Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dane GUS o liczbie kart SIM po 3Q2007

Dane GUS o liczbie kart SIM po 3Q2007

WitekT 24 Października 2007 08:43

0 0
Jak podał GUS, liczba kart SIM w sieciach komórkowych przekroczyła o 57,7 tys. liczbę 40 mln sztuk. Oznacza to penetrację na poziomie 105,1%.

W III kwartale wszystkim sieciom komórkowym przybyło 1,391 mln kart.

Dokładne danie za II kwartał, z rozbiciem na operatorów i typy abonamentu, podaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: GUS     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2007-10-24 09:44:29

    Ciekawe kto jest liderem. Plus już w drugim kwartale miał niewiele mniej klientów niż Orange. Sądzę, że Orange straci swoją pozycję, a jeśli jeszcze się trzymało w 3Q to ten rok dla nich zamknie się utratą pozycji lidera. PTC daleko w tyle, na pewno na małą liczbę użytkowników wpływa stagnacja w ofercie oraz szybka deaktywacja nieużywanych kart SIM w porównaniu z Plusem i Orange.

  • 0

    5.  2007-10-24 10:05:42

    przecież Plus jako jedyny operator zrobił konferencję prasowała dla 13mln klienta!

  • 0

    6. ~dt  2007-10-24 10:20:25  host: wap.plusgsm.pl

    Witku a kiedy beda dane za 3Q od poszczegolnych opow? Skoro Gus juz wie...

  • 0

    7.  2007-10-24 11:21:52

    Plus na pewno juz jest liderem i wyprzedza Orange - byl nawet ostatnio news i konferencja chyba na ten temat.

  • 0

    8. ~yogi  2007-10-24 11:38:26  host: aasz119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sam kupuje co jakis czas starter Orange za 5 złotych, zeby zadzwonic do znajomego do Niemiec po 35 groszy za minutę przez operatora alternatywnego (Tak Tak mi tego nie umożliwia. Pogadam kiedy potrzebuję i wyrzucam, przez co nabiłem tej sieci już koło 10 aktywnych kart SIM. A co do TT - stagnacja w ofercie, czyli te same ceny od stycznia 2006, wycofanie megapakietu, odgrzewane promocje, brak ciekawych usług - to wszystko wpływa na rynkową pozycję PTC...

  • 0

    9. ~Kamil1221  2007-10-24 11:46:34  host: p04-02.opera-mini.net

    Ja sam w tym roku kupilem ok. 3 popow tylko po to aby aktywowac multiboxa. Dwa startery z play jeden przy aktywacji za 1zl a 2 z onetu. Trzeba by bylo jakies zasady ustalic co do aktywnosci numeru a statystykami, bo za jakis czas bedziemy miec 120% penetracji rynku.

  • 0

    10. ~realista  2007-10-24 12:04:47  host: dpy94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hmm, warto porównać i sprawdzić dobrze taryfy, bo często wprowadzamy samych siebie w błąd tak i innych :( co do oferty pop, to ciężko dopatrzeć się jakiekolwiek atrakcji. chociażby wziąć taki tak tak fon : 60 gr za minute, gdzie w Pop 65 gr, oczywiście swoje plusy i minusy w każdej ofercie, ale możemy spokojnie dopasować propozycji operatora do swoich potrzeb (wraz z wszelkimi ulgami w Heyah już można mieć 20 gr na połączenia).jeżeli chodzi o połączenia międzynarodowe, to stety dla nas zwykłych klientów sieci komórkowych, uke wraz z komisją europejską regulują cenniki :)

  • 0

    11. ~skiner  2007-10-24 12:14:13  host: dov168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    panowie, panowie, o czym tu mowa?? ze co taktak ma podwójne dołądowania (w sumie to stało znakiem rozpoznawczym taktaka, obszerny wybór telefonów za kilka lub kilkanaście zł, możliwość rozmowy za 3gr/min, program lojalnościowy itp.):)

  • 0

    12. ~huba  2007-10-24 12:16:53  host: edh66.internetdsl.tpnet.pl

    faktycznie duzo ludzi bierze karty i praktycznie je wyrzuca w kąt po upływie terminu jakiejś promocji a z tego co sie orientuje to orange pop miał najwięcej darmówek rozdanych i dlatego tak chyba są wysoko a teraz jeszcze wyszło na to ze likwidują 150 bo cos tam nie pasuje hmmm bo za mało gratisów mają przy takiej kwocie!!. Ja posiadam heyah i jakos nie narzekam chociaz pewnie mnie weźmiecie ze sie podlizuje tej sieci ale według mnie tam jest z czego wybierać jesli chodzi o promocje a gratisów mam duzo

