Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy ma ktoś ochotę na Zii?

Czy ma ktoś ochotę na Zii?

LuiN 29 Lipca 2009 13:43

0 0

Światło dzienne ujrzał właśnie Zii EGG - najwydajniejszy pod względem multimediów gadżet z Androidem na pokładzie, który radzi sobie z wideo o jakości full HD. Urządzenie dostępne jest już dla programistów i dla operatorów, którzy po zawarciu odpowiednich umów będą mogli sprzedawać go pod własną marką.

Zii EGG oferuje 3,5-calowy ekran o rozdzielczości HVGA (320 x 480 pikseli), z panelem dotykowym wykonanym w technologii pojemnościowej i pełną obsługa funkcji multitouch. Do tego otrzymujemy do 32 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart SDHC (do 32 GB, chodzi o tradycyjne, "duże" karty), łączność WiFi, akcelerometr i baterię o pojemności 1200 mAh.

Procesor dźwięku X-Fi i akcelerator graficzny pozwalają na oglądanie wideo o jakości HD, czy też wyświetlanie obrazu na ekranach FullHD w pełnej rozdzielczości 1080p (wyjście HDMI). Maleńki komputerek obsługuje OpenGL ES 3D, więc przy wsparciu ze strony programistów można spodziewać się gier nie gorszych od tych spotykanych na iPhone'ach czy Nokiach Nseries.

Do dyspozycji użytkownika jest też moduł GPS, akcelerometr, czujnik jasności otoczenia, port miniUSB i wejście kompozytowe pozwalające na nagrywanie materiałów HD ze źródeł zewnętrznych (obok nagrywania wideo HD wbudowanym aparatem).




Zii EGG może pracować pod kontrolą 2 systemów operacyjnych - Google Android lub również opartym o Linuksa Plaszma OS. Wersja OEM urządzenia dostępna jest w obecnie w przedsprzedaży za 399 dolarów.



Źródło tekstu: gsmdome, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2009-07-29 13:48:40

    obiecujaca specyfikacja, cena tez niewygorowana jak na takie zaawansowanie technologiczne ;) pytanie tylko jedno - czy bateria podola takiemu katowaniu ;)

  • 0

    2.  2009-07-29 13:48:56

    Niewygórowana ta cena trzeba przyznać. Ale prądożerne to musi być strasznie ;) .

  • 0

    3. ~  2009-07-29 13:49:05  host: 83.2.24.3

    Ale cudo :O

  • 0

    4. ~  2009-07-29 13:53:22  host: dnq146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A gdzie magnetometr? Nie będzie kompasu??

  • 0

    5. ~Trick  2009-07-29 13:54:37  host: 83.2.24.3

    Ok.Po przeczytaniu tego sądziłem,że telefon CUDO,ale po obejrzeniu filmiku,jakiś taki sztywny jest...powiększanie zdjęć to porażka(a przecież ma MT),jeśli ktoś nie lubi oglądać filmów,to nie polecałbym go -.- poza tym i tak nie przewyższy kamery...o te HD jeśli będzie takie jak w Samsungu jakimś tam(nie pamiętam nazwy) to nie wróżę mu dobrze.

  • 0

    6. ~luk  2009-07-29 13:55:09  host: 77-254-63-9.adsl.inetia.pl

    ale znając życie u nas będzie zbyt wygórowana i prawie nikogo nie będzie na to stać. bo operator jest najważniejszy i musi sobie zarobić jak tylko ma okazje i na czym tylko się da... polskie realia.

  • 0

    7.  2009-07-29 13:55:46

    no to nowy samsung, który wejdzie do PL go zmiata...chociaż jak kto lubi WM

  • 0

    8. ~Trick  2009-07-29 14:06:36  host: 83.2.24.3

    Ja tam wolę Androida niż WM.

  • 0

    9. ~Kulkos  2009-07-29 14:40:40  host: 195.85.196.35

    Hehe, tylko, że nikt (zarówno źródłowy gsmodome, jak i telepolis) nie zauważył małego szczegółu, że Zii to nie telefon!!!! To taki handheld jak nokia n800, albo smart-PMP, jak iPod touch, ale nie ma modulu GSM/UMTS ani CDMA!

  • 0

    10. ~iskra  2009-07-29 14:47:16  host: xdsl.177.c67.petrotel.pl

    strasznie podobny do iphone...

  • 0

    11. ~get  2009-07-29 14:53:37  host: host-81-190-86-140.gdynia.mm.pl

    no niezły wypas ! :] @5 - ty byś nie polecał ??? a co - miałeś ten telefon w ręku żeby go polecać, bądź nie polecać ??? zastanów się zanim coś powiesz... @6 - no w Polsce gdzie telefony u operatorów są najdroższe w europie to może i tak będzie... @9 - a skąd wiesz że to nie telefon ? jakieś źródło takiej informacji ?

