Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowe WiFi od Netii na Gubałówce i Kasprowym Wierchu

Darmowe WiFi od Netii na Gubałówce i Kasprowym Wierchu

WitekT 26 Czerwca 2014 11:03

1 2

Netia, w ramach szeroko zakrojonej współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi, dostarcza WiFi na Gubałówce i Kasprowym Wierchu. Turyści korzystający z kolejek linowych, mogą cieszyć się z bezpłatnego Internetu, który jest dostępny zarówno na dolnych, jak i górnych stacjach.

Uruchomienie usługi nastąpiło 20 czerwca. Zarówno na Gubałówce, jak i Kasprowym Wierchu, urządzenia sieci bezprzewodowej Netii zostały zamontowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Zasięg sieci WiFi obejmuje całą powierzchnię, na której klienci oczekują na przejazd kolejką linową.
Współpraca z Polskimi Kolejami Linowymi z zakresie WIFI to nie pierwszy tego typu projekt, w który włącza się Netia. Swoje WIFI dostarcza m.in. klientom wielu centrów handlowych, w tym warszawskiej Arkadii, gdzie usługa jest zintegrowana z systemem kart lojalnościowych, z których korzystają tysiące stałych klientów galerii. Rozwiązanie to umożliwia elastyczne różnicowanie parametrów usługi dla każdego użytkownika oraz Gości VIP.

Budowa WIFI to element szerszej współpracy Netii i PKL, w ramach której - na bazie zbudowanej na potrzeby projektu sieci światłowodowej, łączącej siedzibę PKL na Krupówkach z dolnymi stacjami kolei w Kuźnicach i pod Gubałówką - Netia świadczy usługi dostępu do Internetu (BDI), transmisji danych (MPLS) oraz usługi głosowe IP, z wykorzystaniem rozwiązań opartych o przetwarzanie w chmurze obliczeniowej.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:

Tagi: netia

w sumie: 5
 • 1

  1.  2014-06-26 13:19:24

  Będzie można na szybkości wstawić "focię z rąsi" i na żywo pochwalić się na twarzoksiążce jakim jest się to fajnym i jak to dobrze odpocząć w naturze, z dala od zgiełku, technologii.

 • 0

  2. ~Adam M  2014-06-26 14:29:31  host: h4-52.net.euron.pl

  Byłem ostatnio w Varazdin w Chorwacji (to ich dawna, średniowieczna stolica). Piękne zabytkowe miasto z mnóstwem turystów. I tam hotspoty WiFi obejmują całe miasto, gdzie się człowiek nie ruszy tam ma wifi. Bez limitów i bez cudowania jak u nas. Nikt tam nie musi prosić o łaskę odpowiednika naszego UKE. Zrobili to w MESH-u i nawet kabli nie musieli ciągnąć. Prędkość kilkanaście megabitów w obie strony.

 • 0

  3. ~Adam M  2014-06-26 14:34:27  host: h4-52.net.euron.pl

  p.s. urządzenia ukryte są w lampach ulicznych i z nich biorą zasilanie, na tej fotce widać taka lampę na elewacji kamienicy: http://tlp.is/2x4

 • 0

  4. ~tkubon  2014-06-27 12:20:44  host: 093105042153.dynamic.vectranet.pl

  Te wszystkie hotspoty to jakaś ściema. Kosztuje to relatywnie dużo i daje niewiele w porównaniu do tego, że ceny pakietów internetowych są w bardzo przystępnych cenach. Niemcy jakoś masowo nie udostępniają darmowych hotspotów. Jedynie Telekom.de ma ich sporo, ale cena też spora i za to jakość działania gwarantowana

 • 0

  5. ~jeremy  2014-07-14 16:15:58  host: h4F629742.cli.nitronet.pl

  Ale netia ma ok. 13 mln punktów w Polsce i na świecie. Nazywa się to Netia FON wiem bo korzystałem

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet