Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowe testy WiMA-ksu w Tarnowie

Darmowe testy WiMA-ksu w Tarnowie

LuiN 11 Kwietnia 2012 11:47

0 0

NetMaks rozpoczyna trzymiesięczne, bezpłatne testy usług WiMAX w Tarnowie, po których ruszy z komercyjną ofertą. W planach są wdrożenia w innych województwach.

W testach mogą wziąć udział mieszkańcy Tarnowa oraz gmin przyległych, których miejsce zamieszkania znajduje się w zasięgu sieci NetMaks. Jednym warunkiem przystąpienia do testów jest podpisanie stosownego porozumienia oraz zainstalowanie wypożyczonego przez NetMaks bezprzewodowego urządzenia abonenckiego w swoim domu.

Udział w przedsięwzięciu pozwala wszystkim testującym na korzystanie z szerokopasmowego internetu oraz telefonu przez 3 miesiące całkowicie za darmo w ramach testowania usług NetMaks. W okresie testów firma sprawdzać będzie funkcjonowanie techniczne sieci oraz badać satysfakcję klienta ze współpracy z nowym operatorem.

Osoby chętne do udziału w testach mogą zgłaszać się do operatora do końca kwietnia lub do wyczerpania limitu, jaki przewidziano. Po zakończeniu testów usługa będzie dostępna dla mieszkańców miasta i okolicznych gmin. Na tym terenie NetMaks zlokalizował pięć stacji bazowych (czterosektorowych anten nadawczo-odbiorczych).




Budowa sieci jest realizowana w oparciu o bezprzewodowy, radiowy standard transmisji danych WiMAX 802.16e-2005, docelowo zaś WiMAX 4G. Partnerem technologicznym projektu jest AIRSPAN Communications Ltd.

Budowa sieci NetMaks realizowana jest ze wsparciem środków unijnych. W rejonie Tarnowa operator sieci korzysta ze współfinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Docelowo z infrastruktury NetMaks będą mogli korzystać mieszkańcy województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz podlaskiego.

Źródło tekstu: NetMaks     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~v1  2012-04-11 12:31:55  host: 83.70.207.111

    Cos Wiecej o parametrach uslugi?

  • 0

    4. ~  2012-04-11 12:40:38  host: ip-78-30-102-200.free.aero2.net.pl

    A może WiMAX-u

  • 0

    5. ~  2012-04-11 12:41:18  host: ip-78-30-102-200.free.aero2.net.pl

    Albo WiMAX-a ...?

  • 0

    6. ~  2012-04-11 12:44:38  host: ip-78-30-102-200.free.aero2.net.pl

    Albo wcale nie odmieniać WiMAX tak, jak nie odmieniamy WiFi (no chyba, że poprawnie jest WiFi-u lub WiFi-a :-) )

  • 0

    7.  2012-04-11 12:53:27

    4-6 w tytule zastosowana jest prawidłowa forma, konsultowana w poradni językowej

  • 0

    8.  2012-04-11 12:57:14

    7: Etam. Polkomtelu można jakoś zdzierżyć (sam się ostatnio nawet łapię na tym, że stwierdzam Polkomtela jako nie poprawne), ale wątpię, żeby skrót tak można było rozdzielić. Zdecydowanie lepiej brzmiałoby "Darmowe testy WiMAX w Tarnowie" niż toto coś.

  • 0

    9. ~jsf  2012-04-11 13:44:38  host: apn-77-115-13-216.dynamic.gprs.plus.pl

    faktycznie tragicznie sformulowano tytul pisze sie albo WIMAX-u albo WIMAX-a ale zeby WIMA-ksu??? przeciez to smiesznie wyglada brzmi zupelnie niepoprawnie. to byla chyba jakas kolezenska poradnia pod wplywem...

  • 0

    10.  2012-04-11 14:15:22

    jsf: Jak piszesz system Unix, to przez x, ale przy odmianie x zgodnie z polską pisownią, zamieniamy na ks, czyli Uniksa, Uniksowi itd. Faktycznie, to wygląda dziwnie, ale jest poprawnie. Ja wolałbym jednak bez odmiany np. WIMAX

  • 0

    11. ~Radni  2012-04-11 14:31:50  host: z40-12.opera-mini.net

    Dobrze,że w tym WiMax nie ma limitów danych ;-)

  • 0

    12.  2012-04-11 14:53:55

    @LuiN: trochę dyskusja zeszła z meritum na pisownię ;-). Jeśli chodzi o ten skrótowiec, Poradnia Językowa jest za zamianą X na „ks”, ale standardowo zamienia się wówczas wielkie litery na małe, zatem albo nieodmiennie „testy łączności w standardzie WiMAX”, albo „testy Wimaksu”. Chyba że odpowiedzieli Ci, że prawidłowa forma jest taka, jak w tytule, co jest rozwiązaniem dość niecodziennym. Zresztą ciekawi mnie ta korespondencja, bo takich odmienianych skrótowców mamy coraz więcej.

  • 0

    13.  2012-04-11 14:55:03

    Uuu... cudzysłów się popsuł :-/ Wprowadźcie kiedyś polskie cudzysłowy...

  • 0

    14. ~Tarnowianin  2012-04-11 15:29:08  host: public-gprs498452.centertel.pl

    Biorę to na testy, gdzie się można zgłosić po sprzęt?

  • 0

    15. ~  2012-04-11 16:27:10  host: ip-78-30-105-239.free.aero2.net.pl

    http://www.netmaks.pl/Klient_indywidualny/Testy_abonenckie

  • 0

    16. ~MaRiO  2012-04-11 17:38:55  host: static-68-219.is.net.pl

    Tarnow to miasto szybkiego i taniego neta ;) 55 zł place za 100mb od 12 lat.. (jak nie wiecej?) dawniej lokalny operator Internet Solutions teraz MM a predkosc neta bez zmian.. cena tez.. wiec po co mi jakies testy? a tel. mam za 12 zl ;) ma ktos lepiej znaczy taniej? :))

  • 0

    17. ~MADD  2012-04-11 18:06:32  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    W Rzeszowie WIFI jest już od lat a WiMax już niebawem!

  • 0

    18. ~  2012-04-11 23:16:33  host: ip-94-42-50-248.multimo.pl

    "WiMA-ksu" [triple facepalm]

  • 0

    20. ~Arti  2012-04-12 18:09:26  host: static-205-5.is.net.pl

    to jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Dzięki za informacje, na pewno skorzystam, i może nawet opisze jak się sprawuje. Pozdrawiam

  • 0

    21. ~  2012-04-12 21:51:40  host: 213-238-87-129.adsl.inetia.pl

    No proszę, jak to możliwe że w mieście w którym można mieć internet o prędkości symetrycznej 100 mega za 50zł i to od ponad 10 lat, jeszcze komuś się opłaca inwestować i to w wimax?

  • 0

    22. ~.  2012-04-13 00:55:24  host: a146.net164.okay.pl

    W Tarnowie od zawsze była mocna konkurencja jesli chodzi o dostęp do internetu. Ostatnio się to trochę pozmieniało bo Multimedia pozjadała mniejszych, ale nadal jest tanio. Ja mam najtańszy internet 2Mb + telefon stacjonarny za 15 zł.

  • 0

    23. ~romano  2012-04-24 21:50:07  host: 91.196.30.133

    Mam to ustrojstwo od kilku godzin, działa całkiem przyzwoicie, download okolo 8 mb/s, moze dlatego ze nast testujących jest niewielu, upload narazie słabo ale mają to poprawić.

Dodaj swoją opinię