Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czym różni się Orange Funbox 3.0 od Funbox 2.0?

Czym różni się Orange Funbox 3.0 od Funbox 2.0?

sirmark 13 Lutego 2017 19:05

5 1

funbox2
Wraz nową ofertą Orange Love, do sprzedaży wprowadzona została kolejna, już trzecia generacja modemu Funbox. Poniżej parę informacji o nowym modelu.

Funbox 3.0 dostępny będzie tylko w ofercie światłowodowej, nie będzie go można użyć przy świadczeniu usług w technologii ADSL czy VDSL (nie ma już odpowiednich złączy). Za to w porównaniu do poprzedniego modelu posiada zintegrowany terminal optyczny (ONT), co w praktyce oznacza mniej urządzeń i kabli w domu (zamiast dwóch "pudełek" jest jedno).

Modem obsługuje sieć bezprzewodową w standard Wi-Fi AC (WLAN 802.11ac) komunikując się za pomocą czterech anten MU-MIMO, co pozwala na większą liczbę strumieni oraz zwiększenie przepustowości interfejsu radiowego. Można ogólnie powiedzieć, że dzięki temu prędkość Internetu Wi-Fi ma być taka sama jak przy połączeniu kablowym.

Nowy Funbox 3.0 służy też do obsługi telefonu domowego w technologii VoIP, na której bazuje oferta Orange Love. Warto też wspomnieć, że modemem można sterować za pomocą aplikacji Mój Funbox na smartfony.

Zobacz: Mój Funbox - mobilna aplikacja do modemów Orange

Tak jak poprzednia wersja, urządzenie oferuje prostą instalację bez konieczności instalowania dodatkowych programów na komputerze użytkownika.

parametry Funbox 2.0 Funbox 3.0
technologia FTTH, VDSL, ADSL, ADSL2+ FTTH
zintegrowany ONT (mediakonwerter światłowodowy) i złącze optyczne nie tak
złącze DSL tak nie
złącze sieci WAN 1x RJ-45 nie
złącza sieci LAN 4x RJ-45 (1 Gb/s) 4x RJ-45 (1 Gb/s)
sieć bezprzewodowa WLAN 802.11 b/g/n, 2.4GHz tak tak
sieć bezprzewodowa WLAN 802.11 ac, 5GHz tak, 3x3 tak, 4x4
złącze USB 2 1
telefonia VoIP oraz złącze RJ-11 do podłączenia telefonu tak tak
IPTV z multiroom tak tak

FunBox 2.0




orange funbox 2 0

orange funbox 2 0

FunBox 3.0

orange funbox 3 0

orange funbox 3 0

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety


Zobacz: [Aktualizacja] Orange Love - nowa oferta łączona
Zobacz: [Aktualizacja II] Orange Love - więcej szczegółow i oferta dla biznesu

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 33
  • 0

    14. ~ixu  2017-02-13 23:31:09  host: wers.4web.pl

    Taka mała ciekawostka... Cały pakiet przy FTTH i FB 2.0 pożera blisko 50W non stop, oczywiście przy działającym STB (nie w trybie czuwania) ... Troszkę sporo, więc jak jest opcja zejścia z chociażby jednego "pożeracza" to warto mieć FB 3.0...

  • 0

    15. ~tkubon  2017-02-14 00:39:24  host: 178.43.200.105.ipv4.supernova.orange.pl

    @14: I tak się opłaca, bo dostajemy zupełnie przyzwoity router z Wifi ac, Gigabit Ethernet, USB i bramka voip (co prawda chyba tylko do voipa z Orange, ale mimo to ok)

  • 0

    16. ~  2017-02-14 00:39:54  host: public-gprs162211.centertel.pl

    Mogliby w końcu wbudować bazę dect do tego modemu obok gniazda telefonicznego. Fritzboxy mają to od kilku lat i jest to świetna funkcja - telefon Dect jest tak sterowany aby nie zagłuszał wifi. A tutaj wlan ac a obok większość postawi decta który bedzie ograniczał zakłucał pasmo sieci bezprzewodowej.

  • 0

    17. ~  2017-02-14 03:01:11  host: host-176-221-123-34.dynamic.mm.pl

    Brzydki jak noc, kurzył się będzie jak cholera, a światłowodu od Orencz w okolicy jak nie było tak nie ma. Ludzie tylko narzekają na stare kable i centralki. Ostatnio jedna firma położyła światłowody na osiedlu. Ciekawe i nowe przedsięwzięcie. Po tym jak UPC zeżre Multimedia będzie to jedyny "łamacz" monopolu.

  • 0

    18. ~Benek  2017-02-14 06:42:16  host: 78.133.168.68

    No i co z tego. I tak nie można przejść w trakcie umowy na Love. Trzeba czekać do końca, wypowiedzieć, zdać stary sprzęt i wtedy można wziąć sprzęt nowy. Tak twierdzi infolinia Orange.

  • 0

    19. ~boncio  2017-02-14 10:28:39  host: egress505.cws.sco.cisco.com

    Co za ludzie, każdy by chciał dostać nowy modem od razu. Każdy operator może decydować co i komu dzierżawi. Wszystkim narzekaczom, co mają FB2.0 i ONT wymienią może na FB3.0 jak się stary popsuje. Jaki mieliby w tym biznes, jakby każdemu na żądanie wymieniali? Same straty.
    Mnie się udało dostać FB2.0 do VDSLa bo 1.0 się wieszał i zrywał synchro. A 1.0 dostałem, bo w dniu instalacji 2.0 im się skończyły ;)

    @13 problemy z czytaniem chyba masz. FB 3.0 ma złącze światłowodowe wbudowane, nie potrzebuje ONT i ETH/WAN.

