Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowe Wi-Fi w łódzkich szpitalach

Darmowe Wi-Fi w łódzkich szpitalach

orson_dzi 15 Lipca 2015 17:18

7 1

Pacjenci łódzkich szpitali będą mogli za darmo korzystać z ośmiu hot-spotów. Niestety nie na tak dobrych warunkach jakie proponował Urząd Marszałkowski.

UKE nie zgodziło się na nagięcie przepisów dotyczących darmowego Internetu i pacjenci, jak również ich goście, łódzkich szpitali będą mogli wysyłać i odbierać dane z prędkością 512 kb/s, a pojedyncza sesja będzie trwała maksymalnie 45 minut i przerwa pomiędzy sesjami będzie wynosiła 15 minut. Personel szpitala będzie mógł korzystać z dostępu do Internetu bez ograniczeń.




Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego chciał zapewnić dostęp do Internetu z prędkością 2 Mb/s, a czas trwania pojedyncze sesji miał wynosić 60 minut.

Koszt uruchomienia ośmiu hot-spotów w łódzkich szpitalach, to 15,7 mln zł.

Źródło tekstu: UKE; wł     

w sumie: 35
  • 3

    16. ~bre  2015-07-15 18:23:35  host: dtp120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hotspoty byly zapewne tylko przykrywka na ktora pisze sie wniosek o dotacje. Zazwyczaj przy okazji kladzie sie swiatlowody miedzy jednostkami i uzupelnia serwerownie w najnowszy sprzet na ktory bez hotspotow nie bylo by dofinansowania wiec choc 15mln to ogromna kasa ale kopanie swiatlowodow w miescie kosztuje sporo zwlaszcza pozwolenia i dokumentacje

  • 1

    17.  2015-07-15 18:24:44

    Też w sumie nie rozumiem z jaakiej racji personel ma mieć nielimitowany dostęp...to już konkurencji nie zakłóca?

  • 1

    18.  2015-07-15 18:26:40

    15,7mln/1605=9,8tys za pkt, też nieźle

  • -1

    19. ~Kia  2015-07-15 18:29:04  host: 84-10-54-234.static.chello.pl

    A kiedy WiFi w kostnicach?

  • -2

    20. ~qwertos  2015-07-15 18:59:05  host: 178-36-209-243.adsl.inetia.pl

    Promieniowania na onkologii nigdy za wiele.

  • -1

    21.  2015-07-15 19:12:28

    Co ma UKE do prędkości WiFi? Jakie przepisy to regulują i kto taką ustawę przegłosował?!

  • 1

    22.  2015-07-15 19:51:37

    manyaky: Myślę, że te same, które regulują parametry miejskich darmowych hotspotów i BDI Aero2. :)

  • -1

    23.  2015-07-15 19:53:06

    Szkoda, ze autor nie podlinkował tej decyzji... Nie jest długa - mi 5 minut wystarczyło na znalezienie i przeczytanie ;-)

  • 1

    24.  2015-07-15 19:57:26

    Przerwę można szybko ominąć, jak ma sie ROOT-a w androidzie.

    Wystarczy zmienić MAC.

  • 1

    25.  2015-07-15 20:37:14

    Pacjenci to by się raczej bardziej ucieszyli z darmowej telewizji :-). Ja nie byłem jeszcze w szpitalu, ale rodzice z tego co pamiętam mówili o płatnej na godzinę. Coś przydatnego dla zwłaszcza starszych, zresztą, dziś ten internet komórkowy w Polsce jest już tak tani, że darmowy hot spot, jeszcze z takimi ograniczeniami, traci na atrakcyjności.

  • 0

    26. ~MOCARZ  2015-07-15 22:27:33  host: 145-144.beskidmedia.pl

    Trzeba sobie wybierac takie szpitale gdzie tv jest za darmo a komorki i laptopy mozna ladowac bez limitu. Taki jest szpital uniwersytecki na ul. Kopernika w Krakowie.

  • 0

    27. ~.  2015-07-15 22:51:06  host: staticline16534.toya.net.pl

    te osiem hotspotow to nie wystarczy na jedno piętro pojedynczego szpitala przecie.....

  • 0

    28. ~  2015-07-16 08:03:34  host: user-46-113-132-236.play-internet.pl

    @26: A są takie szpitale, które zabraniają ładowania sprzętu pacjentom? Ja bym wyśmiał taki zakaz i zażądał faktury z uwzględnieniem poniesionych przez szpital strat (cena energii elektrycznej * zużycie).

  • 0

    29. ~mariuszek  2015-07-16 08:03:58  host: port-ip-213-211-216-183.reverse.mdcc-fun.de

    Stanowisko UKE jest idiotyczne. Szpital to nie park. Tam się nie chodzi dla przyjemności. Poza tym dostęp do takich miejsc jest mocno ograniczony: pacjenci i - w określonych godzinach - odwiedziny. Czas, aby UKE zaczęło ograniczać WiFi w hotelach i restauracjach.

  • 0

    30. ~Coxxi  2015-07-16 09:26:31  host: 89-65-220-61.dynamic.chello.pl

    Mam gdzieś ich hotspoty z ograniczeniami. Wkładam sobie karte LTE do Zenbooka Asus i mam swój internet. Nareszcie Asus zaczął robić laptopt z wbudowanym modemem LTE. Jedna wada to cena 5k, ale wyrób kosmiczny. Same aluminium szlifowane nic nie trzeszczy, sztywny. Wielkość ekranu 13,3" matryca matowa, klawiatura podświetlana itp. Procek i7, ram DDR3 16gb, co więcej trzeba do biura i na wyjazdy. W domu to jednak PC-ta mam-wygodniej. Rzadko w domu używam laptopa, chyba, że coś na szybko bo dysk SSD 3 sekundy uruchamianie.

  • 0

    31. ~kiss  2015-07-16 09:29:07  host: user-94-254-133-16.play-internet.pl

    Polska to chory kraj. Jak leżałem ostatnio w szpitalu żeby obejrzeć telewizję musiałem wrzucić pieniążek, a więźniowie mają to za darmo.

  • 0

    32. ~F643  2015-07-16 10:08:20  host: 212.160.172.87

    @30 po co się chwalisz? odsyłam na forum komputerowe, a tu pisz tematycznie.

  • 0

    33.  2015-07-16 10:28:40

    31).
    bo człowiek chory, to docelowy obiekt do ssania go z wszelakiej kasy... a w więzieniu (chwilowo) nie można go ssać z tej kasy.

  • 0

    34. ~Łodzianin do 1977  2015-07-16 18:26:31  host: 46.238.221.17

    Dziwię się tej dziwnej oszczędności, bo w Bydgoszczy w Fordońskim Centrum Onkologii,
    internet jest dostępny w prawie całym obiekcie i to z prędkością ok. 10 Mb/s bez jakichkolwiek ograniczeń.
    Jak się chce to się może Urzędzie Marszałkowski miasta Łodzi.

  • 0

    35. ~Calm7  2015-07-16 23:14:36  host: dnf172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Łódzkie szpitale to te, gdzie było tam pełno łowców skór?

Dodaj swoją opinię