Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy powstanie paneuropejski MVNO?

Czy powstanie paneuropejski MVNO?

WitekT 12 Listopada 2005 13:13

0 0

Grupa inicjatywna MVNO Global zapowiedziała swoje starania konsolidacyjne obecnych na europejskim rynku operatorów wirtualnych. Będą one miały na celu stworzenie paneuropejskiego operatora.

Główną ideą inicjatywy jest stworzenie “wirtualnego operatora następnej generacji", z globalnym, europejskim pokryciem z centralną platformą usługową. Docelowa grupa klientów to m.in. zaawansowani użytkownicy biznesowi, którzy do tej pory nie korzystali z usług MVNO.

Pierwszym stadium procesu będzie analiza rynku i znalezienie na nim kluczowych operatorów wirtualnych chętnych do wzięcia udziału w projekcie. Drugim stadium - migracja sieci i usług na jedną, wspólną platformę. Trzecim zaś stopniowe dołączanie kolejnych MVNO w poszczególnych krajach.
Głównym argumentem za powstaniem takiego globalnego operatora są jak zwykle pieniądze - uczestnicy projektu zakładają, że wspólna firma będzie warta więcej niż suma poszczególnych. Ten argument jest szczególnie atrakcyjny dla MVNO na mocno konkurencyjnych rynkach Danii czy Finlandii. Połączenie firm pozwoli także na wykorzystanie efektu skali, a co za tym idzie oszczędności z powodu likwidacji dublujących się działów firm, lepszego wykorzystania wspólnej platformy i wspólnej marki, która będzie stopniowo nabierać coraz większej wartości.

Przyszły, globalny MVNO ma mieć własne wszystkie elementy architektury sieciowej oprócz dostępu radiowego.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2005-11-12 15:49:02

  ble a kiedy w polsce??

 • 0

  2. ~ip69  2005-11-12 16:19:19  host: djn197.neoplus.adsl.tpnet.pl

  znajaz zycie to 10 lat po tym jak w innych krajach to bedzie funkcjonowalo

 • 0

  3. ~souil  2005-11-12 19:45:47  host: vs182.internetdsl.tpnet.pl

  w polsce na MVNO wydanych zostalo okolo 8-9 pozwolen niestety nie zauwazylem jeszcze zadnego SP o ile nie liczac tu uslug typu "telegrosik" (pod warunkiem ze opieraja sie na powyzszym)

 • 0

  4. ~apri  2005-11-12 21:47:55  host: dgo70.neoplus.adsl.tpnet.pl

  calkiem dobry pomysl, moze ruszy cos w Polsce...

 • 0

  5. ~Allan  2005-11-13 16:42:56  host: bqf248.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "(...) z globalnym, europejskim pokryciem" - no to z jakim w końcu, globalnym czy europejskim? :P ***ip69: Elementem tego paneuropejskiego MVNO na terenie Polski będzie pewnie Nasza Telekomunikacja S.A., z siedzibą w Głoskowie, Woła Gołkowska (mają zezwolenie już od lipca 2002) :P

 • 0

  6. ~  2005-11-13 17:45:48  host: doi44.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Allan: albo jakaś spółka-córka. NTSA zawsze dbała aby sama mieć "czyste konto" ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet