Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy Tele2 wyegzekwuje 82 mln zł kary od TP za WLR?

Czy Tele2 wyegzekwuje 82 mln zł kary od TP za WLR?

WitekT 27 Września 2006 12:41

0 0

Tele2 dostarczyła do Telekomunikacji Polskiej już blisko 30 tys. zleceń klientów, którzy chcą korzystać z nowej oferty Tele2 opartej o WLR.

Tele2 uważa, że nie ma obiektywnych przyczyn, dla których TP może w dalszym ciągu odwlekać wykonanie decyzji Prezesa UKE z 13. lipca dotyczącego WLR. W opinii Tele2, argumenty podnoszone przez TP są jedynie wybiegiem, mającym na celu obronę monopolistycznej pozycji na rynku, przynoszącym TP połowę przychodów z telefonii stacjonarnej (ok. 5 mld zł rocznie).

Tele2 w oficjalnym komunikacie stwierdziło, że wbrew temu, co twierdzą przedstawiciele TP, decyzja Prezesa UKE bardzo szczegółowo określa zasady realizacji usługi WLR, dlatego Tele2 jest w pełni przygotowana do jej realizacji. Firma dodaje, że 1. sierpnia TP zaakceptowała plan, zakładający wdrożenie WLR 14. września. Tele2 jest więc zaskoczone pismem wysłanym przez TP w przeddzień wyznaczonego przez UKE terminu realizacji decyzji (13. września), w którym TP informowała o rzekomym nieprzygotowaniu stron, nie podając przy tym żadnego terminu wdrożenia decyzji.

W opinii Tele2 szereg przypadków "braków uzgodnień", na które powołuje się TP, to efekt (celowych lub wynikających z niekompetencji) zabiegów opóźniających. Równocześnie Tele2 uważa, że wiele innych kwestii wskazanych przez TP jako nieuzgodnione, to sprawy już dawno zaakceptowane przez Tele2, lub zagadnienia, w których przypadku to TP w ostatniej chwili zmieniała zdanie.

TP co chwilę podaje inne terminy wdrożenia Usługi Podstawowej WLR, czym zupełnie podważa wiarygodność swoich stwierdzeń. W ciągu ostatnich kilku tygodni TP podawała już kilka terminów wdrożenia usługi. Rozstrzał deklaracji jest ogromny, gdyż sięga od 14 września 2006 do stycznia 2008 roku – powiedział Piotr Nesterowicz, dyrektor generalny polskiego Tele2.
W opinii Tele2, wnioski płynące z analizy KPMG, na którą powołuje się TP mówiąc o 8 miesiącach na wdrożenie, są błędne, gdyż opierają się na liście założeń zmian, które nie wynikają z Decyzji UKE, a są przede wszystkim wynikiem podjęcia przez TP oddzielnych decyzji biznesowych.

Jak Tele2 informuje w komunikacie, firma oczekuje, że w trakcie zaplanowanego na 30. września spotkania z kierownictwem TP, spółka przedstawi akceptowalny harmonogram realizacji umowy. W innym wypadku Tele2 będzie zmuszone do sięgnięcia po argument w postaci wezwania TP o zapłatę kar umownych, które na dzień 26 września, które według wyliczeń Tele2 sięgają kwoty 82 mln zł.

Zespoły robocze specjalistów TP i Tele2 prowadza cały czas rzeczowe rozmowy, aby jak najszybciej udostępnić WLR (m.in. spotkania odbywają się w tym tygodniu), wiec jesteśmy zdumieni i oburzeni postawa propagandowa Tele2. Wielkość "naliczonych" kar przez Tele2 wobec TP (82 mln zł) jest nieproporcjonalna do zaistniałego problemu i dziwi nas ze operator ten wyręcza w ferowaniu wyroków Regulatora rynku telekomunikacyjnego - Prezesa UKE, który obecnie prowadzi kontrole dotyczącą wdrożenia WLR w TP i Tele2 - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP.

