Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowe przenoszenie numerów

Darmowe przenoszenie numerów

LuiN 3 Kwietnia 2009 13:05

0 0

Wygląda na to, że skończy się "niewola" i będziemy mogli wreszcie przenosić bezpłatnie numery telefoniczne do innych operatorów. Senat przyjął w czwartek ustawę, która zakazuje operatorom pobierania takich opłat - pisze Gazeta Wyborcza.

To najistotniejsza ze zmian wprowadzonych w pierwszym z kroków ku dostosowaniu naszego prawa do dyrektyw unijnych. Dużo więcej zmian wprowadzi nowelizacja drugiej części prawa telekomunikacyjnego, która według zapewnień rządu zostanie przyjęta jeszcze w tym roku.




Skróci ona z 36 do 4 godzin dopuszczalną przerwę w dostarczaniu usługi telekomunikacyjnej, a spamowanie uzna za przestępstwo. Jednym z zapisów tego projektu jest też zakaz rozwiązania umowy z abonentem, który nie płaci rachunków, do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 114
  • 0

    95.  2009-04-05 13:10:25

    toms: Jeśli ktoś nie chce rejestrować się zawsze może sobie kupić starter z nowym numerem. Moim zdaniem swobodne darmowe przenoszenie numeru wiele zdziała na rynku. Skończą się wreszcie pakieciki wewnątrz sieci, a zaczną liczyć proste i niskie stawki w cenniku. Użytkownicy pójdą tam gdzie mają taniej do wszystkich, ale też jakieś wybrane numery itp. operatorzy nadal będą oferować.

  • 0

    96.  2009-04-05 13:43:33

    @94,@95-zgoda z jednym zastrzeżeniem:nie wiem jak Wam,ale dla mnie ma znaczenie czy dzwonię po 5gr/min,czy po 29 gr/min(w nieszczęsnym Freszu).Nie wspomnę o tych osobach które z różnych powodów nie zmienią operatora-dla nich dzwonienie to czysta loteria.Ale generalnie uwolnienie numerów to dobra sprawa-właśnie dlatego mniej będzie kupowania nowych numerów,a przenoszenie dotychczasowych,co będzie zimnym prysznicem dla starych opów i zmusi ich (mam nadzieję)do rzeczywistych a nie pozornych obniżek połączeń,jak również-i to podkreślę z naciskiem-PRZYMUSU ŁADOWANIA.

  • 0

    97.  2009-04-05 14:18:40

    toms: Przecież to normalne, że zawsze będzie miało znaczenie czy dzwoni się w sieci czy poza gdy w sieci można mieć taniej. Nawet jeśli jest to drobna różnica to przy dużej ilości minut w sieci może oznaczać znaczące oszczędności. We Freshu te 5gr/min jest dobrym dodatkiem i zachętą dla grupy znajomych by mieć bardzo tanio między sobą. Wiele osób przenosi się jednak z powodu atrakcyjnej stawki 29gr/min do wszystkich w cenniku. Czemu podobno z Orange jest największa migracja do Play? W POP-ie czy GO stawki poza sieć to 60gr/min, a w sieci 20gr/min po wykupieniu pakietu czy doładowaniu za 100 zł, dodatkowo mnóstwo promocji tylko w sieci. Trzeba więc dzwonić ponad 80% w sieci Orange by mieć niższą średnią stawkę niż te 29gr/min. Więc te wewnątrzsieciówki w Orange dla wielu tracą znaczenie bo one nie są takie tanie.

  • 0

    98. ~  2009-04-05 14:32:05  host: adla177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jesli juz mowimu o Play to obczajcie to ;D - http://www.youtube.com/watch?v=ebFJXuKDh4M

  • 0

    99.  2009-04-05 15:11:30

    biotyt-dokładnie jest tak jak piszesz,a ponadto wszystkie bonusy są po doładowaniu konta,często dopiero drugim(!)Parę lat (od 2004 roku)bawiłem się wszelkimi możliwymi taryfami i pakietami u WSZYSTKICH opów szukając dla siebie optymalnej oferty.Myślę,że na dzień dzisiejszy Play Fresh nie ma konkurencji,przynajmniej w temacie połączeń głosowych.A do neta bezwzględnie Heyah Równa Taryfa.Tyle w temacie.Pozdro:)

  • 0

    100. ~  2009-04-05 15:25:54  host: adla177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://www.youtube.com/watch?v=Mm5lKCz-I2w

  • 0

    101.  2009-04-05 15:56:53

    toms: Heyah bardzo konkurencyjnie wygląda do Play Fresha. Niskie stawki do wszystkich sieci połączone z podwójnym doładowaniem wyglądają niesamowicie. POP i GO bardzo marnie przy Heyah wyglądają moim zdaniem.

