Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowa przenośność ciągle w projekcie

Darmowa przenośność ciągle w projekcie

WitekT 1 Kwietnia 2009 09:17

0 0

31. marca komisja gospodarki narodowej Senatu przegłosowała poprawki, które częściowo zmieniają uchwaloną przez Sejm nowelizację Prawa Telekomunikacyjnego - pisze Gazeta Wyborcza.

Senatorowie omawiali poprawki do tzw. części unijnej ustawy, mającej przystosować polskie prawo do wspólnotowego. Podczas prac komisji wypadł przepis rozszerzający uprawnienia UKE wobec operatorów dominujących. Chodzi o możliwość analizy audytu kosztowego zarówno przez niezależnego, biegłego rewidenta, jak i UKE. Ten artykuł dopisany na etapie prac w komisji sejmowej był krytykowany przez ekspertów Konfederacji Pracodawców Polskich jako niezgodny z prawem unijnym. Innego zdania był Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, który uważał, że projekt ustawy jest zgodny z dyrektywą.




Senatorowie pozostawili za to inny artykuł, który też budził wątpliwości KPP - o tym, że operatorom nie wolno pobierać opłat za przenoszenie numeru do innego operatora.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~  2009-04-01 09:29:26  host: dva130.internetdsl.tpnet.pl

    Nie, tylko nie darmowe przenoszenie numerów. Niech będzie tańsze, ale nie darmowe. Nie dawajmy dzieciom neo pożywki...

  • 0

    2. ~Jasiek  2009-04-01 09:33:04  host: inet20909ni-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    1.04 :)

  • 0

    3. ~  2009-04-01 09:36:00  host: inet20908nh-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    symboliczne 10-20zł to juz bedzie dobre, a nie 50zł(61 w orange) za przenoszenie nr...!! wcale nie muszi byc za darmo!

  • 0

    4. ~  2009-04-01 09:41:34  host: p08-11.opera-mini.net

    Oplata powinna byc w kwocie 20zl z abonametu i 10-30zl z prepaid byly by to uczciwe stawki a nie jak teraz 50-61zl

  • 0

    5.  2009-04-01 09:42:30

    Ja pisałem kilka dni temu o opłacie 10 zł,ale darmo też może być.Te opłaty,które teraz są pobierane,są zbyt wysokie.Opłaty obniżyć,procedurę uprościć i będzie wesoło.Przynajmniej dla nas,klientów.

  • 0

    6.  2009-04-01 11:12:18

    Panowie - jak można narzekać, że jakaś usługa jest/ma być zbyt tania? Poza tym mój numer to moja własność, więc zabranie go tam gdzie jest mi wygodniej i taniej jak najbardziej powinno być bezpłatne.

  • 0

    7. ~  2009-04-01 11:16:08  host: icq186.internetdsl.tpnet.pl

    Wiec kiedy dojdzie to do skutku ? Nie ma zadnych informacji na temat a jestem akurat zainteresowany przeniesieniem numeru :)

  • 0

    8. ~shq  2009-04-01 11:17:00  host: 94.232.156.41

    @6 zasadniczo numer nie jest Twoj tylko operatora a Ty tylko z inego korzystasz, zauważ ze w regulaminach nie ma nic o tym ze po popdisaniu umowy, kupieniu karty numer jest Twoja wlasnoscia. Mimo iz jest to troszke absurdalne to placac za mnp placisz za to ze inny operator staje sie wlascicielem numeru ktory rzenosisz - poprostu ponosimy oplate za operatora. Nigdzie nie ma wzmianki ze numer kiedykolwiek przechodzi na Twoja wlasnosc.

  • 0

    9.  2009-04-01 16:09:09

    Opłata może pozostać. Jak operator zechce mieć klienta to może za to zapłacić. Lepiej, żeby uproszczono procedury i skrócono czas przeniesienia bo średnio 1,5 miesiąca to przesada.

  • 0

    10. ~neo  2009-04-01 20:47:16  host: emw139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za darmo to faktycznie nie powinno być bo będą zaraz lecieć z numerem do kolejnego operatora gdy ten tylko obniży min. o 1 gr.

  • 0

    11.  2009-04-01 23:46:54

    B: A ile Ty zapłaciłeś za numer?

  • 0

    12. ~bla bla bla akaW.W.  2009-04-02 01:13:27  host: inet20908ni-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @8 Usługę kupujesz WRAZ z numerem, więc numer jest TWÓJ.

  • 0

    13.  2009-04-03 18:35:28

    piotrM: za dwa dość proste numery zapłaciłem znacznie mniej, niż życzy sobie wp mobi za swoje złote (gdzie na stronie internetowej widnieje "Cena za numer złoty 4000 zł z VAT") i do jednego musiałem już dopłacić 50zł podczas przenoszenia. Nie wiem jak teraz, ale swego czasu też era sprzedawała na swojej stronie numery TT... Powyższe przykłady (i nie tylko one) jednoznacznie wskazują na fakt, iż operatorzy sprzedają nam na własność numery, co potwierdza moją tezę z postu nr 6.

Dodaj swoją opinię