W obecnej sytuacji Tele2 nie jest w stanie podać klientom konkretnej daty, kiedy TP rozpocznie realizację zamówień na zmianę operatora. Firma przyjmuje jednak w dalszym ciągu od klientów zamówienia, informując jednocześnie, iż czas ich realizacji się wydłuży.

Źródło tekstu: Tele2, wł     

Dodaj do:
w sumie: 9
 • 0

  1. ~  2006-09-27 13:08:27  host: 213.172.174.130

  kto powiedział ze tele 2 informuje????

 • 0

  2. ~  2006-09-27 14:28:33  host: sm42.internetdsl.tpnet.pl

  znowu te kur.... tele2. TP GÓRĄ!

 • 0

  3. ~ajp  2006-09-27 14:55:01  host: 212.160.172.70

  znow ci szwedzcy oszusci cos sciemnaija - niech sie wezma do roboty operatorskiej, a nie licza tylko na kary w prezencie od Regulatora!

 • 0

  4. ~tomisław  2006-09-27 15:21:42  host: apn-100-191.gprsbal.plusgsm.pl

  bardzo dobrze. Mam nadzieję, że TPSA beknie i to nieźle, pewnie nie uda się wyegzekwować tych kar, bo telepies wydaje krocie na prawników, niemniej jednak choć część tej kwoty byłaby już sukcesem. No to widzę, że tepsa dostanie nieźle w dupę w tym roku, hehe. Jakżesz miła wiadomość, czekamy jeszcze na zniesienie stref numeracyjnych - kolejne miliardy zostaną w kieszeni abonentów. Telesuka tak łatwo się nie podda, ale widać, ze wszystko idzie w dobrym kierunku. Brawo Tele2, bo wszystko jest tepsze niże TPSA

 • 0

  5. ~rudmar  2006-09-27 15:38:56  host: eap6.internetdsl.tpnet.pl

  Jak narazie to mnie TELE2 wkur... bo mi wydzwaniaja do domu z ofertami i propozycjami ...a ja nawet nie mam telefonu w TP

 • 0

  6. ~antypiss  2006-09-27 23:17:56  host: blc212.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A co to jest to tele2?
  Oni maja jakies swoje lacza? Swoje centrale?
  Nie, oni tylko zeruja na innych.
  Wont z Polski i to juz.

 • 0

  7. ~Ben  2006-09-28 05:41:52  host: bna80.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zeruje?! Od poczatku istnienia na polskim rynku jeszcze nic nie zarobili! Caly czas muszą dokladac do tego interesu zeby moc oferowac swoim klientom ceny lepsze niz ta smierdzaca telefranca! Ja tam jestem ich klientem i jestem bardzo zadowolony z ich uslug - mam to samo co u telefrancy tyle ze sporo taniej!

 • 0

  8. ~jarekt  2006-09-28 11:46:11  host: ecx76.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Mowcie co chcecie ale jesli ktos spojrzy troche dalej niz na przedstawicieli firm zewnetrznych sprzedajacych oferte tele2 uzywajac ewidentnie nagannych metod to oferta wyglada naprawde fajnie i co najwazniejsze jest tansza sporo tansza od oferty TP. Najwazniejsze jest to ze dla baaardzo wielu osob, ktore nie maja dostepu do innych operatorow oferta takich firm jak tele2 to jedyna szansa na jakakolwiek alternatywe. Ja pozakladalem tele2 wszystkich znajomym i rodzinie (oczywiscie nie za darmo) i nikt nie narzeka.

 • 0

  9. ~  2007-01-13 21:14:50  host: ahz99.internetdsl.tpnet.pl

  czy to mafia nastepna w polsce to mozliwe dlaczego sod prokuratura na to pozwala tak tak ludzi oszukiwac i podstepem characze egzekwowac w konicu powini dostac taka kare zeby sami odeszli jak dlugo jeszcze beda ludzi dreczyc

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet