Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowa, 7-dniowa licencja Nokia Maps

Darmowa, 7-dniowa licencja Nokia Maps

Q! 31 Grudnia 2008 14:40

0 0

Na europejskiej stronie Nokii pojawiła się możliwość zamówienia bezpłatnej, 7-dniowej licencji na nawigację Nokia Maps. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, aby po chwili otrzymać SMS-a z kodem aktywującym.

Otrzymany w ten sposób kod aktywuje 7-dniową licencję obejmującą wskazywanie drogi zarówno podczas jazdy samochodem, jak i w przypadku wędrówek pieszych. Licencję można uzyskać pod tym adresem.




Nowa wersja Nokii Maps zapewnia 100% pokrycie terenu Polski. Mapy obejmują około 650 tysięcy kilometrów dróg oraz zawierają informację o obowiązujących ograniczeniach prędkości. Ponadto na mapie zostało zaznaczonych ponad 80 tysięcy miejsc POI (punktów zainteresowań), które podzielone są na 61 kategorii.

Nowością jest wprowadzenie statusu NAVTEQ Discovery City dla Warszawy, który ułatwia odnalezienie się w dużej aglomeracji miasta. Bardzo dokładne mapy zawierające piesze trakty i parki pozwalają zwiedzać miasto z wykorzystaniem nawigacji pieszej, a bogata baza POI i uwzględnienie na mapie licznych atrakcji turystycznych pozwolą użytkownikom odkryć miasto na nowo.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2008-12-31 16:57:37

    Kłodzko... moja miłości :)

  • 0

    8. ~  2008-12-31 17:08:43  host: dnp130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z filmiku wygląda, że te siedem dni liczy się od chwili aktywacji.

  • 0

    9. ~kermitxxl  2008-12-31 17:38:41  host: gw.slowianin.pl

    A ja wpisalem kod i dupa ! Nie dziala !

  • 0

    10. ~vista  2008-12-31 18:32:02  host: aarb242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to ja już wiem o tym byłem pierwszy hahaha dobre

  • 0

    11. ~  2008-12-31 20:38:51  host: 94.254.179.163

    Pokrycie w Nokia Maps jest naprawde bardzo dobre, ale jak ktos chce jeszcze lepsze to jest Sygic McGuider 7.7 - dostepne sa tam najlepsze mapy Polski TeleAtlas 2008 - nawet Automapa ma mniej dokladne mapy od TeleAtlasa.

  • 0

    12.  2009-01-01 11:12:22

    Nokia Maps ma dobre pokrycie kraju, ale czesto prowadzi mnie obok drogi, co sie Tomtom'owi nie zdarzalo. Poza tym kiepski interfejs, np. nie da sie podejrzec trasy w trakcie nawigacji (tylko przed) a punkty posrednie tak naprawde wyznaczaja niezalezne odcinki drogi (nie ma odleglosci calkowitej do celu).

  • 0

    13. ~  2009-01-01 11:21:43  host: 180.v57.interkam.pl

    lal to macie wypas 7 dni zabawy. kupcie sobie pna lub pda i zobaczycie co znaczy jezdzic z nawigacja. i nie da sie przejrzec trasy to po co to jest a jak z dodawaniem poi

  • 0

    14. ~  2009-01-01 11:30:20  host: 94.254.164.6

    Daj spokoj z PDA/PNA - jakos mam ten sprzet i roznicy nie widze - tak samo wyswietla, tak samo gada i tak samo moge wgrac fotoradary, suszarki itd, a dodatkowo w McGuiderze mam te same mapy co w najlepszym programie na PDA iGo8.

  • 0

    15. ~arek gl  2009-01-01 13:13:07  host: k3-ip209.antsatgor.pl

    podalem tam swój numer niby pisało ze wysłało i nic mi nie doszło smsem error

  • 0

    16.  2009-01-01 19:50:05

    i tak Automapa rządzi ;D

  • 0

    17. ~  2009-01-01 21:20:26  host: 94.254.250.133

    abramek, pewnie nie widziales na oczy zadnej innej nawigacji poza przereklamowana Automapa. IGO8 bije na leb automape, zarowno jesli chodzi o komunikaty glosowe, obsluge i mapy.

