Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy wiedziałeś ile jest kabli pod wodą?

Czy wiedziałeś ile jest kabli pod wodą?

LuiN 30 Stycznia 2013 12:32

13 1
okablowanie Firma analityczna TeleGeography przygotowała efektowne zestawienie podmorskiego okablowania całego globu. Bez tej widowiskowej siatki połączeń Internet nie mógłby istnieć w obecnej formie.

We wrześniu 2012 roku globalna przepustowość sieci Internetowych osiągnęła 77 terabitów na sekundę - względem 2010 roku zwiększyła się ponad dwukrotnie. Najwięcej inwestycji w podmorskie sieci szkieletowe realizowanych jest obecnie w regionie Afryki.

Mapę podwodnego okablowania kuli ziemskiej znaleźć można pod tym tym adresem.




Źródło tekstu: TeleGeography, wł     

Dodaj do:

Tagi: telegraphy

w sumie: 14
  • 1

    1.  2013-01-30 13:03:22

    fajne ;)

  • 1

    2.  2013-01-30 13:24:36

    Tylko uwaga na podwodne koparki :)

  • 2

    3.  2013-01-30 13:27:21

    omena1: Ty się śmiej... Zobacz co pewien stateczek zrobił... :-) http://www.telepolis.pl/wiadomosci/podmorskie-kable-uszkodzone,2 ,3,13506.html

  • 2

    5.  2013-01-30 13:41:07

    omena1: czasem coś może być w remoncie... Ale genralnie powinno to być budowane w architekturze ringu, czyli jak coś z lewej strony się uszkodzi, to dochodzi z prawej.

  • 1

    6. ~GGG  2013-01-30 13:44:36  host: ayp214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie widziałem aż tyle kabli pod wodą. 77 terabitów na sekundę strasznie dużo. Jak oni instalowali kabli? Klika lat montowali kabli pod wodą?

  • 1

    7.  2013-01-30 14:32:50

    @6. Raczej stopniowo kabel za kablem... a starą sieć przesyłową modernizowali, aby więcej upchać danych w już położonym kablu

  • 1

    8. ~  2013-01-30 14:48:10  host: 81.162.208.104

    kabelki czy światłowody?

  • -1

    9. ~  2013-01-30 14:49:11  host: 81.162.208.104

    i czy duża część ruchu internetowego nie idzie przez satelity? jeśli nie to co w takim razie idzie przez satelity telekomunikacyjne? rozmowy telefoniczne?

  • 1

    10. ~Misio  2013-01-30 14:52:55  host: 77-255-255-235.adsl.inetia.pl

    @8 Jasne że światłowody. Łączność satelitarna, ma bardzo duże opóźnienia i jak tylko się da nie pcha się danych przez satkę.

  • 1

    11. ~Paweł  2013-01-30 17:46:51  host: agdv79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9, bardzo mała. Wręcz marginalna.

  • 2

    13. ~Misio  2013-01-30 18:14:37  host: 77-255-255-235.adsl.inetia.pl

    @12 Tak, WiFi na falach długich żeby było w stanie okrążyć ziemię ;)

  • 1

    14.  2013-01-30 18:20:27

    Sprawia mocne wrażenie. Pewnie jeszcze większe byłoby, jakbyśmy mogli zobaczyć pojemności serwerów strategicznych poszczególnych krajów.

  • 2

    15. ~  2013-01-30 18:49:28  host: ip-78-30-101-221.free.aero2.net.pl

    4 internet nie znajdzie sobie objazdu a to z powodu chorych umów międzyoperatorskich powodujących że sąsiedzi łączacy sie ze sobą wysyłają sobie pakiety lecace przez pół kontynentu

  • 0

    18. ~roD  2013-02-02 11:28:42  host: dynamic-62-87-146-165.ssp.dialog.net.pl

    @9 Na amerykańskich filmach to owszem, wszystko maja tam przez satelity. telefonie stacjonarna, komórkową, kamery szpiegowskie, nawet wodę z kranu :) ale rzeczywistość jest bardziej normalna. sat-y telekomunikacyjne są dobre zapewne do transmisji seriali tv i innych materiałów gdzie opóźnienia nie graja roli - ale nie nadają się do celów transmisji danych - poza sytuacjami w których inaczej się nie da.

Dodaj swoją opinię