  • 0

    12. ~  2009-07-29 14:56:45  host: host-81-190-86-140.gdynia.mm.pl

    @10 - niedługo wszystkie telefony będą mniej więcej tak wyglądały, nie ma bardziej intuicyjnej metody poruszania się po funkcjach niż dotykowy ekran, a o klawiaturach hardwearowych niedługo wszyscy zapomną, z wyjątkiem udawanych "byznesmenów" co to mają jednoosobową firmę o obrocie niższym niż średnia krajowa :D

  • 0

    13. ~dawidos  2009-07-29 17:29:40  host: 80.50.128.158

    @9 jakbyś oglądał filmik to usłyszałbyś jak mówi, że ma głośnik i mikrofon i pokazywał na dół i góre urządzenia więc raczej moduł GSM ma bo po co by dawali mikrofon i głośnik?

  • 0

    14. ~red  2009-07-29 20:53:18  host: cfy234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13 skype itp? :P

  • 0

    15. ~  2009-07-29 21:09:44  host: aae57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nie telefon na pewno: http://www.zii.com/Developer/SDKProducts.aspx#ZiiEGGFeatures

  • 0

    16.  2009-07-29 21:28:12

    9, Kulkos - masz rację. Będę musiał bardziej uważać na gsmdome. News już skorygowałem.

  • 0

    17.  2009-07-29 22:16:45

    Chyba nie zrozumieliście idei tego urządzenia... tu chodzi o coś na wzór indywidualnego modelu przenośnej konsoli dla każdego. Mówisz co potrzebujesz i masz. To taki open source ;) Oni w fabryce go złożą, wstępnie zaprogramują, ale o resztę zadbaj sobie sam. Nie muszę chyba mówić o możliwościach takiego urządzenia? Jedno forum, trzy literki: XDA i wszystko jasne :) To nie zabawka jak iPhone, a raczej jak własny samochód - jeśli umiesz tylko prowadzić auto, to sam go nie złożysz.

  • 0

    18. ~głest  2009-07-29 23:40:24  host: 195.116.217.4

    Ja bym jednak bronił idei, że to urządzenie jest telefonem. Działanie obecnie używanych telefonów opiera się na transmisji sygnałów zakodowanych przy użyciu kodeków o których istnieniu duża część użytkowników nie ma pojęcia. Użytkownik raczej nie ma także możliwości wyboru kodeka. Zupełnie inaczej jest w dzwonieniu przez internet przy użyciu któregokolwiek z programów - nawet jeśli program nie afiszuje się z użytym kodekiem, to mogę przynajmniej wybrać program. Elementem wspólnym dla dzwonienia przez internet i przez telefon jest samo istnienie transmisji i nawiązywanie połączenia. W każdym razie dążę do tego, że do wykonywania rozmów telefonicznych nie jest potrzebna sieć telefoniczna, tylko dowolne medium nadające się do wymiany informacji. Urządzenie tego typu jak opisywane w tym artykule może być telefonem, któremu do "dzwonienia" potrzebny jest internet (bo ma WiFi). I na koniec doza futuryzmu - marzy mi się żeby w końcu rozmowa telefoniczna taryfikowana za jej czas i SMS/MMS liczone np. kilka groszy za 1120 bitów (czyli SMS) odeszły do historii, a żeby dostawcy przenośnych usług telekomunikacyjnych taryfikowali transfery lub "utrzymywanie łącza" (tak jak to jest u dostawców usług nieprzenośnych) oraz żeby użytkownik sam wybierał jakiego programu i kodeka używa do "dzwonienia" (co by umożliwiło całkiem niezłą prywatność szyfrowanych pogaduszek). Takie możliwości wcale nie wymuszają na ludziach, żeby się na czymkolwiek znali, albo żeby coś musieli ręcznie uruchamiać, żeby inicjować i odbierać połączenia telefoniczne, w dodatku dają możliwość elastycznego dopasowania do potrzeb - np. możnaby prowadzić rozmowę kodowaną Vorbisem (Ogg), AAC, czy MP3 wybierając jaką jakość sobie życzy i np. włączając lub wyłączając redukcję szumów.

  • 0

    19. ~głest  2009-07-29 23:45:15  host: 195.116.217.4

    * "dowolne medium nadające się do wymiany informacji" cyfrowej, dobrze udające działanie w czasie rzeczywistym - tak dla uściślenia

Dodaj swoją opinię