  • 0

    13. ~frytko  2007-10-24 12:43:11  host: actm59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w simplusie wywalaja zdeaktywowanego usera po ok 6 miesiecach, a w popie i play dopiero/az po roku. daje szanse operatorowi do ponownej aktywnosci klienta

  • 0

    14. ~  2007-10-24 14:22:22  host: sk162.internetdsl.tpnet.pl

    W Polkomtelu to kasują stan konta, a karta i tak jest ważna bardzo długo. Mam aktywne nawet takie, które od roku nie było używane. W Orange wszystkie wyłączyli. W Erze jeszcze nie sprawdzałem.

  • 0

    15.  2007-10-24 14:43:01

    Dając chwilowe promocje lub promocje dla nowych użytkowników operatorzy nas sami nauczyli kupowania (3-5 zł) nowej karty, doładowanie, skorzystanie z promocji i do klopa:)

  • 0

    16. ~yogi  2007-10-24 14:50:06  host: aato130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak Tak raczej tego nie uczy, biorąc pod uwagę stawki, jakie dostaje się na wejściu... A jeśli chodzi o Orange to jakoś tego nie zauważyłem... :(

  • 0

    17.  2007-10-24 14:58:41

    To widocznie słabo obserwujesz. Korzystałem z tak taka jak było podwójne doładowanie. Teraz leży w klopie. Kupiłem Popa, jak dali rozmowy ze stacjonarnymi po 5gr. Jak nie chcieli mi włączyć kolejnego pakietu, bo regulamin mówi, że dopiero po 7 dniach to kupiłem kolejnego Popa. Za 10 dni też wyląduja na śmietniku bo kończy się promocja. Potem znowu coś kupię:)

  • 0

    18.  2007-10-24 14:59:26

    Zapomniałem dopisać: i mega pakiet w Tak Taku

  • 0

    19.  2007-10-24 15:02:13

    Przestałem się bawić w jakieś sentymenty z operatorami. Jak im opłaca się sprzedawać startery po 3 zł to mi się opłaca je kupować i wywalać:) Poza tym to jestem dobrym użytkownikiem, bo wszyscy mogą chwalić się wzrostami słupków:)

  • 0

    20.  2007-10-24 15:14:35

    Ja w tym roku 3 nr w Erze zamieniłem na 3 w Play (1 abo i 2 Tak-Taki).Abo mieli mi zmienić na Tak-Taka, myślałem że sobie może zostawię stary nr ale okazało się że wyłączyli następnego dnia po skończeniu umowy a jeden TT po około 2 m-cach od końca wychodzących.

  • 0

    21. ~yogi  2007-10-24 15:44:59  host: aato130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    podwójne doładowanie miałem w standardzie, bo jestem w TT, ale gdybym nie był, nie sądzę, że warto byłoby kupić przez to starter, mega pakietu w TT od poand pół roku nie ma, nad czym ubolewam, poza tym w TT nie ma już starterów, w których do wykorzystania jest kwota większa, niż cena startera... Poza tym dochodzą różne komplikacje związane z korzystaniem z kilku numerów, a znajomi tak czy inaczej mają tylko jeden - stały z TT... Strategia dobra, ale głownie gdy zaistnieje potrzeba dużej ilości rozmów z daną osobą lub na dany kierunek (sieć, lub jak u mnie zagranica)

  • 0

    22.  2007-10-24 18:04:51

    Ale w TT co kilka miesiecy jest podwójne doładowanie oraz Mega Doładowanie. To drugie wychodzi lepiej niż Megapakiet bo cena minutki po doliczeniu tych 100 darmowych i korzystając z pakietów (29 gr/min) otrzymujemy średnią cenę 18,4 gr za minute a w Megapakiecie było 20 gr/min.

  • 0

    23.  2007-10-24 19:34:46

    Z tego kilka milionow jest wogole nie uzywanych a jedynie utrzymywanych z dobrej woli przez op.

Dodaj swoją opinię