Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dalszy ciąg sporu rzeczników o "4G"

Dalszy ciąg sporu rzeczników o "4G"

WitekT 10 Czerwca 2011 16:14

0 0

Marketing marketingiem, można nazwę 4G akceptować lub nie. Może brakuje merytorycznych argumentów w dyskusji o tym co najważniejsze - o usługach? - zastanawiam się na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik P4, w odpowiedzi na wczorajszy wpis Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika Grupy TP.



Szerzej o wczorajszym wpisie Jabczyńskiego pisaliśmy w tej wiadomości.

Jaki Brutus, jaki nóż w plecy? Skąd tyle agresji i zaciętości w stanowisku mojego pomarańczowego kolegi? (…) Temat etykiet marketingowych tematem zastępczym? Myślę, że ta frustracja nie bierze się z dylematów marketingowych, ale z faktów, które są dla naszego konkurenta mało pomarańczowe - pisze rzecznik P4.

Gruszka przypomina ostatnie wyniki badania UKE na temat jakości sieci, o których szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Przypomina, że w badaniach najlepiej wypadła sieć P4, a najgorzej Centertela. Podkreśla, że te fakty mają swoje odzwierciedlenie również w wynikach sprzedaży - w przypadku mobilnego internetu Orange nie jest liderem rynku, przegrywa zarówno z P4, jak i PTC.




Badania UKE, którymi ostatnio lubi chwalić się nasz konkurent były zrobione w IV kwartale 2010 roku, z wykorzystaniem nieprzesadnie nowego Samsunga U700 i w 16 miastach. Jak wnikliwie się im przyjrzeć, wyniki były zbliżone. Nie zamierzam ich kwestionować (…) natomiast z niecierpliwością czekam na kolejne, bardziej aktualne. Od początku roku ostro pracujemy nad HSPA+DC, poprawiliśmy w wielu miejscach 3G (…) i nawet, jak będziemy mieć najlepszą sieć w Polsce w kolejnych badaniach, to nie nazwiemy jej 4G. Nie musimy robić takich myków - kontruje Jabczyński na swoim blogu.

Rzecznik Grupy TP dodaje, że dla niego głównym problemem była bezzasadnie używana nazwa.

I tutaj większość jest zgodna - "4G" to wytrych marketingowy. Temat zamknięty - pisze Jabczyński.

Może zatem zamiast się kłócić znowu opublikujecie trochę kodów, dzięki którym klienci mogą poczuć przez chwilę to co jest standardem w PLAY FRESH. A jeżeli z uwagi na przychody już się nie da to może jakiś relaks na dachu siedziby TPSA, na tym nieużywanym lądowisku dla helikopterów? Jakieś francuskie wino, muzyka Kamila Bednarka itd.? A tak apropos relaksu, to już wkrótce jedziemy Wojtku do Berlina, testując po drodze nasze sieci - kończy swój wpis Gruszka.

W sporze rzeczników TP i P4 o marketingowe użycie "4G" rację ma:

Rzecznik TP
48.13%
Rzecznik P4
23.86%
Obaj
3.63%
Żaden
20.12%
Nie mam zdania
4.25%

Wszystkich głosujących: 964



Źródło tekstu: blog.tp.pl, blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 89
  • 0

    104. ~toms  2011-06-11 19:19:46  host: user-31-174-157-63.play-internet.pl

    103 - a co można jeszcze szczerze pochwalić z ofert na kartę? GA, OFnk, mBank 19gr, Heyah? Każda z tych ofert ma coś interesującego. Reszta jest mocno dyskusyjna. A że PF jest jedną z bardziej interesujących i korzystnych ofert, to nie wymaga uzasadnienia jakiegokolwiek rzecznika. Każdy, kto korzysta, wie jak jest. A zazdrośnikami nie warto się przejmować.

  • -1

    105.  2011-06-11 19:49:19

    @104 tylko co to ma do rzeczy? dyskusja byla o "4G" a ten wypalil z freshem...

  • -1

    106. ~upierdliwy gościu  2011-06-11 20:32:15  host: user-31-174-157-63.play-internet.pl

    A # 103 to niby co? Znowu widzisz co chcesz, a później gadasz, że się na ciebie uwziąłem. Ogarnij się wreszcie.

  • -1

    107. ~  2011-06-11 20:39:10  host: v04-15.opera-mini.net

    103. Normalny, który potrafi liczyć widzi, że PF nadal jes na pierwszym miejscu. I trwa to już od marca 2009. Wnioski wyciągnij sam, bo są one proste.

  • -1

    108. ~spostrzegawczy  2011-06-11 21:26:52  host: user-31-174-157-63.play-internet.pl

    Właśnie. Rzecznicy mogą sobie gęgać, co im ślina na język przyniesie, a ludzie i tak swoje wiedzą. Na szczęście.

  • 0

    109. ~Matematyk  2011-06-12 13:07:25  host: 76.2.20.195.pp.com.pl

    4G = 3,5G po zaokrągleniu. Ot i cała tajemnica.

