Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy Koreańczycy przejmą Play'a?

Czy Koreańczycy przejmą Play'a?

LuiN 23 Marca 2010 08:43

0 0

Korea Telecom i SK Telecom są zainteresowane wejściem do Polski. Pierwsza z firm nie ukrywa, że jest zainteresowana zakupem udziałów w operatorze telekomunikacyjnym lub stworzeniem joint venture. W grę wchodzą P4 oraz Polkomtel - czytamy w Pulsie Biznesu.

Obaj koreańscy operatorzy nie mają zamiaru budować sieci od podstaw. Obok chętnego do zakupów Korea Telecom, mamy jeszcze SK Telecom - ten rozważa rozpoczęcie działalności operatorskiej lub dostarczenie technologii jednemu z polskich operatorów.

Zarówno Polkomtel (operator sieci Plus) jak i P4 (operator sieci Play) szukają nowych inwestorów. Analitycy twierdzą, że bardziej prawdopodobne jest przejęcie P4, które od początku było szykowane przez udziałowców na sprzedaż.




P4 wydaje się łakomym kąskiem z wielu względów: działa na rynku komórkowym i mobilnego internetu, jest też odpowiednio dużą firmą, by zagraniczny operator mógł tu wystartować z biznesem - czytamy w Pulsie Biznesu.

Co oznacza wejście koreańskich gigantów na polski rynek? Przyniosą oni nowe technologie i doświadczenie. Od lat Korea Południowa jest liderem w dziedzinie mobilnej telewizji i najszybszych łączy na świecie. Pierwsze informacje na temat planów wejścia na polski rynek koreańskich firm telekomunikacyjnych przedstawiliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    18. ~  2010-03-23 10:02:32  host: t14-16.opera-mini.net

    @faro666. Czyżby świeżość którą wprowadził Play na nasz rynek już ci nie wystarczał? Pewnie marzysz o darmowych rozmowach do wszystkich sieci. Czy ludziom nigdy nie będzie dość czego wy byście jeszcze chcieli? A poza tym to Play nie jest na sprzedaż o czym wszyscy korzystający z tej sieci wiedzą co już niejednokrotnie dawali słuszny odpór takim insynuacjom wysuwanym przez fanów W3.

  • -1

    19.  2010-03-23 10:02:35

    @15 tak, na pewno wprowadzi bardzo wysokie dopłaty do telefonów i bardzo niskie ceny połączeń. Będzie też oferował opiekunkę do dziecka, darmową pomoc medyczną i raz do roku wczasy na Bali. A wszystko za jedyne 5pln miesięcznie.

  • -1

    20. ~  2010-03-23 10:21:21  host: t15-12.opera-mini.net

    Już raz weszli w Polską motoryzację chociaż chciał VW ale żułtki i ich super technologia wygrały więc VW wlazł do Škody i do teraz nawet małpy w głębi dżungli się z nas śmieją!!!

  • 1

    21.  2010-03-23 10:23:31

    #19 jeśli zmieniliby na Majorkę ,to bym doładował za 30 PLN:P :)

  • 0

    22.  2010-03-23 10:41:11

    @16- włącz sobie roaming Plusa i będziesz miał 99 %. Działa, sam korzystam :)

  • 1

    23. ~  2010-03-23 10:47:56  host: system-1.pansa.pl

    Ale takie info już było - chyba wczoraj. Jeśli dziś są jakieś nowe fakty, to trzeba było zrobić tylko aktualizację i już.

  • -1

    24. ~  2010-03-23 10:49:12  host: system-1.pansa.pl

    @19: Hehe, dobre :-)

  • 1

    25.  2010-03-23 11:14:03

    Dobra załóżmy, że przejmą P4. Z jaką marką wejdą do Polski?