  • 0

    102. ~ygrek  2009-04-06 10:54:58  host: dpz238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja czekam, nadal na tą nową ofertę orange, już cały mistycyzm wokół niej się utworzył. Ale liczę na to że się zaskoczę pozytywnie...

  • 0

    103. ~  2009-04-06 11:25:09  host: f96-028.opera-mini.net

    a ja zastanawiam sie czy wejdzie to gg mvno. mieli w kwietniu 2009 wystartować. jesli beda mieli 25gr za min do polskich sieci komórkowych bez play. i 7gr za min do gg i na stacjonarnych i aplikacja gg za free to moim zdaniem oferta bedzie ok. i nawet jesli każde doladowanie przedłużalo tylko o 180 dni a nie tak jak play fresh 365 to oferta bedzie ok. jeszcze gdy beda te wesołe 3 godziny dziennie (18-21.00) na polskie stacjonarne to oferta i tak bedzie ok. tylko pytanie czy to bedzie realne? 7gr za min do własnej sieci i na stacjonarne bez pakietów bylo by chyba tez nowością na polskim rynku telefonii komórkowej..? do tego dodaliby nr stacjonarny (podobnie jak w era strefa rozmów czy jakos tak) i gg mvno mogloby pozytywnie zaskoczyć rynek polski. pytanie czy w koncu wystartują i czy dadzą taka oferte czy beda chytrzy i kiepska oferta (cos ala polsat mobile lub wp mobi) spala sie kiepska oferta juz na starcie? puki co najlepsze oferty na karte to wg mnie play fresh i heyah. orange i era to dno jak na razie jesli chodzi o prepaid

  • 0

    104. ~lem  2009-04-06 21:25:22  host: 79.162.185.247

    Pytanie kiedy ustawa wejdzie w zycie i kiedy operatorzy zaczna ja stosowac?

  • 0

    105.  2009-04-06 22:29:41

    A propos przeniesienia. Dziś Heyah mnie wyłączyła i pojawiłem się w Play. 2 rzeczy, które rzuciły mi się jako dość dziwne. Po pierwsze, już ok godziny 22 wczoraj przestały mi przychodzić smsy jeszcze jak numer był w Heyah. Doszły wszystkie jak wrzuciłem nowy starter w Play. Wynikałoby z tego, że smsy były kierowane do Centrum SMS Play jeszcze przed przełączeniem numeru (!). Czy to możliwe? Druga rzecz to karta SIM Play-a. Próbowałem zmienić domyślny PIN na swój. Karta nie przyjmuje innych PIN-ów, niż 4-cyfrowe. Do tej pory nie spotkałem się z takim ograniczeniem. Zawsze wchodziły PINy do 8 cyfr, nawet na SIM-ie Idei w 2000 roku, kiedy kupiłem swój 1-wszy tel. Czy to jest związane z tym, że jest to SIM programowalny bez przypisanego numeru na starcie?

  • 0

    106. ~fiodor  2009-04-07 00:25:31  host: dtf202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to dowód z ePlay malo inwestuje w technike i uzywa starych kart sim, ktore wyrzucili do smieci W3... hehehe

  • 0

    107. ~  2009-04-07 19:03:23  host: adll142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ile da sie numerow zapisac na kartach SIM Play'a?

  • 0

    108.  2009-04-08 09:14:34

    107 - 250 numerów

  • 0

    109.  2009-04-08 10:59:32

    @207-Tak naprawdę to 250+10 numerów.Dodatkowe dziesięć można wpisać po rejestracji numeru i uzyskaniu dostępu do PIN2/PUK2,dzwoniąc do Biura Obsługi pod*500.Jeśli chodzi o smsy,to sim Play'a mieści max 50 pojedynczych wiadomości.

  • 0

    110. ~kuba144  2009-04-08 17:15:10  host: ip-89-174-123-144.multimo.gtsenergis.pl

    Skończy się oceniane po prefiksie do jakiej sieci dzwonie...

  • 0

    111. ~  2009-04-11 12:23:35  host: 87-205-153-236.adsl.inetia.pl

    a mnie nie obchodza prefiksy bo z play mam tanio do kazdego!

  • 0

    112. ~  2009-04-11 17:57:24  host: 80.51.91.252

    no i co z tego?

  • 0

    113. ~  2009-04-11 18:31:38  host: public59329.cdma.centertel.pl

    a od kiedy będzie można za darmo przeniesc numer? zna ktoś konkretną datę?

  • 0

    114. ~  2009-04-11 23:11:36  host: 80.51.91.252

    od teraz :P

Dodaj swoją opinię