Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy telefony zastąpią odtwarzacze mp3 i aparaty fotograficzne?

Czy telefony zastąpią odtwarzacze mp3 i aparaty fotograficzne?

WitekT 8 Czerwca 2006 10:40

0 0

Telefony komórkowe mogą niedługo stać się najważniejszym sprzętem do robienia zdjęć. Według sondażu, przeprowadzonego przez firmę Nokia, wkrótce aparaty cyfrowe, a także tradycyjne odtwarzacze mp3 odejdą w zapomnienie. Prawie połowa respondentów już wykorzystuje telefon komórkowy do robienia zdjęć częściej, niż tradycyjny aparat.

Najwięcej miłośników komórkowej fotografii, ponad dwie trzecie użytkowników telefonów, jest w Indiach, a najmniej w USA, gdzie 90% ludzi deklaruje wierność aparatom fotograficznym. Nokia przeprowadziła badania chcąc dowiedzieć się w jakie kolejne funkcje warto wyposażyć telefony.




Na czele listy jest odtwarzacz mp3 - dwie trzecie respondentów stwierdziło że chce, by źródło muzyki było wbudowane w telefon.

Komórki stają się dla nas coraz cenniejsze, trzech na czterech użytkowników używa ich zamiast zegarków i budzików. Co trzeci respondent stwierdził, że wolałby zgubić portfel niż telefon.

Źródło tekstu: IAR     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~Dina  2006-06-08 11:23:10  host: p09-03.opera-mini.net

    To fakt,zdjęcia robione telefonem są kiepskiej jakości,jednak telefon masz zawsze przy sobie... Myślę,że telefony nie wyprą aparatów foto,lecz będą ich uzupełnieniem. Miło jest mieć zdjęcia znajomych w książce telefonicznej. Przydaje się też możliwość wysyłania fotek mms-em. A gdy chcę robić prawdziwe zdjęcia-biorę aparat fotograficzny. :)

  • 0

    5. ~xyz  2006-06-08 11:33:41  host: rev-27.malnet.pl

    jest jedna różnica moi drodzy: czasem lub coraz częściej zdjęcia ważne są dla chwili a nie jakości...telefon masz zawsze przy sobie a cyfrówkę rzadko...np. ląduje UFO, cyk i masz i walisz do Telepolis a tu nagroda 1 mln $:)

  • 0

    6. ~berdys  2006-06-08 11:56:13  host: bzt73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na pewno nie zastapia aparatu. Bo gdzie tam mozna zainstalowac wymienna optyke i duza matryce ?? :o Hasselblad H2D 39 Mpic rzadzi ;) zadne tandetne zabawki mi tego nie zastapia !!! ;) Zgodzic sie musze z jednym- ze dla bardzo zwyklego i przecietnego uzytkownika do robienia zdjec wystarcza nawet k750 - lub tez jako uzupelnienie. Tylko do robienia banalnych rodzinnych zdjec oczywiscie ;)

  • 0

    7. ~xyz  2006-06-08 12:20:36  host: rev-27.malnet.pl

    berdys: ruch może być też w drugą stronę, aparaty dostaną funkcje telefonu i problem się rozwiąże, hybrydy typu cyfrówka i mp3 to już ma sporo firm od ponad roku.

  • 0

    8. ~Bolek  2006-06-08 12:39:46  host: aex196.internetdsl.tpnet.pl

    A czy nie pamiętacie jakie tandetne były zdjęcia z pierwszych cyfrówek? 640x480 - gorsze niż z dzisiejszych "eriksonów"

  • 0

    9.  2006-06-08 12:53:13

    Cyfrówka w telefonie - Nokia N93 - 3 Mpx, 3x zoom OPTYCZNY

  • 0

    10. ~fhd  2006-06-08 12:55:45  host: 80.244.155.38.wifi155.tnp.pl

    chba nie zrozumieliscie tematu skoro piszecie ze z telefonu zdjecia sa bezadziejne tu chodzi oprzyszlosc niedlugo aparaty w telefonach beda takie jak w cyfrowkach

  • 0

    11. ~glodek  2006-06-08 13:13:24  host: host-ip26-138.crowley.pl

    analfabetyzm wtórny nawet nie tylko u pracowników Orange. Czytajcie co jest napisane, a nie piszecie o k750i do zdjec rodzinnych.

