Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy tak będzie wyglądał Samsung Galaxy S III?

Czy tak będzie wyglądał Samsung Galaxy S III?

LuiN 19 Marca 2012 10:33

0 0

sgs3Do sieci trafiło kolejne zdjęcie Samsunga Galaxy S III, następcy kultowego "SGS2". Wiele wskazuje na to, że tym razem to już nie fotomontaż, lecz finalny wygląd urządzenia. Ze zdjęcia dowiadujemy się też kiedy Samsung zaprezentuje telefon.

Tradycyjnie już na ekranie telefonu wyświetla się data i lokalizacja premiery urządzenia - 22 maja, Londyn - wtedy to prawdopodobnie odbędzie się Samsung Mobile Unpacked 2012.

Stylistyka obudowy urządzeni wyraźnie nawiązuje do ostatnich tabletów Samsunga przygotowanych na rynek niemiecki oraz do premier z MWC 2012. Jest spora szansa, że tym razem dostaniemy głośniki stereo, a ekran "obity" będzie solidną, metalową ramą.




Pięć ikon w rzędzie sugeruje dużą powierzchnię i rozdzielczość ekranu - taki układ znajdziemy w 5,3-calowym Galaxy Note, ale już 4,65-calowy Galaxy Nexusa ma klasyczny, 4-ikonowy widok.

Jaka będzie specyfikacja telefonu? Tu więcej jest domysłów niż faktów. Samsung nie może sobie pozwolić na pozostanie w tyle, więc nie obędzie się bez 4 rdzeni procesora taktowanych zegarem minimum 1,5 GHz każdy, uzbrojonych w mocny chip graficzny i 2 GB pamięci RAM. Do sieci trafiły plotki o ekranie rozdzielczości FullHD, bardziej jednak prawdopodobny jest ekran HD, z racji korzystniejszych wyników w benchmarkach.

Trudno powiedzieć co stanie się z aparatem fotograficznym - raczej nie ma co spodziewać się kolejnych 41 megapikseli, ale już dorównanie 12 Mpix w Sony Xperia S czy 16 Mpix w HTC Titan II jak najbardziej wchodzi w grę. Pozostaje mieć nadzieję, że Samsung nie pójdzie za trendem rezygnacji z czytnika kart microSD i stosowania kart microSIM oraz że potężne podzespoły iść będą w parze z równie potężną baterią.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2012-03-19 10:50:28

    To nie S III tylko przerobiony S 4.2 WiFi

  • -1

    2. ~mok  2012-03-19 10:59:04  host: apn-77-114-10-144.dynamic.gprs.plus.pl

    Wystarczy spojrzeć na padające światło, rozmieszczenie ikon na górze i na dole, by domyślać się, że Samsung nie wykonałby takiego wybrakowanego konceptu.

  • 2

    3. ~Samsara 32  2012-03-19 11:14:17  host: 94.75.84.90

    A bateria będzie trzymała chociaż 8h?

  • 0

    4. ~  2012-03-19 11:17:17  host: aamo36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kicha z tym Androidem. Kupiłem SGS2, potem wyszła aktualizacja i okazuje się, że nie jest tak płynnie jak powinno mimo dwóch rdzeni! No to teraz czas zmienić telefon, na taki który będzie miał 4 rdzenie. Czuje, że chyba następna będzie Noka z Windowsem, bo droga jaką podąża Android to ciągła wymiana telefonu. Ten system ma beznadziejną optymalizacje - zamiast coraz szybszego systemu robi się kobyła, którą trzeba będzie napędzać 4 rdzeniami.

  • 0

    5. ~ch87  2012-03-19 11:18:26  host: 212.160.172.70

    szału nie ma

  • 1

    6.  2012-03-19 11:26:25

    4, ICS chodzi słabiej na Galaxy S II niż na Galaxy Nexus, na którym został wreszcie dobrze zoptymalizowany. Warto jednak przed ostatecznymi osądami usunąć wszystkie nakładki robione pod Gingerbreada (widżety pulpitu, spersonalizowane ekrany blokady etc.) - często pożerają one moc obliczeniową i baterię pod nowym systemem. W testach GSMArena czas pracy SGS2 na ICS jest minimalnie, ale lepszy.

  • 0

    9. ~ded  2012-03-19 11:52:45  host: 178-36-147-52.adsl.inetia.pl

    na tym zdjeciu wyglada ohydnie, mam nadzieje, ze w realu bedzie zupelnie inaczej...

  • 0

    12.  2012-03-19 12:14:23

    @4 wgrywanie nowego firmware'u to zawsze sztuka. mój sgs2 jest istotnie szybszy i płynniejszy na ICS (4.x) niż na GB (2.3). Bateria trzyma dwa razy dłużej (przy średnio intensywnym użytkowaniu nie 20h, a 40h). Przy aktualizacji zawsze należy instalować system "na czysto" (wipe'y itp.). to już nie firmware z nokii cegły, to już prawie pełnoprawny system operacyjny, a nawet małe dziecko wie, że jak robisz upgrade windowsa czy jakiegokolwiek linuksa (choć z nim mniej problemów) najlepiej instalować system na czysto...

