Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dane GUS o liczbie kart SIM po 1Q2008

Dane GUS o liczbie kart SIM po 1Q2008

WitekT 22 Kwietnia 2008 18:32

0 0
31. marca w Polsce było 41.738.600 aktywnych kart SIM - wynika z danych opublikowanych właśnie przez GUS.

Oznacza to, że w I kwartale przybyło 228,8 tys. nowych kart, czyli znacznie mniej niż w poprzednich kwartałach. W IV kwartale 2007 roku było to 1452,1 tys, zaś w I kwartale tego samego roku - 1057,6 tys.

Według danych GUS, 31. marca penetracja kart SIM w Polsce wyniosła 109,5% - o 0,6 punktu procentowego więcej niż w IV kwartale 2007 roku.


Źródło tekstu: GUS     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~  2008-04-22 19:12:00  host: aclx116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tiaaa ale na dobrą sprawę chyba już dojrzeliśmy do tego, że nie obchodzi nas czy dany operator ma tyle i tyle klientów, tylko jego taryfy, zasięg itp. Nie wierze że to ma wpływ na liczbę klientów, no może by ktoś się znalazł co wybierze tą sieć a nie inną, bo oni mają najwięcej abonamentów, to jeśli już jest zjawiskiem marginalnym.

  • 0

    8. ~  2008-04-22 19:13:13  host: aclx116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6 ale niech będzie 100 mln co to za różnica? Co Ci to da? Jedynie nad czym można ubolewać, to coraz większa liczba prefiksów, a tak z punktu widzenia Iksińskiego nic się nie zmienia.

  • 0

    9.  2008-04-22 19:40:31

    Przydałby sie szczegółowy podział za IQ2008 kart SIM

  • 0

    10. ~mirekb  2008-04-22 19:56:24  host: apn-77-112-159-108.gprs.plus.pl

    liczac nawet tyc ktorzy maja min 2nr to rzeczywista penetracja jest na przyzwoitym poziomie 30mln naprawde aktywnych simow,play ma prefixy na 6mln i reszta statystyki zostanie dla mvno,co da w sumie za ok3lata prawdziwa penetracje bliską 100procent

  • 0

    11. ~  2008-04-22 20:30:50  host: ip-89-174-83-136.multimo.gtsenergis.pl

    #2 ukenamuniu PTC zaczal to robic w IV kwartale 2006 roku, Polkomtel w IV kwartale 2007 roku, Centek - co widac po wynikach 1Q08 - zapewne dopiero w I kwartale 2008 roku, gdy &FT zgodzilo sie, ze celem Centka nie jest juz pierwsza pozycja na rynku pod wzgledem SIM, ale "tylko" pierwsza pozycja pod wzgledem przychodow. Inaczej mowiac Centek wlasnie przyznal sie, ze cudowne pozyskanie w IV kwartale 2007 roku to bylo nic innego niz niewylaczanie martywch kart. Czyli Gogol w pelnym wydaniu (dla niepismiennych dzieci neostrady - chodzi o taka ksiazke Gogola "Martwe dusze", a Gogol to wspanialy pisaz rosyjski)

  • 0

    12. ~  2008-04-22 20:32:14  host: ip-89-174-83-136.multimo.gtsenergis.pl

    #10 swego czasu, kilkanascie dni temu telepolis.pl przeklikalo txt z prawnej na ten temat. "Duszowa" penetracja jest na poziomie 70-72 proc. z 38,1 mln Polakow

  • 0

    13. ~Templariusz  2008-04-22 21:07:17  host: staticline23090.toya.net.pl

    Penetracja ;D

  • 0

    14. ~Sb  2008-04-22 21:08:58  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    Mam pytanie jak jest ze starterem Play 30 (ten taki mały fioletowy) - jak go uruchomię ile jest czasu na poł. wychodzące a ile na przychodzące.

