Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy Orange będzie wkrótce numerem 1?

Czy Orange będzie wkrótce numerem 1?

WitekT 1 Czerwca 2006 14:54

0 0

Z danych za I kwartał 2006 roku przedstawionych przez GUS wynika, że Era jest tylko o włos przed Orange pod względem ilości klientów, a dokładniej o 79 tysięcy.



Liczba abonentów polskich sieci komórkowych na dzień 31. marca 2006 roku:




Sieć

Liczba abonentów

Udział w rynku

Era

10,498 mln

34,2%

Orange

10,419 mln

33,94%

Plus

9,781 mln

31,86%

Razem

30,698 mln

100%


Dane dotyczące Orange zostały wzięte z raportu kwartalnego Telekomunikacji Polskiej, Plusa – z raportu kwartalnego KGHM. Liczba abonentów Ery została obliczona na podstawie danych GUS dotyczących wspólnej liczby abonentów wszystkich sieci komórkowych w Polsce, od której odjęto liczbę klientów Orange i Plusa.

17. maja Puls Biznesu podał, że Era w pierwszej połowie maja przekroczyła barierę 11 mln klientów. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości. W tym samym okresie Plus pozyskał 10-milionowego klienta, o czym poinformował na konferencji wiceprezes Polkomtela Mirosław Bielicki. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: GUS, wł     

Dodaj do:
w sumie: 97
  • 0

    78. ~april  2006-06-04 00:25:05  host: awz203.internetdsl.tpnet.pl

    Tak panie Agent.Ja rozmawiam przynajmniej 3 godziny dzienie ze swoja żona.Jestem kierowcą i sobie gadamy jak pracujemy.Niestety w innych sieciach nie da rady tak jak w orange.Czysta kalkulacja

  • 0

    79.  2006-06-04 10:10:23

    i Płacicie Francuzom na ich dług w całej Grupie Orange w Europie - widać Lubicie płaić więcej :/ gratuluje dobrego samopoczucia :/

  • 0

    80.  2006-06-04 16:09:18

    Orange ma tylko takie statystyki dzieki temu, że numery w POP są kasowne po roku a w Tak-Tak po miesiącu a w Heyah po trzech miesiącach. Czujecie różnicę?

  • 0

    81. ~  2006-06-04 19:10:37  host: nat01.rtk.net.pl

    hmm - z Polsce Orange faktycznie marnie wygląda (prócz Twojego planu - bo to mają niezłe - ale prepaidy - tragedia + rozmowy międzynarodowe są bardzo drogie) zawsze sądziłem że jak gdzieś jest mniejsza konkurencja tam jest drożej - a tutaj niespodzianka - np na Słowacji są tylko 2 sieci komórkowe: Orange i T-mobile.
    I w orage dzwoniąc do Polski minuta rozmowy na stacjonarne numery kosztuje 5 koron (około 50gr/min) i na nry kom do wszystkich operatorów komórkowych polskich kosztuje 11koron słowackich (około 1,10zł/min brutto) + nalicznie sekundowe w standardzie.
    Zastanawiam się jak to jest możliwe, ze w Polsce jest obecnie 3 operatorów z własną infrastrukturą + 2 wirtualnych operatorów + już lada moment będzie wirtualnych operatorów znacznie więcej. Jak to jest możliwe że rozmowy międzynarodowe są tak drogie.
    Zszokowała mnie na Słowacji jeszcze jedna informacja, że w Orange.sk za odbiór rozmowy z orange.sk użytkownik polskiej sieci komórkowej nic nie płaci(!!) i jak to się ma do polskiej rzeczywistości?? + Słowacy mają w sieci stacjonarnej (T-com) internet 2,5Mb/sek bez limitów transferu internet za 399 koron *(około 40zł miesięcznie) I jak to możliwe że w Unii Europejskiej mówią, że internet drożej niż w Polsce mają tylko na Słowacji..??
    Od kiedy np 59zł netto za 160 kb/sek z limitem transferu 7 GB miesięcznie jest ofertą droższą niż około 40zł za 2,5 Mb/ek łącze bez limitów transferu..??
    Albo mi się zgaje - albo ktoś w komisji UE albo w Polsce po prostu nie umie liczyć...
    :((

  • 0

    82. ~matti  2006-06-04 19:11:40  host: xdsl-396.wroclaw.dialog.net.pl

    tez nie wiem czemu wszysce tak najezdzaja na Orange. Ostatnio (4 mies. temu) przedluzalem umowe z nowa sluchawka. Ale najpierw porownalem oferte Orange z innymi bo moglem juz przeniesc numer. Ale nie dosc ze cenowo to bylo wlasciwie to samo (roznice 1-2 gr za minute) to telefon w Orange z sluchaweczka BT dostalem za 2 zł, a w Erze czy Plusie za ten sam model bez sluchawki wolali 700-800 zł!!! Wiec w czym sa tamci lepsi? Nie wiem.