  • 1

    111.  2011-06-12 14:27:07

    Ja mam 4G Ready w PLAY leci teraz pełne 4 Mbps

  • 0

    113. ~Radiki  2011-06-12 16:10:06  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Te matematyk 0,5 zaokrągla się do 0, a nie 1 :>

  • 0

    114. ~  2011-06-12 16:14:40  host: v06-15.opera-mini.net

    113. To się innej matematyki uczyliśmy. Wpisz sobie w program biurowy liczby 0,49 / 0,50 / 0,51 i je zacznij zaokrąglać do jednego miejsca. Myślę doświadczenie będzie dla ciebie ciekawe i się trochę więcej dowiesz o matematyce.

  • 0

    115. ~  2011-06-12 16:15:16  host: v06-15.opera-mini.net

    i zaokrąglaniu liczb.

  • 0

    116. ~Rafiki  2011-06-12 19:54:44  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Arkusz kalkulacyjny? Slaby przykład. Tu trzeba użyć zaokrąglania gaussowskiego. Dlaczego jest ono lepsze od zaokrąglania zawsze w górę? Ponieważ zaokrąglanie do wyższej liczby powoduje kumulowanie błędu przy dalszych obliczeniach. Zaokrąglanie w dół jest zatem bezpieczniejsze i częściej stosowane. A to czego Cię nauczyli w szkole, to już problem nauczyciela. Mi pozostaje Ci współczuć.

  • 0

    117. ~  2011-06-12 19:59:15  host: dbp218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    116. Zacznij tak zaokrąglać w księgowości i do instytucji podatkowych. Życzę powodzenia. Współczuć nie będę, bo sam się w kanał wpuścisz.

  • 0

    118. ~Octopus  2011-06-13 07:52:10  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

    Jak nie wiadomo o co chodzi.. to chodzi o... 4G - to niesamowita kasa , chwyta i dociera do klienta. Tepsa/sepsa dostrzegła dobry ruch pleja.. A to zaokrąglanie - dajcie sobie spokój.

  • 0

    119. ~Rafiki  2011-06-13 18:06:10  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Akurat do US zaokragla sie w dół. Kiedy ostatnio wypełniałeś PIT?

  • 0

    120. ~  2011-06-13 18:35:13  host: 31.41.144.41

    @109-119. Panowie kłócicie się o to kiedy zaokrągla się 0,5 w górę lub w dół, a zapominacie, że HSPA+ to 3,75G (LTE 3,9G). Wtedy już nie ma wątpliwości do której liczby całkowitej zaokrąglić :).

  • 0

    121. ~  2011-06-15 12:40:36  host: dpf53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Osobiście wydaje mi się, że 4G to mimo wszystko chwyt marketingowy i odpowiedź na wprowadzenie przez Orange HSPA+DC. A hspa+dc faktycznie się poszerza- wiadomo, że nie jest to kwestia 1-2 dni, ale najważniejsze że coś się dzieje. Teraz do listy miast dołączyły też Katowice.

  • 0

    122. ~  2011-06-15 13:16:53  host: 31.41.144.41

    @121. Play także uaktywnił HSPA+ DC, ale zdaje się na razie tylko w Warszawie. Tylko co z tego jak ta technologia nie poszerza możliwości transmisyjnych sieci (nie tylko Play). Wprowadzenie "samego" HSPA+ przynosi w zasadzie ten sam skutek dla całej sieci a wykorzystanie równoległe dwóch nośnych (DC) to jedynie dla maniaków dużych prędkości pobierania. Poza tym gdzie ty z tego DC w pełni skorzystasz kiedy prędkość pobierania w taryfach Orange tańszych niż 149 złotych jest ograniczona do 7,2Mb/s?

  • 0

    123. ~  2011-06-16 12:49:53  host: dpg166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @122 przecież HSPA+DC niezależna jest od cen. Nie jest wcale tak, że prędkość 42Mb/s obowiązuje od wysokich kwot zobowiązania. Ta technologia obowiązuje zarówno przy ofertach za 19 zł jak i za 150.

  • 0

    124. ~  2011-06-16 18:18:39  host: 31.41.144.41

    @123. Nie mam czym przetestować, ale informacje umieszczone na stronach Orange stwierdzają coś całkiem odmiennego. Chociaż przyznaje, że nieco pomyliłem się gdyż prędkość powyżej 7,2mb/s dostępna jest również w ofercie Orange Free 99. http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/5933/6075616.pdf

  • 0

    125. ~  2011-06-16 18:23:45  host: 31.41.144.41

    @123. Jeszcze doczytałem, że aktualnie ze względu na testy technologii HSPA+ DC do 31 października 2011 roku nie obowiązuje limit prędkości wspomniany w regulaminie Orange Free. Czyli aktualnie masz racje. Ale tylko do czasu ;).

Dodaj swoją opinię