  • 0

    20. ~tkubon  2017-02-14 10:40:29  host: 178.43.200.105.ipv4.supernova.orange.pl

    @19: Chyba sam masz problemy z czytaniem. Tak się składa, że mam fttb a nie ftth, więc do budynku idzie światłowód a do mnie do mieszkania ethernet i na FB 2.0 nie ma problemu bo pierwszy port LAN jest używany jako WAN, do tego jeszcze PoE, żeby zasilić w mieszkaniu (w serwerowni) port.

  • 0

    21. ~boncio  2017-02-14 10:46:04  host: egress505.cws.sco.cisco.com

    Ktoś tu pisał o 50W dla FTTH z FB2.0/ONT. FB3.0 ma zasilanie 12V/2A, czyli maks daje 24W. Znacząca różnica.

  • 0

    22. ~boncio  2017-02-14 10:56:51  host: egress505.cws.sco.cisco.com

    @20 Żle się wyraziłem, skoro nie ma portu WAN to logiczne, że nie obsłuży FTTB/ETH.
    FB2.0 ma 4 porty ETH (TV/internet) i dodatkowy 5 WAN (FTTH). To nie jest port ethernetowy, tylko WAN. One nie są zamienne w funboxie. Choć oczywiście można to tak softem zrobić, ale to w innych modemach, nie w Orange.

    Mam dokładnie taką samą sytuację w 2 mieszkaniu, gdzie nie kładli swiatłowodu do mieszkań, bo jest skrętka. I tylko 2.0 będzie tam.

  • 0

    23. ~Diabeł tasmanski  2017-02-14 14:42:33  host: public-gprs360681.centertel.pl

    @12 no przecież nie beda wiecznie blokowac yt, sam czekam więc stay tuned google nie pozwoli zeby mu zasiegi spadly

  • 0

    24. ~Krzych  2017-02-14 18:16:43  host: adqs2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Funbox 3 daje rade. Prędkość na wifi z iphone 474Mb/s http://tlp.is/cmy

  • 0

    25. ~Ixu  2017-02-14 20:23:01  host: wers.4web.pl

    @21
    Dodaj jeszcze STB i będzie co pisałem. Kumasz?

  • 0

    26. ~Misiek  2017-02-14 21:38:00  host: gateway1.cebit.com.pl

    Za tym i tak trzeba postawić firewalla, bo funbox nie obsługuje samodzielnie zrobionych tuneli ipsec ani bardziej zaawansowanych reguł. Nadal trzeba postawić mikrotika...

  • 0

    27. ~Hartt  2017-02-17 01:39:41  host: public-gprs354978.centertel.pl

    Do krzycha; fb2.0 też chodzi na 450 po wi fi na AC . Zmieniłem fb 2 na vdsl 80mb ze względu na wi fi, fb1 chodził tylko w n 150

  • 0

    28. ~Fastling  2017-02-27 15:23:00  host: public-gprs397828.centertel.pl

    Witam!
    Od kilku dni posiadam funboxa 3.0 w technologii FTTP czyli światłowodowej (300MB) mam problem z otwieraniem portów, z tego co już wiem jest problem z portami w posiadanym przeze mnie modemie sagemcom, czym mógłbym zastąpić ten modem żeby takie problemy nie występowały?

  • 0

    29. ~Ane  2017-03-29 13:59:54  host: 178.43.245.219.ipv4.supernova.orange.pl

    w mojej opinii zintegrowany ont w 3.0 ma jedną wadę - przy remoncie bądź przemeblowaniu mieszkania i chęci przeniesienia funboxa w inne miejsce mamy duży problem, bo skrętkę jeszcze możemy sobie poprowadzić bez problemu, gorzej ze światłowodem

  • 0

    30. ~Franek  2017-08-04 10:15:50  host: adrm120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A gdzie 5G ?

  • 0

    31. ~owek  2017-09-06 09:14:13  host: 188.47.74.111.ipv4.supernova.orange.pl

    mam funbox3.0 od 2 miesiacy i stwierdzam ze to wielka lipa ,restartuje sie lub wiesza co kilka godzin .Zglaszalem usterki 11 razy technik przychodzi robi restart i wszystko dziala przez godzine nastepnie sie wiesza .Technicy sa bezradni NIE POLECAM ORANGE TO JEST WIELKIE NIC NIE DAJCIE SIE NA CIAGNAC NA SWIATLOWOD

  • 0

    32. ~andy  2017-11-17 11:48:56  host: link2.pesa.pl

    czy wraz z tym funbox-em dostaje się stały czy dynamiczny adres ip ?? jeżeli dynamiczny to czy ma wbudowanych dostawców dns i jakich ??

  • 0

    33. ~user  2017-11-17 11:51:24  host: link2.pesa.pl

    czy Samsung ICU100 do telewizji ma HDMI ARC i czy można nim sterować z telewizora czy potrzebuję 2 piloty ??

Dodaj swoją opinię