Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dane GUS o liczbie kart SIM po 3Q2009

Dane GUS o liczbie kart SIM po 3Q2009

LuiN 23 Października 2009 10:48

0 0
44,5629 mln kart SIM działało w polskich sieciach komórkowych 30. września - podał GUS. To oznacza przyrost o 136,3 tys. w III kwartale.

116,76% - tyle wynosiła na koniec III kwartału penetracja kartami SIM w Polsce. Oznacza to wzrost o 0,26 punktu procentowego. Obraz rynku po II kwartale prezentowaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: GUS, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2009-10-23 12:40:05

    no właśnie przybyło niewiele - 4 razy mniej niż w poprzednim kwartale. No musieli zyskać chyba MVNO, bo jest ich coraz więcej i sporo osób kupuje karty w Rodzinie itp. Pewnie zyskał też Play, ale chyba nie za wiele, bo pewnie wyłącza nieużywane SIMy. A jeżeli chodzi o W3 to ciężko coś szacować - za mało danych

  • 0

    6.  2009-10-23 12:40:06

    1-3 - o faktycznie, dziękuję! Poprawione.

  • 0

    7. ~maks  2009-10-23 12:44:49  host: dpj132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    rynek jest już porządnie nasycony. podstawa to utrzymać klientów, ciekawe czy jak zawsze PTC będzie miała najniższy CHURN

  • 0

    8. ~danieluk  2009-10-23 12:57:06  host: v07-03.opera-mini.net

    Podane dane przypominaja mi slynne normy i plany przekraczane w poprzednim ustroju:)

  • 0

    9. ~Patryk  2009-10-23 14:21:29  host: dsv62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W jaki sposób oni to wyliczają ? Ja mam aktualnie 5 aktywnych kart- Orange, Heyah, Play, Simplus i Era Tak Tak, a używam jak narazie non stop tylko Orange i Heyah. Czy te karty sim Tak Taka, Simplusa i Fresha można uznać za wytyczne, jeśli raz na 2-3 miesiące z nich skorzystam ?

  • 0

    10. ~honorata  2009-10-23 15:52:50  host: dof215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co w tym dziwnego że jest tyle kart?? ludzie sobie zamawiają, chociażby na stronie orange można za darmo zamówić starter...

  • 0

    11. ~beznick  2009-10-23 15:55:39  host: 212.160.172.70

    LuiN: "penetracja kartami SIM"? Ciekawe..

  • 0

    12. ~stz  2009-10-23 15:57:19  host: 77-253-113-39.adsl.inetia.pl

    Jak nie ma w Polsce obowiązku rejestrowania prepaidów, to zawsze będzie taka duża ilość kart

  • 0

    13. ~  2009-10-23 16:05:18  host: v06-11.opera-mini.net

    Wezcie pod uwage, ze nie kazda karta sim to musi byc telefon. Sa przeciez urzadzenia do zdalnego sterowania, wykorzystujace modul gsm. Sam mam 1 telefon a 4 aktywne karty sim, 3 do innych celów niz rozmowy glosowe. /finke

  • 0

    14.  2009-10-23 16:11:15

    10. z drugiej strony koszt 5-10zł to nie takie pieniądze i ludzie też nabijają statystyki.

  • 0

    15. ~  2009-10-23 16:16:59  host: v08-02.opera-mini.net

    moze simplus zrobi jakas oferte lojalnosciowa? typu:po6mies w sieci do kazdego doladowania min30pln+5pln,50pln+10pln by utrzymac obecnych?orange w prepaid oglosi za tydzien wymiennosc pkt payback na doladowania..ptc i play nie zrobia nic.mirekb

  • 0

    16. ~  2009-10-23 16:28:38  host: ip-89-174-125-63.multimo.pl

    jak zwykle bawisz sie w proroka a piszesz tak ze trzeba czytac 3 razy zeby zrozumiec

  • 0

    17. ~eric  2009-10-23 16:36:31  host: dol71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 15 - ofertę lojalnościową to już TT miał, dając niższe stawki po pewnym stażu, zatem Plus nie byłby tu jakimś innowatorem

  • 0

    18. ~  2009-10-23 17:37:47  host: v03-03.opera-mini.net

    @16 drogi anonimowy kolego-omijaj moje komenty.To bardzo proste bo zawsze sie podpisuje.mirekb

  • 0

    19.  2009-10-23 17:39:07

    w tym sa moje 2 simy playonline uzywane tylko przez 3 tygodnie, simplusa, uzywany tylko 3 kolejne tygodnie dla netu... mnie to przekonuje, ze musiala byc jakas kolejna mega wylaczeniowka nieaktywnych kart oraz przenoszenie numerow stalo sie powszechniejsze

  • 0

    20. ~impassive  2009-10-23 19:46:19  host: ip-89-174-122-66.multimo.pl

    Zrezygnowałem z Tak Taka z pół roku temu, a Bondaryk (ten z PO) do dzisiaj mi karty nie wyłączył. Dalej mam aktywny nr.

  • 0

    21.  2009-10-23 21:19:33

    NO ciekawe jak się będzi emiał bilas operatorów - penie każdy po 236.4 tys. ma nowych ;-) Czy nie powinni podawać (rozdzielać) na nowych nowych i przenoszących numer?

  • 0

    22.  2009-10-23 21:21:07

    bo może się okazać, ze setki tysięcy już migrują...

  • 0

    23. ~bambo  2009-10-23 22:11:15  host: 188.33.206.64

    #20: wszystkie sieci dezaktywują numery po minimum roku od ostatniego doładowania. No chyba że orange szybciej jak doładujesz np. piątką. Ja mam TT nieużywanego już prawie rok i niedługo sobie doładuję za 25 bo mi numer przepadnie. A tego bym nie chciał bo jest całkiem przyjemny :)

  • 0

    24. ~impassive  2009-10-24 11:30:46  host: ip-89-174-122-66.multimo.pl

    23. ~bambo, też mam przyjemny, ale olewam. Nie chcę mieć z Erą nic wspólnego i z jej spamami o mercedesach i innymi (a miałem rzekomo włączoną blokadę na otrzymywanie wiadomości marketingowych).

Dodaj swoją opinię