Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowe ściąganie simlocka z Samsunga Omnia oraz i780

Darmowe ściąganie simlocka z Samsunga Omnia oraz i780

LuiN 6 Stycznia 2009 09:46

1 0

samsung sgh i900 omniaPolski użytkownik forum xda-developers zaprezentował szybką i niezwykle prostą metodę na darmowe ściąganie blokady simlock z telefonów Samsung SGH-i900 Omnia oraz Samsung SGH-780. Jak się okazało, Samsung ukrył narzędzie zajmujące się blokadą simlock w ROM-ie obu telefonów.

Rozwiązanie wymaga skopiowania do pamięci telefonu trzech skrótów (442 Bajty), które następnie uruchamiamy jeden po drugim, podając ID sieci oraz ustanawiając nowe ośmiocyfrowe hasło zdejmujące simlocka. W przypadku Samsunga i780 nie musimy nawet niczego kopiować do pamięci - wystarczy wprowadzić z klawiatury trzy krótkie kody - i po simlocku.

Najprawdopodobniej w podobny sposób będzie można ściągać blokadę simlock również z innych modeli Samsunga, z Windowsem Mobile Professional na pokładzie. Redakcja TELEPOLIS.PL gratuluje pomysłowości autorowi nowatorskiej metody.




Więcej na temat zdejmowania simlocka z Omni i i780 przeczytać można pod tym adresem.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung SGH-i900 Omnia w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung SGH-i780 w katalogu.
Zobacz: test telefonu Samsung SGH-i900 Omnia w dziale Artykuły.

Źródło tekstu: xda-developers     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2009-01-06 11:16:33

    polak potrafi:)

  • 0

    7.  2009-01-06 11:21:16

    brawo ! ! ! gratulacje ! ! !

  • 0

    8.  2009-01-06 11:36:13

    gratuluje pomysłu

  • 0

    9.  2009-01-06 12:02:16

    5 - już chyba drugi raz się złapałem na tą solucję:) Tak, tak, to taki trochę slang - ale wydaje mi się, że zrozumiały dla naszych Czytelników. Nie mniej jednak przerobiłem solucję na rozwiązanie. Dzięki za czujność:)

  • 0

    10. ~rdir  2009-01-06 12:39:04  host: apn-77-112-27-111.gprs.plus.pl

    pozostaje pogratulować rodakowi świetnego pomysła na sim locka w omnia heh

  • 0

    12.  2009-01-06 13:57:57

    Pamiatam, ze w starych typach Samsunga (np. S100, T100) tez mozna bylo sie pozbyc simlocka kodem serwisowym, ktory wyciekl do netu.

  • 0

    13.  2009-01-06 14:25:21

    brawo!

  • 0

    14. ~Supersamiec  2009-01-06 15:04:45  host: mx1.infarma.pl

    Redakcja chyba przegapiła fakt, że podano też prostsze rozwiązanie - założenie własnego simlocka na fabrycznego kodem i ściągnięcie go (również kodem - własnym). Wychodzi na to samo, a nie trzeba niczego kopiować. Czuwaj!

  • 0

    15.  2009-01-06 15:18:01

    Supersamiec - podaliśmy to w kontekście i780; w Omni też działa jak rozumiem?

  • 0

    16.  2009-01-06 16:25:05

    11: Nie ściągniesz sim-loka z U700 w domu. Tak, gratulacje dla chłopaka ;)

  • 0

    17.  2009-01-06 22:18:20

    i780 się wzięło i odblokowało. Miłe.

  • 0

    18. ~roberto  2009-01-07 12:48:44  host: c46-103.icpnet.pl

    LuiN - w Omnii taz dziala kodami (ale moze to zalezec od wersji oprogramowania!). I nie ma simlocka... Tadam :))

  • 0

    19.  2009-01-07 13:14:19

    roberto - to jeszcze lepiej:) Koniec zaporowych cen na Allegro - zdjęcie blokady nie kosztuje nic.

  • 0

    20. ~mike  2009-02-10 14:25:15  host: ght30.internetdsl.tpnet.pl

    Omnia - zdjęcie simlocka możliwe jedynie z włożoną kartą sim operatora na którego jest założony simlock

  • 0

    21. ~latekus  2009-02-12 10:42:15  host: ebd51.internetdsl.tpnet.pl

    czy po zmianie romu na nowszy E1 nadal to działa?

  • 0

    22. ~cycur1889  2009-02-26 21:04:36  host: aani173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak ściągnąć simlocja z j700

  • 0

    23. ~mtrz  2009-04-12 13:58:45  host: aazi140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiecie może, jak w Samsungu wygląda sprawa gwarancji jeśli chodzi o zdjęcie sim-locka w ten sposób? Przepada, czy nie?

  • 0

    24. ~janerm  2010-02-10 15:14:24  host: 171-115.static.szczecinek.net.pl

    też mam omie I900, uaktualniłem oprogramowanie na(i900SAHJ3_updater_xp) bo przeczytałem że to bezpieczne. Pomocy – nie mogę znaleźć kodów usuwających pin telefonu, wyświetla się na górnym pasku (Net z kłódką) – telefon nie widzi żadnej sieci. Pomocy.

  • 0

    25. ~kate  2010-08-18 19:50:38  host: atm.orneta.arkusnet.pl

    pomozcie jak zdjac simlocka z samsunga sgh-e250

  • 0

    26. ~lukas  2011-03-05 15:56:58  host: unused-255.79.77.168.atman.pl

    czy ktoś już próbował tym sposobem ściągać simlocka w omni i900??

Dodaj swoją opinię