  • 0

    13.  2012-03-19 12:14:37

    Czuję się jakbym po 2 latach znów dostał swoją starą Toshibę TG01 ;) Bardzo podobny. Ale jak dla mnie taka stylistyka może być, poza tym telefon ma działać a nie wyglądać, więc bardziej interesują mnie jego "bebechy".

  • 0

    15. ~SIII  2012-03-19 12:20:34  host: public146361.xdsl.centertel.pl

    ehhh zobaczymy ja mam S II i nie kupię trójki ... może przesiąde się na jakiegoś Wina... naprawdę czas pracy mojego S II z nowym ICS jest KRÓTSZY !!! system nie wiem na co żre baterie wszelkie funkcje są wyłączone !! jak na 2:3:6 spokojnie sobie siedizałem na necie 6h to tutaj nie wiem czy 3 wysiedze ... a o graniu nie wspomne ... czekam na aktualizacje

  • 1

    16. ~PLANET  2012-03-19 12:30:19  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Ale bajzel w komentarzach. Telefon nie wyglada na fake, tymbardziej cieszy mnie jego wyglad :) Co do ICS na SGS2, radze sie wstrzymac i wrocic do 2.3.6 albo i wczesniej.. na razie jest zbyt niedopracowany.

  • 1

    17.  2012-03-19 12:32:41

    16, PLANET - już po bajzlu

  • 0

    18.  2012-03-19 12:34:22

    Ja tam też nie wierzę, że ICS będzie bardziej dbał o baterię, jak zwykle im więcej nowości tym bardziej pamięcio- i bateriożerne są telefony. Tyczy się to wszystkich producentów, żeby nie było. Ja się cieszę, że mój telefon otrzyma wsparcie dla ICS, ale raczej z tego dobrodziejstwa nie skorzystam, a już na pewno nie od razu.

  • 0

    20.  2012-03-19 13:15:28

    @6 a ja odnoszę odwrotne wrażenie - mój stockowy GNex z 4.0.2 chodzi dużo słabiej niż sgs2 po ostatniej aktualizacji. Swoją droga tu pojawia sie ciekawa kwestia tego że google 4.0.3 dla nexusa zawiesiło z powodu battery draina i kilku innych problemów w niektórych przypadkach, a sgs takowego dostał. ;D

  • 0

    21.  2012-03-19 13:21:13

    Na hdblog.it wrzucili zdjecie rowniez czarnej wersji orpocz tej bialej. Oczywiscie jedyna roznica to kolor zamiast bialeego jest czarny. Oby tylko nie przekroczyl 2500zl na starcie, choc ponoc ma byc to najdrozszy samsung w historii tak drogi jak iPhone z uwagi np na ceramiczna obudowe i lotus Glass

  • 0

    22.  2012-03-19 13:27:26

    @21 raczej spokojnie przekroczy. I wtedy ma duży problem w postaci One X.

  • 0

    23.  2012-03-19 13:31:31

    Oby to był fake.

  • 0

    24. ~Lolek  2012-03-19 13:50:31  host: 212.160.172.70

    Co kurr###? "Warto jednak przed ostatecznymi osądami usunąć wszystkie nakładki robione pod Gingerbreada (widżety pulpitu, spersonalizowane ekrany blokady etc.) - często pożerają one moc obliczeniową i baterię pod nowym systemem" Telefon z dwoma rdzeniami za ponad dwa tysiące i coś trzeba wyłączać|? Opamiętajcie się wreszcie bo niedługo każdy wyda dwa tysiące na telefon który i tak będzie działał jak gów... ;O Powiem tak...nie gustuje w andku od początku i nie jestem fanem apple i jego fonów,ale zamiast wydawac takie pieniądze wole kupić sobie ip3gs i nic mi nie będzie cieło...pozatym nawet 3g (bez s) nie ma problemu z zacinaniem sie nawet po aktualizacjach etc... Po co więc wydawac i zmieniac telefon co pół roku skoro nawet 8 rdzeni na andku bedzie miało swoje dziwne problemy o których właściciele przereklamowanych i przepłaconych lansiarskich zabawek nie mówią? Pozdrawiam

  • 0

    25. ~kluska  2012-03-19 22:08:06  host: user-188-33-166-38.play-internet.pl

    nie wierze ze ma byc drogi bo bedzie mial ceramiczna obudowe?

  • 0

    26. ~  2012-03-20 18:05:29  host: dey65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem po co porobili te telefony-komputery, skoro bateria trzyma bardzo krótko. Moja starsza Nokia 6303 Classic nie ma żadnego systemu (bo po co mi to) a bateria trzyma w niej kilka dni. Obsługa jest banalna. A jak już koniecznie chcę w podróży mieć coś więcej to zabieram mojego Asusa EeePc 10 cali i odpalam na nim wszystko na co mam ochotę.

Dodaj swoją opinię