  • 0

    18.  2009-01-01 21:25:32

    ostatnio jechałem na iGo8 i naprawdę świetnie to wygląda i jak się skończy mi subskrypcja to zastanowię się nad kupnem ;)

  • 0

    19. ~Bob  2009-01-01 23:36:59  host: public51693.xdsl.centertel.pl

    Latem kupiłem na miesiąc wschodnią Europę bez Rosji nawigację do najnowszej mapy, zabuliłem coś ok. 50 zł i prowadziło mnie ZAWSZE najkrótszą drogą, tj. nawet polnymi drogami. Zawsze i niezależnie od rodzaju wybranej trasy. Reklamacja złożona na piśmie, kilka maili i... stałem się ofiarą wielkiej kpiny! Nokia doprowadziła do sytuacji, w której chyba miałbym złożyć pozew do sądu! Szmaciarze! Panowie wypróbujcie tę darmową licencję również poza ścisłym miastem w terenie, który dobrze znacie. Być może już poprawili te błędy. Dobrze sprwadźcie nim kupicie coś od Nokii!

  • 0

    20.  2009-01-01 23:46:10

    Bob mnie tak igo 2006 prowadziło - totalna masakra

  • 0

    21. ~Juzer  2009-01-02 09:31:11  host: f96-023.opera-mini.net

    Od 2 tyg. testuje nokia maps. Brak POI w małych miastach, miasteczkach. Nie znajdziemy nawet stacji pkp! Dlatego uzywam NM z google maps. Google znajduje wszystkie POI wrzuca do ulubionych, ktore są współdzielone z NM

  • 0

    22. ~Bob  2009-01-02 09:55:34  host: public54957.xdsl.centertel.pl

    @19 Sprawdziłem dzisiaj u siebie analogiczne trasy - to samo, wybiera leśne dukty i pięciorzędne opłotki. Nie jest to wynik błędnej kategoryzacji dróg w zasobach kartograficznych, bo Navi Expert nie wykazuje takich błędów. Najbardziej "wdzięczny" byłem Nokii podczas letniej podróży na odcinku Giurgiu-Bukareszt-Oradea za umożliwienie obejrzenia centrum stolicy Rumunii w godzinach szczytu, podczas gdy istnieje odwodnica na niepłatną autostradę. Podsumowując mapy Nokii w wersji 2.x są dobre o tyle, że można je mieć offline w telefonie - za darmo. Będziesz wiedzieć gdzie jesteś, nawet za granicą. Ich nawigacja to jednak porażka!

  • 0

    23.  2009-01-02 10:07:38

    Jedynie co jest ciekawe w mapie to opcja discover city dla warszawy.

  • 0

    24. ~jotes  2009-01-02 11:14:56  host: aehk191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam podobne odczucia odnośnie NM, jak Bob (19,22). NM jest wręcz za dokładna. Do tego stopnia, że pokazuje ulicę, której jeszcze nie ma (i nie wiadomo, czy będzie). Proponuje również jazdę samochodem po chodniku (bulwarem), na który trzeba zjechać po schodach. Nie wiem, skąd NaviTeq ma takie dane?

  • 0

    25.  2009-01-03 14:00:57

    ja jak korzystalem z swojej 'darmowej' 7 dniowej licencji przy okazji zakupu e71 to prowadzilo moze i dobrze, ale jak uslyszalem ze, aby dojechac do granicy niemieckiej spod domu w Szczecinie musze przejechac przez ulice za brama jednostki wojskowej (ponoc najkrotsza trasa) to mi rece opadly, bo ta droga jest nieprzejezdna dla kogokolwiek od lat kilkunastu.

  • 0

    26.  2009-01-03 15:42:19

    A ja odstatnio "bawiłem" w rejonie, gdzie nigdy jeszcze nie byłem... Wsie popeegierowsie, drogi na półtora malucha... Nawigacji raz użyłem - babci na rowerze zadałem pytanie czy dobrze jadę do miasta ;-) Babcie powiedziała, ze dobrze, ale jakbym chciał 5 km zaoszczędzić to jeszcze węższą drogą mogę jechać - musiałbym za drugim zakrętem za jakąś wsią skręcić w prawo, potem za torami w lewo i koło mieszalni pasz jeszcze raz w lewo ;-) Skorzystałem... Dojechałem bez błądzenia ;-)

Dodaj swoją opinię