  • 0

    12. ~Wojtaszek  2006-06-08 13:19:48  host: ip9.imperiumpw.pl

    fhd: zrozumielismy, niepredko, optyke nie tak latwo zintegrowac

  • 0

    13. ~issa  2006-06-08 13:34:42  host: ayw133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ktoś z Was widział wogóle wywołane zdjęcie z SE k750?

  • 0

    14. ~pajorro  2006-06-08 13:35:37  host: dwn162.internetdsl.tpnet.pl

    Mnie się tam podoba aparat i mp3 w komórce... może jakość nie jest taka jak w normalnych, ale za to mam kilka rzeczy w jednym ;-)

  • 0

    15. ~issa  2006-06-08 13:38:47  host: ayw133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bo poza 10% garstką bredzących koneserów , którzy z definicji jak i krytyk muzyczny (co za basurd) , krytykują wszystko co zobaczą i usłyszą , wynajdując wyimaginowane detale , jest jeszcze pozostałe 90% których nie dostrzegają tych "niedoskonałości". Jak będzie można z 5 megapikselowego aparatu foto zadzwonić , wysłać smsa , odsłuchać mp3 , połączyć się z internetm przez UMTS i zapłacić przelew przez zabezpieczoną stronę wap to pogadamy. No i banalna rzecz - jak da się wysłać z tej cyfrówki mmska.

  • 0

    16.  2006-06-08 14:28:15

    niestety, telefony komorkowe nigdy nie zrobia loda. :)

  • 0

    17. ~Emikosss  2006-06-08 15:02:04  host: bum186.internetdsl.tpnet.pl

    Bo po to Bóg wymyslił...automat do lodów:P dukee

  • 0

    18. ~Ja  2006-06-08 15:44:37  host: cbs234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia N93!!! Optyka Carl Zeiss, zoom optyczny 3x, rozdzielczość 3,2 mp

  • 0

    19. ~  2006-06-13 23:41:29  host: ald238.internetdsl.tpnet.pl

    i co jeszcze beda prały i prasowały

  • 0

    20. ~Nowy  2007-11-08 16:05:36  host: nat-tar.aster.pl

    Nie wydaje mi sie zeby miały zastapic.ja sam chetnie zobacze nowe cudo Canona w Teatrze Bajak w Warszawie, mozna jeszcze sie zarejestrowac www.canon.pl/esodiscovery

  • 0

    21. ~asler  2007-11-11 00:40:53  host: 41-107.unused.derbynet.waw.pl

    A mi się wydaje, że segment "małpek" z pewnością zastąpią... Co inneg włąśnie z aparatami dla profesjonalistów. Swoją droąteż sięwybieram do Bajki na pokazy. Szykuje się fajna impreza PS. Już niedługo lody będą się robić same...

  • 0

    22. ~alek06  2007-11-11 21:28:13  host: nat-tar.aster.pl

    o co chodzi z tym Canonem ? Napiszcie pls jaka to impreza bo ja tez chce tam być

  • 0

    23. ~muzet  2007-11-15 22:08:13  host: drx234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W teatrze Bajka w W-wie 20 i 21 listopada będzie impreza Canoan EOS Discovery Tour, na ktorej będzie prezentowany model canona. Przewidziane są różne atrakcje, na pewno będzie p. Tomaszewski i inni eksperci fotografii. No generalnie szykuje się taka uczta dla fotografików amatorów i zawodowców. I nie wydaje mi się, żeby telefony zastąpiły aparaty fotograficzne.

Dodaj swoją opinię