Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy telewizja w komórce będzie hitem?

Czy telewizja w komórce będzie hitem?

WitekT 25 Listopada 2004 12:03

1 0

Niektórzy specjaliści twierdzą, że TV w komórce może się okazać hitem. Przewiduje się, że sami Amerykanie na korzystanie z tego rodzaju usług wydawać będą rocznie około 30 mld dolarów.

Przeprowadzone z kolei w Niemczech testy pokazały, że około 80% badanych posiadaczy komórek chciałoby mieć dostęp do telewizji przez telefon, a jak dodatkowo pokazały badania Nokii, użytkownicy byliby skłonni płacić za ten luksus około 12 Euro miesięcznie.
W podobnych badaniach firma Sony Ericsson znalazła około 40% chętnych na TV w telefonie. Dodanie aparatom odpowiedniej elektroniki miałoby kosztować nie więcej niż 10-15 dolarów.

Nokia przewiduje wprowadzenie na rynek telefonów z możliwościami telewizyjnymi w 2006 roku. Sprzęt ten będzie umożliwiać odbieranie od 20 do nawet 50 programów. Wyliczono, że średnio użytkownik komórki skupi uwagę na małym ekraniku przez trzy do piętnastu minut. Do oglądania filmów pełnometrażowych są przecież lepsze sposoby, a i bateria telefonu nie jest przecież do tego przystosowana.

Źródło tekstu: CNET, pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet