesli ktos ma jakakolwiek prace za jakiekolwiek pieniadze i dzieci w ktore chce inwestowac to z pewnoscia moze im kupic komputer.... inicjatywa b. dobra i godna pochwaly. zeby to tylko dzialalo w calej Polsce a nie tylko w duzych miastach gdzie i tak wszystko juz jest i bedzie super :)

  • 0

    10. ~sympatyczny  2006-11-27 22:34:54  host: chello081018196007.chello.pl

    *Dario: z newsa wynika ze pewnie w duzej mierze tepsa. i bardzo dobrze. a dlaczego nie 144kb/s? chyba oczywiste ze musi byc na tyle szybkie zeby dalo sie z tego korzystac w miare normalne, i na tyle wolne zeby nie bylo konkurencja dla komercyjnych ofert glownych graczy (obecnie imo standardem jest 1mbit/s w tepsie i 1,5mbit/s w chello)

  • 0

    11.  2006-11-27 22:50:02

    Jestem ciekaw czy TP da taka oferte socjalnego dostepu do internetu... :/

  • 0

    12. ~Ja  2006-11-27 22:53:51  host: avz6.internetdsl.tpnet.pl

    bosman102 piszesz i powtarzasz swoją wypowiedź "dla tych co zarabiają mało czyli np. dla tej osoby co robi na czarno dostaje 3000 zł a oficjalnie nic nie zarabia. Gorzej że ci naprawde biedni nie maja nawet komputera, wiem wiem napiszecie 21 wiek ale takie są realia w Polsce. " ale co mnie do cholery obchodzi kto ile zarabia na czarno, jasno zadałem pytanie o OFICJALNE zarobki, ciekawi mnie ilu zł nie można przekroczyć, żeby mieć darmowy internet ? A nie jakieś bzdety jakie mi tu wypisujesz, że na czysto oficjalnie nie ma nic - puknij ty się w łeb, to co - twoim zdaniem takie rodziny mieszkają na ulicach czy pod mostem skoro nic nie mają oficjalnie ? Mógłbyś pomyśleć zanim coś napiszesz, gdybyś był zorientowany wiedziałbyś, że takie rodziny dostają jakąś kasę na dzieci jeśli jest ileś tam dzieci w rodzinie, chyba 3 albo więcej, nie wiem jaka to kasa ale coś tam dostają, a podobno za mieszkanie płaci im urząd miasta czy coś takiego, nie znam dokładnie tematu ale wiem, że zwolnieni będą ci, którzy nie przekroczą iluś tam złotych zarobku pytanie tylko ilu ? Więc nie pisz bzdur o zarobkach na czarno, a, że oficjalnie nie ma nic bo to jest durna opinia, zamiast ja kopiować na moje pytanie zadane w opini numer 3 mógłbyś odpowiedzieć na nie zamiast kopiować swój durny tekst, weź ty się człowieku zastanów co piszesz.

  • 0

    13.  2006-11-27 23:42:56

    12 Po pierwsze nie powtarzam się tylko komentarz jakoś wyskoczył podwójnie, po 2 nie wiem z kim mam przyjemnośc a z kimś kto się nawet nie loguje trudno mi się kłucić- a rzecz dokładnie ujmując wymieniać poglądy. Po 3 ja nie wiem jakie będą wytyczne by skorzystać z tego właśnie bezpłatnego internetu, a po 4. chodzi mi o coś takiego że, rodzina Państwa X 2+ 2 gdzie rodzice pracują na czarno, zarabiają niezła kase będą się starać o ten darmowy internet, a ci biedni którzy zarobią po 650 zł, a limit będzie 640 zł niedostaną internetu, i aspekt moralno-etyczny, biedny człowiek często się wstydzi prosić o jałmużną, nie to co ci zamożniejsi- przykład gościu podjeżdza dobrym zagranicznym samochodem na parking i robi awanture że ma zapłącić 1 zł za parking, a ten biedniejszy co podjezdża maluchem z usmiechem daje 1 zł. Mam nadzieje że teraz juz rozumiesz(Sic!)

  • 0

    14. ~sympatyczny  2006-11-28 06:57:17  host: chello081018196007.chello.pl

    poza tym panie "Ja" chyba z tego jak news jest napisany jasno widac ze to jeszcze nie zostalo ustalone jakie beda warunki przyznania tego "socjalnego internetu".

  • 0

    15.  2006-11-28 10:07:16

    8.D@rio: związane jest to zapewne z normami UE. gdzies kiedys czytalem ze najnizsza oferaowana predkosc łacz stalych to wlasnie te 144kbity.

  • 0

    16.  2006-11-28 10:55:01

    No to nam teraz znowu zubożeje społeczeństwo... I właśnie - dlaczego 144 a nie 256 albo 512? Czemu ubozy mają być także ubodzy w czas na ściąganie ważnych dla nich treści z sieci? ;-)

  • 0

    17. ~getITright  2006-11-29 22:00:09  host: chello087206218003.chello.pl

    @bosman102 - o czym ty bredzisz człowieku ?!? g... cię obchodzi ile kto zarabia na czarno, to nie ma nic wspólnego z tematem, dla mnie to może i zarabiać 10tys, ale to nie ma żadnego związku ! a czy do twojej małej, pustej główki dociera taki fakt że są ludzie którzy NAPRAWDE żyją za 1000zł miesięcznie i nie zarabiają żadnych 3000zł na czarno i do nich to jest kierowane, zresztą kto normalny kto zarabia 3k będzie korzystał z tak żałosnego internetu 144kbps ?!? @wlo - nikt normalny kogo stać na wydanie 50-100zł na internet miesięcznie nie będzie korzystał z tak żałośnie powolnego łącza, a czemu akurat 144, a nie 512 ? DOAH ! bo to łącze jest za darmo

Dodaj swoją opinię