Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowe hotspoty przyciągają

Darmowe hotspoty przyciągają

WitekT 17 Lipca 2006 11:16

0 0

Badania przeprowadzone w ciągu kilku miesięcy w paru paryskich kafejkach pokazały, że instalowane w nich darmowe hotspoty pozwalają przybytkom zachęcać do odwiedzin większą liczbę gości. Ciekawe jednak jest to, że korzystający z darmowej usługi pozostawali w sieci krócej od tych, którzy płacili za Internet w innych kafejkach.

Okazało się jednak, że do kawiarni z darmową siecią przychodziło od trzech do pięciu razy więcej użytkowników Internetu niż do podobnych kafejek, w których dostęp do sieci był płatny. Wyliczenia badających pokazały, że jeśli każdy z użytkowników darmowej usługi wydałby w lokalu tylko kilka euro, uzbierana w ten sposób suma z łatwością pokryłaby koszty związane z utrzymaniem punktu dostępowego.
Podczas badania stwierdzono, że poza weekendem w oferujących darmowe hotspoty kafejkach zdarzało się 9-10 użytkowników sieci. Liczba ta spadała w weekendy do 6. To więcej w porównaniu do kafejek z płatną siecią, gdzie dziennie zaglądało 1-2 użytkowników. Średni czas połączenia wynosił niemal półtorej godziny.

Trochę ponad połowa użytkowników darmowych hotspotów pojawiało się w godzinach 13-18. Okazało się, że w godzinach lunchu (12.00-13.00), przeważnie bardzo ważnych dla właścicieli kafejek, nie musieli się oni martwić, że stoliki ich knajpek zostaną zajęte przez internautów. Godziny lunchu były odpowiednie tylko dla 10% użytkowników sieci.

Źródło tekstu: ITworld, pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-07-17 15:09:57

    wpływ "bezpłatnego" netu na zwiększenie dochodowości kafejek - na pewno właściciele nie dokładają do tego:)

  • 0

    2. ~sympatyczny  2006-07-17 17:42:40  host: chello081018196007.chello.pl

    kto ich tam wie czy dokladaja czy nie. jak net jest bezprzewodowy to wpadam tam czesciej. sprawdze sobie cos szybko i tyle, to i tak jest za darmo. a jak zaplace te 3 zlote za pol godziny to siedze na sile zeby nie czuc sie stratnym. do tego w "kafejkach" netowych z reguly ani tej przyslowiowej kawy ani nic innego nie kupuje. a w kawiarniach z darmowym netem jak najbardziej. metro centrum sie klania :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet