Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowe gry mobilne dają zarobić

Darmowe gry mobilne dają zarobić

LuiN 20 Marca 2015 08:36

4 1

Segment gier mobilnych rozwija się szybciej niż tradycyjnych, dlatego na te produkty stawiają polscy producenci. Szczególnie perspektywiczny jest rozwój gier free to play, które oferują darmową rozrywkę. Odpowiadają one za ponad 90% przychodów z gier mobilnych.

Rynek gier tradycyjnych rośnie niesamowicie szybko, ale jeszcze szybciej rośnie segment gier mobilnych - mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. Gry free to play stanowią w sumie ponad 90% przychodów z gier mobilnych. W dużej mierze jest to zasługa Azji, która realizuje ponad połowę globalnych przychodów z rynku gier mobilnych.

Gry free to play dostępne są wprawdzie bezpłatnie, ale zysk przynoszą oferowane ich miłośnikom dodatki, które zwiększają atrakcyjność rozgrywki. Gracze mogą za pieniądze poprawić np. umiejętności czy moce swego awatara lub zakupić mu wirtualne wyposażenie.

Na tego typu produkty stawiają również polscy producenci. Firma Vivid Games, dostrzegając potencjał tego rynku, zamierza walczyć o zwiększenie w nim swego udziału.

Mamy nową strategię - potwierdza Remigiusz Kościelny. Będziemy publikować i produkować gry typu free to play. To nie jest nowe, natomiast będziemy to robić na większą skalę. Oprócz produkcji gier własnych rozpoczynamy również program publikacji gier zewnętrznych. Dzięki temu będziemy w stanie wydawać znacznie więcej gier rocznie niż do tej pory.

Rynek gier free to play jest sporym wyzwaniem dla firm, które specjalizowały się w tradycyjnych formach. Prezes Vivid Games jest jednak dobrej myśli.

Dopiero uczymy się zachowań graczy, bo zaledwie od połowy roku nasze gry dostępne są za darmo. Obserwujemy ten rynek od dłuższego okresu czasu i jesteśmy blisko tych trendów. Już teraz na bazie naszych obserwacji i doświadczeń budujemy i implementujemy coraz to nowsze i lepsze rozwiązania do gier, które produkujemy - mówi Kościelny.
W planach Vivid Games ma produkcję nowych tytułów. Oprócz oferowanego już graczom Kick Boxingu szykuje Street Fighting i Real Casino, które trafią na rynek w przyszłym roku. Stawia też na promocję i pozyskiwanie użytkowników, chce rozwijać technologie, inwestować w IP i nie wyklucza też akwizycji.

Spółka ma dobrą pozycję startową, bo w zeszłym roku osiągnęła bardzo dobre wyniki. Niemal podwoiła przychody ze sprzedaży, które przekroczyły 15 mln zł. Jej zysk netto był prawie czterokrotnie wyższy niż w 2013 roku, przekraczając 2,7 mln zł. Stąd o finansowanie przyjętej strategii nie musi się raczej martwić.Będziemy ją finansować częściowo ze środków własnych, jednak obecność na tak konkurencyjnym rynku mobilnym wymaga również istotnych nakładów, na przykład na promocję i marketing - ocenia prezes Vivid Games. W związku z tym zadecydowaliśmy, że w tym roku będziemy emitować akcje na NewConnect. Nastąpi to już w kwietniu, będzie to emisja w wysokości od 7 do 10 milionów.

W drugiej połowie roku Vivid Games zamierza przenieść się na rynek główny GPW. Na rynku alternatywnym spółka notowana jest od sierpnia 2012 roku. Jej akcje podrożały w tym czasie już siedemnastokrotnie. Przykładowe gry polskiego producenta:

Zobacz: inne filmy z kategorii

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: vivid games | remigiusz kościelny

w sumie: 7
 • 0

  1.  2015-03-20 08:56:56

  JEdno play wam zmieniło w fioletowe Play...

 • 0

  2. ~  2015-03-20 09:06:55  host: aeba131.neoplus.adsl.tpnet.pl

  1, jedno?

 • 0

  3. ~Calm7  2015-03-20 09:14:31  host: n08-06-04.opera-mini.net

  Ja widzę dwa fioletowe ,,play". Mam rozumieć, że to reklama sieci komórkowej play ? :-p

 • 4

  4.  2015-03-20 09:17:30

  1-3 - tak, to reklama. Po założenia konta premium, i w tej formie reklamy znikają.

 • -1

  5.  2015-03-20 09:24:24

  Luin, ale ja mówiłem o napisach ,,play" w tekście...

 • 1

  6.  2015-03-20 09:35:26

  5, Calm7 - i ja też o nich. Podświetlane słowa kluczowe to reklamy operatorów (nie tylko Play).

 • -1

  7.  2015-03-20 16:14:20

  Usuwają komentarze, które zawierają informację o tym by sobie AdBlocka zainstalować, lol. Żałosne.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet