Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy Play trafi na giełdę w wakacje?

Czy Play trafi na giełdę w wakacje?

sirmark 31 Maja 2017 13:30

10 9

play x5 745

P4, operator sieci Play, chce przeprowadzić latem publiczną ofertę akcji - wynika z nieoficjalnych informacji Rzeczpospolitej.

Z informacji wynika, że debiut na GPW nastąpić ma w lipcu. Na giełdzie notowaną ma być spółka matka P4, czyli Impera Holdings. Do KNF nie wpłynął jednak do tej pory prospekt emisyjny spółki P4.




Oferta publiczna przynieść powinna minimum 2,5 mld zł, a wartość całej spółki osiągnie ok. 7-8 mld zł. Spółka ma też kredyty na kwotę ok. 8,6 mld zł.

Według danych za I kwartał 2017 r. P4 zanotowało przychody całkowite na poziomie 1,581 mld zł, co stanowi wzrost o 9,6% w porównaniu do I kwartału 2016 roku. Przychody od użytkowników wyniosły 0,872 mld zł (wzrost o 6,6% r/r), a EBITDA 564 mln zł (wzrost o 20,8% r/r).

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:

Tagi: p4 | play | gpw

w sumie: 66
  • 0

    47.  2017-05-31 17:24:26

    play na gieldzie? chyba zart

  • 0

    48. ~adam  2017-05-31 17:25:41  host: ayk4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    45
    Impera Holdings SA to właściciel Play Holdings, który z kolei jest bezpośrednim właścicielem P4 sp. z o.o. Z kolei właścicielami Impery są Olympia Group i Novator.
    Niedawno P4 pozyskał kredyt o wartości 7 mld zł, który ma zostać wykorzystany do refinansowania zadłużenia.
    Natomiast 2.5 mld zł z emisji zostanie przeznaczone na wykup 500 mln Euro obligacji notowanych na giełdzie w Luksemburgu.
    Kredyt o wartości 7 mld zł ma zapadalność w 2022 r.
    Z działań tych wyłania się prosty scenariusz - właściciele uporządkowali zadłużenie zachowując kontrolę nad Playem

  • 0

    49.  2017-05-31 17:33:22

    48 - czyje te obligacje są?

  • 0

    50. ~adam  2017-05-31 17:48:52  host: ayk4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    49.
    Emisja obligacji Play Topco opiewa na 500 mln euro, a jej celem jest wypłata dywidendy udziałowcom sieci Play: grupie Olympia Development (należy do greckiego biznesmena Panosa Germanosa) oraz funduszowi Novator islandzkiego miliardera Thora Bjorgolfssona.
    Jak widać tych dwóch Panów wypłaciło sobie 500 mln Euro zadłużając spółkę a teraz to zadłużenie spłacą nabywcy części akcji Impera. To jest innymi słowy częściowe wycofanie swojego zaangażowania w spółkę ale pewnie i tak zachowają pakiet kontrolny

  • 0

    51.  2017-05-31 17:51:19

    50 - nabywcy Impera? To w końcu która spółka idzie na warszawską giełdę?

  • 0

    52. ~adam  2017-05-31 18:02:53  host: ayk4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    51.
    Impera Holdings SA idzie na giełdę. Impera jest włascicielem Play Holdings a ten P4 sp zoo i pewnie Play Topco i całego szeregu spółek zależnych.
    Ja tam nie śledzę powiązań kapitałowych w tej grupie. Tyle znalazłem w 5 minut w Google. Jak ktoś bardzo zainteresowany niech sie przekopuje przez KRS

  • 0

    53.  2017-05-31 18:06:50

    Ło matko... Jak ktoś mi mówi, że Plej idzie na giełdę to ja uważam, że spółka operatora sieci - czyli P4! No brawo, brawo!!
    Znaczy, ze jeszcze więcej ktoś zarobi ;-)

  • 0

    54. ~  2017-05-31 19:00:52  host: user-94-254-178-20.play-internet.pl

    Kapitalizacja Orange 6mld. złotych, zadłużenie finansowe netto 7mld. złotych. To jakoś podobnie. Popatrzę teraz na pozostałych.

  • 0

    55.  2017-05-31 19:07:33

    Bicie piany w komentarzach, a szarego Kowalskiego to nic nie obchodzi. Byle telefon i internet działał

  • 0

    56. ~Piotr  2017-05-31 19:14:18  host: 78.10.243.108

    Jak wejdą na giełdę, to pewnie zmienią nazwę. Impera z niczym się nikomu nie kojarzy. Jakaś spółka akcyjna była potrzebna, to nadali pierwszą lepszą losową nazwę, bo nie miało to żadnego znaczenia.

  • 0

    57.  2017-05-31 19:15:53

    @53. No to po co zajmujesz z kolega AS stanowisko, jesli nie masz pojecia o co chodzi i co z czego wynika ?
    Taka forma Trollingu czy jak ? Oczywistym jest ze w rozwiazaniach holdingowych zawsze jest tzw lancuch spolek, wzajemnie powiazanych udzialami - rowniez z powodow podatkowych (np optymalizacji), celem nizszego opodatkowania zysku, lub checi uzyskania zaplaty mniejszego niz nalezny popdatku.

  • 0

    58.  2017-05-31 19:28:50

    "P4, operator sieci Play, chce przeprowadzić latem publiczną ofertę akcji" - tak tylko się zastanawiam jak P4 przeprowadzi ofertę nie swoich akcji?
    Ja tylko czytam co piszą ;-)

  • 0

    59.  2017-05-31 19:32:03

    motov3 - o układach i układzikach nie musisz mi tłumaczyć - obsługuję w mojej branży tego typu spółki, także notowane na naszej giełdzie. Niejednokrotnie baruję się z ustaleniem - kto komu dzierżawi obiekty, czyje są maszyny w czyich obiektach... Tak - firmy cuda robią, żeby jak najmniej państwu oddać ;-)

  • 0

    60.  2017-05-31 20:00:32

    @59. A czy to istotne ? Dzis, nawet ludzi mozesz leasingowac - to dlaczego sie dziwisz ? Czesto jest tak, ze jak sie na czyms nie znasz, to taniej - szybciej i lepiej to zlecic na zewnatrz, niz budowac stanowisko pracy, szkolic etc.
    Prawa naszych czasow.

    Ps. Twoj sarakstyczny przytyk odnosnie analityka spolek gieldowych (czy jakos tak - nie chce mi sie cofac), puscilem mimo uszu. Niemniej moglbys sie zdziwic w tej materii ;)

  • 0

    61. ~  2017-05-31 22:34:10  host: 159-205-39-130.adsl.inetia.pl

    @54 Bledne rozumowanie. Orange to miedzynarodowe korpo z praktycznie nieograniczonymi zasobami finansowymi (taka typowa swieta krowa "za duza, aby upasc" dla rzadu Francji), wiec porownujesz wybitnie blednie.

  • 0

    62. ~ech  2017-06-01 08:04:58  host: n30-02-06.opera-mini.net

    A z komentarzy wynika ten sam odwieczny spór między analizą techniczną a fundamentalną. I mądry wyciąga wnioski z obu, a głupi się kłócą.

  • 0

    63.  2017-06-01 08:33:05

    52 - a ta Impera Holdings SA - to jest spółka zarejestrowana w Polsce?

  • 0

    64. ~  2017-06-01 16:04:03  host: 088156115145.tarnowskiegory.vectranet.pl

    @61 Bledne rozumowanie. Orange dawniej Telekomunikacja Polska S.A. to polski operatorek z zadłużeniem podobnym do polskiego Play, który jak się nie poprawi, to dostanie ultimatum podobne do tego otrzymanego przez TM Polska. Więc wiem co mówię.

  • 0

    65. ~Realista  2017-06-01 16:08:06  host: ip41.dknadmin.be

    @64
    Nie oznacza to że trzeba było prywatyzować giganta za grosze. Państwo nie oddaje strategicznych firm obcym ! No chyba że państwo teoretyczne.

  • 0

    66. ~  2017-06-01 16:48:44  host: 088156115145.tarnowskiegory.vectranet.pl

    @65 Kurs notuje historyczne minima, więc oddali za więcej groszy niżby teraz oddali.

Dodaj swoją opinię