  • 0

    83. ~Natalia  2006-06-04 19:58:48  host: 82.160.20.5

    ***Protus 2006-06-02 10:17 - ciekawy i prawdziwy komentarz. Faktycznie ludzie powinni wybierać to co im konkretnie pasuje a nie sąsiadowi np. Co do ilości kont post/pre -paid to faktycznie orencz idzie do przodu i widzę tu jedno wytłumaczenie. Otóż reklama dźwignią handlu. Vizir ile lat nam wałkują, że biel, biel, biel i co ? Sprzedaje się. Ta sama zasada w orencz. A że większość ludzi nie kumata to inna sprawa: 'Dzień dobry, proszę tą Nokię za 1zł z reklamy'. I tak jest dzień w dzień czy tego chcemy czy nie. Pozdrawiam !

  • 0

    84.  2006-06-05 00:42:12

    #80: bądź poważny. Tak-taki kasują po miesiącu ? Od kiedy? Ja się z takim przypadkiem nie spotkałem jeszcze.

  • 0

    85. ~m  2006-06-05 11:53:34  host: 195.116.35.23

    Wczoraj kupiłem GO-lasa ale już jest martwy więc wędruje do klopa. A jako aktywny klient będzie liczony jeszcze przez rok :P

  • 0

    86. ~Tomcaster  2006-06-05 15:55:47  host: host140-89.crowley.pl

    Hej Witek,

    szukam bezskutecznie w raporcie KGHM za Q1/06 danych na temat liczby abonentów. Mógłbyś proszę uściślić, w którym dokumencie (pliku) się znajdują?

  • 0

    87.  2006-06-05 16:00:01

    Tomcaster: a patrzysz w raporcie SKONSOLIDOWANYM? ZTCP KGHM podaje tylko przychody, natomiast liczbę abonentów da się znaleźć w raporcie SKONSOLIDOWANYM Vodafone.

  • 0

    88. ~tak sie mnie zdaje  2006-06-05 22:36:47  host: abbr56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z tego co wiem pre-paid żeby był liczony w statystykach musi być doładowany przynajmniej raz. Jesli mam racje to wiele starterków wbrew wyobrażeniu wielu użytkowników nie jest liczona. Co do kasowania w Tak-taku to jednak nie masz racji jest to znacznie dłuzej. Mógł zostać skasowany tylko z powodu który podałem. Tak przynajmniej jest w PTC

  • 0

    89. ~hettman  2006-06-06 14:08:26  host: host86-140-7-68.range86-140.btcentralplus.com

    miarodajne wyniki orange beda pod koniec tego roku jak juz przenosnosc pre paidow bedzie dzialac jak trzeba i jak wreszcie straca waznosc karty sim z popa sprzedawane z promo.

  • 0

    90. ~Qba  2006-06-06 21:04:57  host: dwh178.internetdsl.tpnet.pl

    Czy wam się przypadkiem nie pomyliła Era z PTC?

  • 0

    91. ~Qba  2006-06-06 21:09:11  host: theta.pikonet.pl

    Od tego co ma PTC odejmijcie sobie Heyah. I wyjdzie, że Era jest nr 2 na rynku.

  • 0

    92. ~eve  2006-06-07 14:19:25  host: enu89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jezeli Orange nie wymysli nowej taryfy czegos naprawde dobrego ,to nie bedzie dobrze.Klienci przechodza do innych operatorow...czesto do plusa.Wiem bo siedze w tym:)Z tym limitem do 1200 minut to jest przegiecie,nie powinno tak byc,a usluga powinna sie uz inaczej nazywac!W Orange za polaczenia nie jest super drogo,ale tez nie jest powalajaco!Jest troche fajnych telefonow.Klient dostaje rabat jesli ma wysoki rachunki.Klient,ktory jest w sieci pare lat nic za to nie dostanie!Mysle ze Orange nie bedzie w roku 2006 na 1 miejscu,chyba ze naprawde wskocza na rynek z czyms dobrym i chwytliwym,czego nie jestem pewna.
    Pozdrawiam!

  • 0

    93. ~Krisol  2006-06-07 18:16:13  host: dial-2370.elblag.dialog.net.pl

    Ciekawe kiedy będzie więcej numerów niż żyjących Polaków :)

  • 0

    94. ~Sebastian  2006-06-07 21:45:28  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    wystarczy wprowadzić obowiązek rejestracji każdego prepaida i abomamentu w UKE, a informatyzację ZUS zlecić Prokomowi. Kiedyś fajnie liczyli dzieci: ty masz dwójkę, twoja żona dwójkę, razem macie czwórkę. I zapisali do ubezpieczenia 50 mln Polaków. Tym razem mogliby wyczarować 60 mln użytkowników GSM.

  • 0

    95. ~Sebastian  2006-06-07 21:49:06  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    oczywiście informatyzację UKE.

  • 0

    96. ~citizen  2006-06-08 18:40:47  host: host-81-190-242-130.malbork.mm.pl

    Jestem w PTK od 7 lat i jakoś doceniają to, pomimo że nie płacę super dużo ale i nie tak mało, Era mojemu odpowiednikowi dała dużo mniej

  • 0

    97. ~elo  2009-01-15 22:37:41  host: chello089078044042.chello.pl

    hmmm jakby operatorzy mieli tylu "abonentów" to naprawdę fajnei by mieli :) powinna być liczba klientów a nie abonentów bo to zupełnie co innego w tym przypadku

Dodaj swoją opinię