Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy P4 straci UMTS?

Czy P4 straci UMTS?

sirmark 30 Sierpnia 2006 14:09

0 0

12 września odbędzie się pierwsza z serii rozpraw dotycząca uchylenia decyzji odmownych w kwestii rezerwacji częstotliwości.

Rozprawy będą dotyczyły rezerwacji bądź odmowy rezerwacji częstotliwości, które wydawane zostały na podstawie przetargów rozpoczętych przez URTiP.

Pierwsza z 25 rozpraw dotyczyć będzie uchylenia decyzji rezerwacji częstotliwości dla P4. W wypadku, gdy NSA uchyli decyzje rezerwujące częstotliwości dla P4, a po tym nastąpią kolejne problemy z ich rezerwacją, może to finalnie narazić Skarb Pastwa na duże straty (odszkodowania za cofnięcie koncesji, zwrot kosztów inwestycji itp.).
Prezes UKE Anna Streżyńska nie jest pewna sentencji wyroku, gdyż sądy niższych instancji w połowie spraw przychyliły się do racji urzędu, a w połowie je odrzuciły.

Poprawki do Prawa Telekomunikacyjnego, o których pisaliśmy w tej wiadomości, będą miały za zadanie sprawić, aby procedury były bardziej przejrzyste i nie były później odwlekane przez odwołania innych podmiotów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~ezt  2006-08-30 14:57:20  host: rt21.dka.pl

  CO? Czy oni zdają sobie sprawę, jakie musieliby P4 zapłacić odszkodowanie??? W najlepszym razie zwrócić wszystkie poniesione koszty. I oczywiście za błędy (inaczej mówiąc: wziątki ) urzędników zapłacą wszyscy podatnicy, nie mówiąc już o pożegnaniu się w ciągu najblizszego roku z niższymi cenami, które pojawiłyby się wraz ze startem P4. Super! :/

  Może gdyby powtórzono przetarg wygrałby Hutchison - i to by był jedyny plus tej sytuacji.

 • 0

  2. ~tf  2006-08-30 17:30:06  host: chello083144101014.chello.pl

  Az takich wielkich inwestycji to jeszcze nie ma. Same pozwolenia poskladane, to jeszcze nie pieniadze, gorzej jezeli p4 przedstawi umowy z innymi podmiotami, w ktorych sa klauzule ze w przypadku nie wywiazania sie... odszkodowanie... W ten sposob nasz skarb panstwa moze ostatecznie podbudowac budzety wielu firm na swiecie... ;)

 • 0

  3. ~  2006-08-30 18:54:16  host: w3cache.tpnet.pl

  Ale sam udział w przetargu kosztuje, kosztuje kompletowanie i pensje dla załogi i wszasy dla dyrektorów.

 • 0

  4.  2006-08-30 21:41:39

  Przecież to Hutchison wygrał przetarg. Odpadł za wysokość kwoty zadeklarowanej, czyli wiadomo o co chodzi ;)

 • 0

  5.  2006-08-31 00:30:38

  ale by były jaja - miliardowe odszkodowania - ciekawe co na to kaczki??:)

 • 0

  6. ~Naleśnik  2006-08-31 02:13:13  host: wap.plusgsm.pl

  I po rublach :-) nie będzie czwartego niestety .

 • 0

  7. ~pocominik  2006-08-31 10:07:49  host: dsg200.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ej bo czegoś nie rozumiem Skoro P4 wystartowało kiedyś w przetargu na UMTSowe czestotliwości tzn zaakceptowało warunki tego przetargu w którym był zapis ze do (bodajże) końca 2006 mają zacząć świadczyć usługi (mieć X BTSów, Y% pokrycia i pewnie jeszcze inne rzeczy ...)Potem podpisano pewnie jakieś umowy, postanowienia etc. Potem przyznano im te czestotliwości czyli strona "państwowa" wywiząła sie z umowy a P4 nie!!! To z jakiej racji odszkodowania należały by sie P4 jeżeli nie spełnili warunów umowy tracą przedmiot tej umowy czyli czestotliwości Proste
  Jak ja biore w leasing supemyjke do świń rasy Brudas Stoi ona w mojej komórce (używana lub nie) a nie płace rat to przychszą inne świnie rasy Karczych i mi tą myjke zabierają Proste
  PS Ja wiem ze wszyscy dopingują P4 (licząc nie wiem na co) ale bez przesady Umowa jest umowa i P4 powinno dostać po d.u.p.i.e bo inaczej w naszym pięknym kraju nic sie nie zmieni

 • 0

  8. ~dt  2006-08-31 12:15:42  host: wap.plusgsm.pl

  ~pocominik- ale wybiegasz nieco w przyszlosc. Tutaj chodzi o sam przetarg,sposob jego przeprowadzenia a to juz problem panstwa. Tutaj P4 sie wywiazalo. P4 ma czas do konca roku bo tak jest w koncesji i wtedy to oni sie nie wywiaza. Jesli zabiora im teraz t o odszkodowanie placi panstwo a wystarczy poczekac i sytuacja sie odwroci.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet