Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowe Wi-Fi w miejskich autobusach w Białymstoku

Darmowe Wi-Fi w miejskich autobusach w Białymstoku

sirmark 6 Lipca 2016 13:46

3 2

Pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej mogą korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu we wszystkich autobusach miejskich.

Wi-Fi działa na zasadzie publicznego hotspotu, z którego mogą korzystać wszyscy użytkownicy. Aby skorzystać z hotspota należy włączyć obsługę Wi-Fi w smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym. Hotspoty zostały udostępnione we wszystkich 255 autobusach, niezależnie od linii, na której jeździ dany pojazd. O ich dostępności informują specjalne naklejki.




Koszt uruchomienia dostępu do internetu będą ponosiły spółki komunikacyjne. To w sumie 11,5 tys. zł miesięcznie, co na jeden autobus przekłada się na 45 zł miesięcznie.

Źródło tekstu: UM Biastystok, BiałystokOnline.pl     

Dodaj do:

Tagi: autobus | białystok | wifi

w sumie: 11
  • 0

    1. ~Jakub  2016-07-06 13:49:52  host: public719580.centertel.pl

    Ktoś wie jaka firma wygrała przetarg?

  • 0

    2. ~  2016-07-06 14:11:45  host: 8.37.231.92

    po co. w sumie wifi w podmiejskich? to da zwykle krótkie przejazdy...bezsens

  • 0

    3. ~  2016-07-06 14:11:56  host: 8.37.231.92

  • -1

    4. ~Pati  2016-07-06 14:13:13  host: user-188-33-116-91.play-internet.pl

    jestem z Białego, aż mi się lepiej zrobiło! ;P wreszcie jakieś rozwiązania z XXI w. czasem sie zdaza, ze zasieg sieci gdzies nie lapie albo sie transfer skonczy, mimo tego ze mam duzy pakiet od TMobile w uproszczonym abonamencie. BKM, i'm so proud! ;D

  • 1

    5. ~  2016-07-06 14:15:12  host: dyy126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Tychach autobusy mają internet. Ani razu tego nie używałem.
    Kiedyś miało to sens. Ale nie w dzisiejszych czasach gdzie pakiety są dawane gratis w abonamencie czy po załadowaniu na kartę.

  • -1

    6. ~ola  2016-07-06 14:22:50  host: ip-37-248-153-72.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    a kiedy promocja wysadź się w mikrofalówce? wszystkim BTS przeszkadzają, ale walące non-stop routery Wi-Fi i jeżące budki telefoniczne nie (tramwaj/autobus) - co ciekawe, jadąc pociągiem elektrycznym - też przyjmuje się dawkę PM - napięcie na sieci PKP 3oooV

  • 1

    7.  2016-07-06 18:28:26

    W Lublinie darmowe Wi-Fi obsługuje Play, pewnie tutaj jest podobnie.

  • 0

    8. ~Pidlaszsze  2016-07-06 19:21:56  host: dynamic-78-10-123-199.ssp.dialog.net.pl

    Jak logowałem się jakoś 2-3 miesiące do tego ichniego chłamu to ripe.net pokazało że z na Plusie lecą. Nie wiem czy to były testy operatorów ale wtedy tak właśnie było.Przy najbliższej wizycie w moim rodzinnym mieście sprawdzę czy dalej tak jest :)

  • 0

    9.  2016-07-06 19:38:09

    @5 Ktoś jednak w Tychach z tych autobusowych hotspotów korzysta, bo w połowie miesiąca większość ma wyczerpane limity (jest lejek). Sam też rzadko miałem okazję faktycznie z nich korzystać, ale lepiej gdy są - i działają - niż gdyby miałoby ich tam nie być. Tyski przewoźnik wykupuje dostęp od Orange.

  • 0

    10. ~  2016-07-07 11:59:34  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    Pakiety internetowe tak staniały, że żerować na darmowych hotspotach (i kieszeni reszty pasażerów) mogą tylko najbiedniejsze dzieciaki zabijające drogę do szkoły youtubem na swoich smartfonach za 200 zł...

  • 1

    11.  2016-07-07 12:08:57

    Trzeci raz piszę bo za każdym razem wywalało z komunikatem błędu wewnętrznego...
    10 - bo to taka jest ta Polska i Polacy...
    U mnie w mieście, kiedy rozdawali darmowe jabłka, bidni ze wstydem podchodzili i odbierali te worki... Głupio im było brać tyle ile miasto przyznało...
    Kto mordą szczekał najbardziej? Ci, którzy wypasionymi brykami podjechali - że do czego to podobne, żeby tak długo czekać, że co to jest 20 kilo na głowę w rodzinie, że takie jakieś małe te jabłka...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-129-169.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz z publicznych hotspotów?

Inicjatywa publicznych hotspotów WiFi4EU zyskała poparcie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet