Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy P4 odkryje coś nowego?

Czy P4 odkryje coś nowego?

WitekT 5 Lutego 2007 10:52

0 0

playmP4 ogłosił 2. lutego swoją nową markę - Play - która ma ruszyć jeszcze w tym kwartale. Sieć ta ma być, według zapewnień firmy, prawdziwym centrum rozrywki i informacji, które użytkownik ma zawsze przy sobie.

Nie będziemy zwykłym operatorem dającym jedynie rozmowy i SMS-y. Po raz pierwszy pokażemy i umożliwimy ludziom pełne wykorzystanie telefonu poprzez dostęp do najświeższych informacji, telewizji, muzyki, blogów, czatów i wszystkich zasobów Internetu - powiedział Jacek Hensler, członek zarządu P4 odpowiedzialny za marketing.




Jak napisano w komunikacie prasowym, komórka w sieci "Play" stanie się centrum rozrywki, informacji, zabawy i pełnego kontaktu z przyjaciółmi i znajomymi. Przez komórkę w sieci "Play" użytkownicy mogą blogować, czatować, sprawdzać newsy, oglądać zdjęcia i video, słuchać muzyki. Wszystkie telefony "Play" będą prawdziwymi kombajnami multimedialnymi - setki zdjęć, godziny muzyki, aparat cyfrowy i kamera, szybki dostęp do internetu, videorozmowy, telewizja mobilna. .

Źródło tekstu: P4     

Dodaj do:
w sumie: 65
  • 0

    46. ~Michał  2007-02-05 14:03:03  host: acuo75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Starter to kupi wielu - choćby z ciekawości. Natomiast kluczowe pytanie- ilu klientów przy nich pozostanie tzn dla ilu to będzie podstawowy operator.. a co za tym idzie jakie będzie ARPU klientów tej sieci ??

  • 0

    47. ~  2007-02-05 14:03:42  host: chello084010154233.chello.pl

    Ja osobiście widzę światełko w tunelu dla P4 (bardziej mi to pasuje niż PLAY). Muszę zaprezentować zgoła odmienną politykę i usługi niż pozostałą reszta i mocno kreują wizerunek operatora 3G – bo niby co innego mają robić. Ich podejście moim skromnym zdaniem nie jest złe, a faktem jest że lekko nie będą mieć. Należy jeszcze pamiętać, że chyba raczej targetują nie w strych wymagających wyjadaczy jak my co tu piszą bo nas trudno przekonać (wiemy przecież lepiej) tylko w klientów, którzy właśnie rosną/dorastają, a swoje pierwsze komórki dostaną już niebawem i nie wykluczone że będzie to właśnie P4. Nie należy spoglądać na rzeczywistość tylko ze swojego punku widzenia, trzeba starać się wyjść poza swój światopogląd i moim P4 robi to co należy. Nich każdy sobie sam pomyśli co by zrobił gdyby miał wprowadzić nową markę na rynek GSM – ja nie znajduję lepszych pomysłów. Nie chcę tu robić zbytni wazeliny w stosunku do P4 bo życie i tak podaże co są warci – ja daję im jednak szanse.

  • 0

    48. ~  2007-02-05 14:15:09  host: acmk13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    już wiadomo a powiem bardziej niż pewne iż P4 jak zapowiadało na początku że nie będzie walki na ceny tylko na usługi a przecież w Polsce krajem smsem płynącym i rozmowami nasyconym żadne 3g nie wypali. Rozmowy nie zdziwie się jak będą jak w popie 80 za minute :D Wszak im zalezy na 3g video rozmowach itp :D:D

  • 0

    49. ~Michał  2007-02-05 14:15:34  host: acuo75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oby to światełko nie było lokomotywą. Pamiętajmy, że mamy niż demograficzny :)) No i ci co dostaną swoje pierwsze komórki to kasą "śmierdzieć " nie bedą

  • 0

    50. ~amfi  2007-02-05 14:19:29  host: qd90.internetdsl.tpnet.pl

    ciekawe jak bedzie z telewizja bo z tego co widze to ten samsung co go do testowania dostalem to chyba stramingu nie obsluguje...

  • 0

    51. ~Marioos  2007-02-05 14:34:16  host: 80.50.232.214

    wolalbym dobra oferte na rozmowy i smsy, niz naszprycowana gadzetami oferte dla dzieci.tv moge sobie w domu obejrzec, a gdybym chcial miec centrum rozrywki to kupilbym sobie media center.najwiecej na p4 skorzystaja tygodniki TV zamieszczajace reklamy z grami, tapetami i filmami na kom. i tyle.ja na razie nic konkretnego, oferta dla japiszonow w spodniach z krokiem w kolanach.

  • 0

    52. ~jojo  2007-02-05 14:52:59  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    A ja wam mówię, że sytuacja z wejściem PLAY rozrusza pozostałe sieci. Era będzie musiała teraz zaryzykować i postawić na rozwój sieci i na obniżenie cen. Ja też się cieszę, że weszedł 4 operator. Co prawda na razie nie jestem zbytnio do niego przekonany. Wydaje mi się jednak, że dzięki niemu zaostrzy się konkurencja. Mimo wszystko ja również na tym skorzystam. Czekam na obniżki w swojej Erze TT. :-)

  • 0

    53. ~jojo  2007-02-05 14:56:20  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Ja też wolę dalszą obniżkę cen połączeń. Moim zdaniem właśnie to jest priorytetem. Nawet gdyby wszystkie sieci oferowały wideorozmowy, a sieć UMTS obejmowałaby obszar całej Polski, to wydaje mi się, że wideorozmowy miałby charakter marginalny. Podstawa to rozmowa, SMS, ewentualnie MMS. I wiele osób się ze mną zgodzi. Nie mówiąc jużo jakości połączeń (zasięg) i mnogości ofert.

  • 0

    54. ~nigel  2007-02-05 15:05:46  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    jak ziomal zobaczy u ziomala videorozmowe, pobiegnie szybko kupić aktywacje. nie spisywałbym P4 na straty, choć łatwo im nie będzie.

  • 0

    55. ~blom  2007-02-05 15:13:28  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    Sieć ta ma być, według zapewnień firmy, prawdziwym centrum rozrywki i informacji, które użytkownik ma zawsze przy sobie. - bedzie kupa dzwonkow i pierdul za 2-4pln i stosunkowo drogimi rozmowami i wolgole niech spadaja na drzewo w tym tepie za rok poznamy oferte...

  • 0

    56.  2007-02-05 19:39:41

    koń który mówi - Ty naprawde czytasz co piszę? Po pierwsze Warszawka (nie Warszawa) dokładnie tak myśli (tylko na chałtury odwiedzają prowincję - tu ich jeszcze gawiedź lubi posłuchać i pooglądać, bo to "wyższa" kultura przecież jest), po drugie jakie skupisko większe? 500 tysięcy? 50 tysięc? 5 tysięcy? co jest tym skupiskiem? Przestań, bo śmieszne to jest...

  • 0

    57.  2007-02-06 10:18:56

    P4 nie odkryje za dużo nowego, bo telewizja, mmsy, gprs, wideorozmowy już dzisiaj są dostępne dla tych, którzy chcą z tego skorzystać. Dzwonki, tapety itp. też sobie można ściągnąć, ale i tak mnie cieszy wejście nowego operatora, bo może trochę się ruszy u obecnych. Wszystko jednak zależy od oferty z którą wejdą. Już w TT pojawiła się Motka V3, może nie szczyt marzeń itp., ale wyróżnia się na tle pozostałych telefonów oferowanych w prepaidzie, bo do tej pory większości to jednak nawet za darmo bym nie chciał dostać. Także powoli coś się zaczyna ruszać.

  • 0

    58. ~hmmm  2007-02-06 12:50:03  host: 212.122.214.218

    czyli sprawa jasna - rewolucji nie wywolaja najwyzej sciagna grupke gowniarzy ktorzy wydadza troche kasy na jakies gierki i głupotę w komórce wlasciwie jak sie teraz zastanowic nad ta ich strona ktora gdzies widzialem skierowana do dzieciakow to wydaje sie to oczywiste swoją drogą to nie wróżę im żadnego sukcesu przez najbliższe 2 lata, a biorąc pod uwagę kasę którą muszą wydać na inwestycje w 3G to nie przetrwają tego okresu... widac ze brak wlasnej infrastruktury uniemozliwia im prawdziwe konkurowanie

  • 0

    59. ~hmmm  2007-02-06 12:56:40  host: 212.122.214.218

    jojo: podwojne doladowanie to jak obnizka o 50 %, gdyby teraz obnizyli ceny to w sumie zeszliby do 1/4 ceny - to za duzo, dlatego nie obniżą cen przez najblizsze kilka miesięcy, mogliby to zrobic gdyby wymusil to na nich P4 ale oni jak pisalem wola dzieciakow najprawdopodobniej Moze P4 gotowe bedzie troche bardziej subsydiowac telefony by tych dzieciakow przyciagnac nim zacznie z nich ssac i wydaje mi sie ze jedyna szansa to wymuszenie wiekszych obnizek cen telefonow chyba

  • 0

    60. ~jojo  2007-02-06 14:47:58  host: eeo138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podwojenie doładowania ma miejsce już 3 raz, a jednak Era w TT wprowadziła w międzyczasie "Mega Pakiet", obniżając tym samym cenę minuty o 9 gr. Zrezsztą z podwójnego doładowania nie każdy skorzystał. Teraz podobo ma być w TT promocja rozmów juz od 5 gr (być może nie do wszystkich, ale np. do wybrabnych numerów). Więc nie jestem taki pewien tego, że mimo podwójnych doładowań nie obiżą cen, przynajmniej na kilka numerów. :-)

  • 0

    61. ~koń który mówi  2007-02-07 15:52:11  host: very.crazy.internetserviceteam.com

    wlo: tak sobie myślę, że nie zaszkodzi ci strumień gorącego, końskiego moczu prosto w nos. Lepsze to niż czytanie twoich produkcji forumowych. Chyba, że mam to wszystko dokładnie odwrotnie czytać to co innego. Tak więc decyduj prędko bo koniowi już się sikać zachciało i niedługo będzie za późno na decyzję.

  • 0

    62. ~jezdziec konny  2007-02-09 11:57:56  host: edl98.internetdsl.tpnet.pl

    koń który mówi osiodlac cie palancie?

  • 0

    63.  2007-02-10 22:07:01

    Jeszcze tylko sikających ciepłym moczem koni na telepolisie brakowało....ech

  • 0

    64. ~krzysio  2007-02-14 00:53:26  host: eji218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Myślę że przez swoje wypowiedzi:"Po raz pierwszy pokażemy i umożliwimy ludziom pełne wykorzystanie telefonu poprzez dostęp do najświeższych informacji, telewizji, muzyki, blogów, czatów i wszystkich zasobów Internetu"- Play zgarnie ludzi tylko jednym- tanim dostępem do internetu. tak jak kiedyś Hejah smsami za grosz. To byłby strzał w dziesiątke ludzie rzuciliby się jak muchy.

  • 0

    65. ~tester  2007-02-14 16:01:25  host: pc67.miasto.gdynia.pl

    Witam. Powiem wam szczerze, ze jezeli P4 (play jest troche za gejowskie jak dla mnie - po jaka cholere to wprowadzili) nie obnizy nieco cen, nie wprowadzi abonamentow z duza iloscia minut i darmowymi rozmowami do okreslonych osob, nie wprowadzi szybkiego dostepu do internetu (HSDPA) w rozsadnej cenie (nie jakies blueconnect za 120zl z limitem 3gb,hehe smiechu warte), to slabo to widze. Wideo rozmowy sa fajne, ale pozostawiaja jeszcze wiele do zyczenia. Obraz nie jest plynny, to wlasciwie slajdy, no i dzwiek jest opozniony. Nie wiem, czy to wina sieci plusa, bo przynajmniej w Trojmiescie do dzis nie ma sieci p4. Co do tych bajerow na stronie nadchodzi4, to rzeczywiscie tylko dzieciaki moga sie tym zainteresowac, ale i tak slabo to widze, ze dzieciaki masowo kupuja tapety za 5zl, czy muze za 7zl. Nie wspomne juz o zms'a,ktore sa dla przedszkolakow. Mam nadzieje, ze nie skonczy sie na tym, ze Novator sprzeda P4, szybciej niz sie wydaje. Moze Hutchinson przejalby wtedy udzialy novatora. On na pewno nie bawilby sie w zdobywanie klientow erotycznymi tapetami a ostra walka o klienta, zarowno cena jak telefonem. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze. Pozdro

Dodaj swoją opinię