Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dane GUS o liczbie kart SIM po 3Q2008

Dane GUS o liczbie kart SIM po 3Q2008

sirmark 23 Października 2008 13:08

0 0
30. września w Polsce było 42.855.200 aktywnych kart SIM - wynika z danych opublikowanych właśnie przez GUS.

Oznacza to, że w III kwartale przybyło 1,1259 mln kart, co jest sporą wartością biorąc pod uwagę, że w poprzednim kwartale nastąpił spadek ilości. W II kwartale ilość nowych kart spadła o 9,3 tys., zaś w I kwartale przybyło ich 228,8 tys.

Według danych GUS, 30. września penetracja kart SIM w Polsce wyniosła 112,4%. W poprzednim kwartale wartość ta była na poziomie 109,5%.


Źródło tekstu: GUS, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2008-10-23 13:23:16  host: unknown.carohosting.net

    Przybyło az 1,1259 mln kart a przeciez Paly nie rozdawal ostatnio zadnych darowych starterow.

  • 0

    2. ~mirekb  2008-10-23 13:36:40  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    36,6 z darmowym numerem zdobylo chyba najwiecej..z play chyba duzo osob podpisalo umowy,w orange,plusie i erze stagnacja i abo i prepaid wiec faktycznie dziwi tak wysoki przyrost.pytanie do GUS:co to jest"aktywna karta sim"??uke to zdefiniowal ale czy opy widza to tak samo..

  • 0

    3.  2008-10-23 14:19:23

    @1: Play rozdawal w wakacje startery, ale i tak najwiekszy przyrost stanowily podpisane umowy na PLAYOnline :P

  • 0

    4. ~  2008-10-23 14:52:08  host: oo8.ipartners.pl

    Z tego co mowil we wrzesniu Play wynika, ze w 2Q08 mu przybylo jakies 200k SIM, zas z tego co mowil Polkomtel we wrzesniu wynika, ze w 2Q98 mu przybylo jakies 600k SIM. Reszte przyrostu trzeba podzielic miedzy MVNO, PTC i Orange...

  • 0

    5. ~mateo  2008-10-23 14:57:00  host: aagh108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wy chyba żartujecie... a orange.pl i promowanie swoich darmowych starterów?!

  • 0

    6. ~zigzag  2008-10-23 15:36:26  host: dqo148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z tego co kojarzę , to ostatnio rozdawnictwo uprawiał Play - na ulicach, 36.6 - do abo Plusa oraz butów firmy Soul jak i Orange.pl zatem wszyscy oni "zapracowali" na ten wynik

  • 0

    7. ~kwistas  2008-10-23 15:57:46  host: w3cache.wignet.pl

    ~zigzag zapomniałeś dodać sieci Era.

  • 0

    8. ~kwistas  2008-10-23 15:59:26  host: w3cache.wignet.pl

    ~mateo ile razy mam powtarzać??? Nie dociera że startery zamawiane przez orange.pl są wyłączane po miesiącu jeśli nie zastaną doładowane.

  • 0

    9. ~ziomek13  2008-10-23 16:23:14  host: aclg16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ludzie powiedzcie mi skad sie biorą takie barany jak ten #3, pisal bzdury przy artykule o mbanku i tu widze ze tez tak samo pierd.. od rzeczy

  • 0

    10. ~Boj  2008-10-23 17:28:35  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Ja kupiłem starter w Play i go zniszczyłem bo wkurzyło mnie ze widniały dwie nazwy na wyswietlaczu PLUS i PLAY.

  • 0

    11. ~mateo  2008-10-23 17:52:02  host: aagp211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwistas: ja zamówiłem jeden, aktywowałem, ale nie doładowałem i dalej działa.

  • 0

    12. ~kwistas  2008-10-23 19:09:38  host: w3cache.wignet.pl

    ~mateo ile działa??? Widać że kłamiesz.

  • 0

    13.  2008-10-23 19:20:40

    #12: nie widać

  • 0

    14. ~  2008-10-23 20:13:34  host: oo7.ipartners.pl

    kwistas Prawda jest bolesna: jesli wlozyles sterter do komorki, a potem sie zalogowales do sieci, to sterter jest uwazany za aktywny minimum przez 12 miesiecy. I nie wazne, czy masz a nim kase, czy jest aktualnie zalogowany, czy masz go w szufladzie, czy moze juz wywaliles. Ot i wszystko. Stad opy lubia rozdawac startery z malymi kwotami... Liczy sie statystyka aktywnych, a nie statystyka przynoszacych przychody.

  • 0

    15. ~kwistas  2008-10-23 20:37:52  host: w3cache.wignet.pl

    A graża mówiła że podobno się nie wliczają(gdzieś czytałem wywiad na ten temat). do pana/pani "r" widać i to jak. :D

  • 0

    16. ~DejwiD  2008-10-24 02:06:59  host: public-gprs5432.centertel.pl

    moze ktos podac nr takiego starterka, ktory aktywowal sie przez samo wlozenie do telefonu i ma waznosc 12 miesiecy???

Dodaj swoją opinię