Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dane o klientach Netii po 3Q2008

Dane o klientach Netii po 3Q2008

WitekT 13 Listopada 2008 20:11

0 0

Netia ma 89% rynku BSA i 75% WLR, a jej infrastruktura do świadczenia usług w oparciu o LLU jest dostępna w 82 węzłach Telekomunikcji Polskiej (76 na koniec września) - wynika z danych zaprezentowanych przez operatora.

Internet:
347 tys. klientów,
42% klientów obsługiwanych jest w sieci własnej Netii (w tym na LLU),
ARPU (przychód z klienta) - 61 zł (86 zł rok wcześniej),
SAC (koszt pozyskania klienta) - 164 zł (ponad 300 zł rok wcześniej),
udział w rynku BSA - 89%,
udział w rynku łączy szerokopasmowych - 6,6% (3,8% rok wcześniej),
przyłączenia netto w 3Q2008 - 20% sama Netia, 24% razem z Tele2.

Usługi głosowe:
1,03 mln linii dzwoniących,
38% klientów obsługiwanych we własnej sieci Netii (w tym na LLU),
ARPU (przychód z klienta) - 46 zł na WLR i 71 zł w sieci własnej (średnio 63 zł),
udział w rynku WLR - 75% (642 tys. klientów),
przyłączenia netto w 3Q2008 - 42% sama Netia, 44% razem z Tele2.




LLU:
13. listopada dostęp do 82 węzłów,
na koniec roku cel -125 węzłów i dostęp do 1,25 mln linii,
w 2009 roku Netia chce zainstalować swoją infrastrukturę w większej ilości węzłów niż w 2008 roku.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2008-11-13 20:29:18  host: aavb233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "1,03 mln linii dzowniących," - co to są linie "dzowniącyce" i czy na pewno M$ Słowo nie podkreślił tego słowa wężykiem?

  • 0

    2. ~  2008-11-13 20:30:34  host: aavb233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I jeszcze jedno - "w 2009 roku Netia chce uwolnić więcej węzłów niż w 2008 roku" - czy aby na pewno to Nietia jest stroną uwalniającą?

  • 0

    3.  2008-11-13 20:30:46

    Fixed, dzięki! :-)

  • 0

    4.  2008-11-13 20:34:25

    Hmmm... Może rzeczywiście to zbyt duży skrót myślowy - poprawione. :-)

  • 0

    5. ~  2008-11-13 20:39:57  host: aavb233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To dla odmiany coś bardzo nie na temat i mocno spóźnione ale mnie ubawiło więc może ktoś inny też się pośmieje: "Apple has determined that under certain conditions the new ultracompact Apple USB power adapter's metal prongs can break off and remain in a power outlet, creating a risk of electric shock. We have received reports of detached blades involving a very small percentage of the adapters sold, but no injuries have been reported."

  • 0

    6. ~mila  2008-11-13 21:04:56  host: h-87-199-23-74.dolsat.pl

    a od nowego roku nie będzie usług Neta na łączach TPsy... ponoć zamało opłacalne (tylko będzie na własnej infrasktruktórze...)

  • 0

    7.  2008-11-13 21:07:32

    mila: nie będą aktywnie promowane - a to coś zupełnie innego...

  • 0

    8.  2008-11-14 01:26:29

    Jak sie nie oplaca to neich podniosa cene - moim zdaniem zawsze lepiej zarobic 3 pln niz nic :)

  • 0

    9. ~  2008-11-14 07:19:24  host: 89.187.250.138.ip.airbites.pl

    #6 i 7 Nic dziwnego że nie będą aktywnie promowane jak TP likwiduje abonament socjalny. Najbardziej opłacalny wariant abonament socjalny + internet BSA. Tak poza tym to trochę naciągane zestawienie powinno być podane szczegółowo ile we własnej sieci a ile na LLU.

  • 0

    10. ~pitagor  2008-11-14 09:54:51  host: 150.254.125.116

    Witku! A ilu klientów mają już na LLU? Nie jest to wyszczególnione

  • 0

    11.  2008-11-14 09:59:59

    pitagor: nie podali tych danych poza enigmatycznym (w kilku węzłach mamy już po prawie 100 klientów). Moim zdaniem nie mają więcej niż 1-1,5 tys. linii na LLU.

  • 0

    12. ~xv  2008-11-19 09:29:38  host: 87-205-150-111.adsl.inetia.pl

    Ja jestem szczesliwym klijentem w ramach LLU 4mbit za 64zł/mc :D

  • 0

    13. ~  2008-11-24 18:23:16  host: cif213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szczerze mówiąc.. dużo! Dużo klientów, dobre postępy technologiczne. Widać postępy grupy Netia. A o Katalogu marzeń nie napisaliscie :)

  • 0

    14.  2008-11-24 18:48:54

    13: pisaliśmy w oddzielnym newsie.

  • 0

    15. ~Łuki  2008-12-22 23:37:10  host: bsn193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do ~xv - teraz LLU jest po 49zł :) niech ktos mi znajdzie lepsza ofetre na internet 4mB za 49zł!!

Dodaj swoją opinię