  • 0

    15. ~~Sb  2008-04-22 21:20:48  host: p05-02.opera-mini.net

    Wiesz, to pytanie z kategorii "trudnych". W Play jest z tym trochę inaczej niż w innych sieciach. Karta może być ważna do któregoś dnia kiedy rzecz.Gruszka nie wpadnie na pomysł aby ją po prostu wyłączyć.

  • 0

    16.  2008-04-22 21:21:41

    30 dni na wychodzące a na przychodzące niedługo mi minie prawie rok na niedoładowywanym starterze za 30 zł :-)

  • 0

    17. ~  2008-04-22 21:24:18  host: aclx116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11 dokładnie tak jest. Operatorzy wiedzą że to kto jest pierwszy czy drugi już nie ma większego znaczenia, liczą się zyski, i jak najmniejsze koszty, a każdy numer trzeba rocznie coś opłacić do UKE, i za każdą nową pulę prefiksu tak samo, niestety stawek nie pamiętam, ale po co mają płacić, liczą się zyski. Kiedyś plus wydawał magazyn abonamenta, co miesiąc z rachunkiem można było sobie coś poczytać, ale po co, jak do tego dopłacali, później wprowadzili biuro klienta płatne, itd wszytsko płatne.

  • 0

    18. ~skalarek  2008-04-22 21:25:48  host: 89.191.147.10

    @ale jajca a niby czemu mają wyłączać po pół roku co ?? żeby ci jakieś statystyki się zgadzały ?? niech nawet karty będą aktywne 100 lat - przeszkadza to komuś ??

  • 0

    19. ~  2008-04-22 21:43:12  host: oo6.ipartners.pl

    #19 Tak,twojemu psychiatrze. Znow za duzo czerwonych, za za malo nienieskich ;-P

  • 0

    20.  2008-04-22 21:47:14

    ja mam pre-paida, którego używam może 3 razy w roku przez tydzień... Nie chcę się pozbyć tego numeru, więc ma problem Szeryf z moją kartą ;-)

  • 0

    21.  2008-04-22 23:02:49

    LOL może kupujmy startery i nabijajmy klientów może dobijemy do 45 milionów??? xD

  • 0

    22. ~jojo  2008-04-22 23:43:09  host: efi17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ukenamuniu, zwątpiłem w Ciebie - OGLĄDAŁEŚ "Misia"!? "Bo ja nie zdanżam... -Nie zdążam! -No widzi pan... Pan też nie zdanża" (to też by pasowało, a jest przynajmniej zgodne z filmem). Mam nadzieję, że to tylko skleroza. ;-D

  • 0

    23. ~:))  2008-04-23 11:09:17  host: chello087206204014.chello.pl

    dla mnie to jakaś bzdura - można stwierdzić ile kart jest tak na prawdę aktywnych - po prostu ilość kart LOGUJĄCYCH się do systemu (nie wiem w miesiącu dla przykładu), to idiotyzm, by do aktywnych zaliczać te, które nie straciły ważności - a jak jakiś op wprowadzi ważność dożywotnią, to co...?

  • 0

    24. ~ukenamuniu  2008-04-23 20:11:46  host: nat-go2-1.aster.pl

    jojo: "ale jajca" (przyznał się, że ma dwa)napisał w #3: "włanczamy". Ja jak nie zdanżam, to się spaźniam. Chyba też (?)masz sklerozę, bo "nie zdanżam" chyba nie z misia, tylko z filmu ze zdjęciami: "tych klientów nie obsługujemy". Ale mogę się mylić chociaż biorę bilobil na pamięć (zapominam gdzie wiagrę schowałem- jak już kiedyś pisałem).

  • 0

    25.  2008-04-23 22:23:41

    #25: "nie zdanżam" jest z "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" :-)

  • 0

    26. ~jojo  2008-04-24 00:10:17  host: eeq162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    25, 26 - to sorry - tym razem moja wpadka. W końcu jestem tylko człowiekiem. ;-D

Dodaj swoją opinię