  • 1

    26. ~  2010-03-23 11:55:12  host: chello089074158242.chello.pl

    @18 - nie wiem jak faro666 ale na twoje pytanie odpowiem - no pewnie że bym chciał darmowe połączenia do wszystkich sieci, a ty byś nie chciał ??? to dziwny z ciebie człowiek... a na drugie pytanie, czy ludziom nigdy nie będzie dość - odpowiem, mam nadzieje że nigdy, bo jak by kiedyś było dość to byłby to moment zakończenia wprowadzania jakichkolwiek ulepszeń, czy obniżek ! mi na pewno nigdy nie będzie dość :) @19 - nie mam nic przeciwko temu, żeby operator oferował jak najwięcej, a jak potrzebujesz opieki do dziecka to szukaj gdzie indziej niż u operatora telekomunikacyjnego, rozumiem że pracujesz w wydziale propagandy jakiegoś operatora dlatego prezentujesz tutaj interes operatorów, a nie konsumentów ? czy może jest inny powód że nie chcesz żeby konsumenci mieli lepiej ? a to czy operator zarobi to nie moje zmartwienie, kompletnie mnie to nie obchodzi, moje jest takie żeby mieć jak najtaniej i jak najlepiej, żeby na tym zarobić to niech się operator martwi, co do wysokich dotacji i niskich cen rozmów, to jakoś i w Korei jest to możliwe, ale nie tylko, w wielu krajach europy zachodniej tak jest, chodzi o to żeby operatorzy mieli jak najniższą marżę, a zarabiali na dużym obrocie, choć dla mnie to mogą i tracić, byle ja bym miał dobre warunki ;)

  • -2

    27. ~  2010-03-23 12:26:03  host: t14-16.opera-mini.net

    @26. Tak ty byś chciał wszystkiego za free ale brać od innych. A dawać to już absolutnie a może się mylę. To załóż własną firmę i rozdaj wytwarzane dobra za darmo. Piszesz, że to ją jestem dziwnym człowiekiem bo nie chciałbym wszystkiego za darmo- może. Ale to dzięki temu że większość jest takich jak ty mamy to co mamy.

  • 1

    28. ~  2010-03-23 13:39:01  host: chello089074158242.chello.pl

    @27 - jak na razie to nie mówimy o "wszystkim" za darmo, tylko o rozmowach za darmo ! i pewnie że bym chciał za free - ponawiam pytanie - a ty nie ??? to wyjaśnij mi jak to jest możliwe że ktoś woli za coś płacić zamiast mieć to "za darmo", bo to na prawdę niesamowite podejście :) zresztą tak na prawdę nikt nie mówi o "rozdawaniu za dramo", tylko o opłacie ryczałtowej, czyli opłacie za samo korzystanie z usługi, a nie za poszczególne sekundy korzystania z usługi. A jeśli przez stwierdzenie że mamy to co mamy rozumiesz np. darmowe rozmowy - na razie co prawda tylko wewnątrz sieci - to super że większość ma takie wymagania, oby tak dalej... natomiast jeśli rozumiesz przez to że mamy to co mamy - czyli mamy to że jak na razie nie ma darmowych rozmów do wszysktich sieci - to raczej dla tego że większość jest taka jak ty, czyli dobrodusznie nie wymaga więcej, tylko martwi się o "biednych" operatorów, jak oni - biedaczyska - sobie poradzą, z tymi "złymi konsumentami" którzy zamiast pokornie płacić, ciągle czegoś chcą :)

  • 1

    29. ~  2010-03-23 13:39:53  host: chello089074158242.chello.pl

    poza tym nadal nie rozumiem dlaczego reprezentujesz tutaj interes opratora, który np. mnie kompletnie nie obchodzi, czyżbyś ty nie był konsumentem ?

  • 1

    30. ~  2010-03-23 16:04:55  host: p09-01.opera-mini.net

    Hmm. Telepolis pisze za informacyjnymi spekulacjami że skoro koreańskie firmy chcą przejąć już istniejące firmy to na pewno chodzi o polkomtel lub P4. I wiadomo jest to wysoce prawdopodobne że przejmą czy zaczną współpracę ewentualną z jedną lub dwoma tymi firmami (play tańsze to kupią, druga weźnie się za plusa. Z tym że nie całość. W spółkę wejdą z vodafonem np i technologicznie wspomoga. Może

  • 1

    31. ~  2010-03-23 16:09:31  host: p09-01.opera-mini.net

    30cd: zaś być i tak że mogą przejąć lub zacząć współpracę z/i polsat i aero2 lub np sferią. Sferia np działa już od lat. Ma infrastrukturę. Ma pozwolenia. Ma potencjał i stawia na internet.. Oczywiście ani puls biznesu ani inne portale ani nie pomyslaly o innych możliwościach a tu może być równie. W polsce nie tylko p4 i polkomtela można kupić..

  • 1

    32.  2010-03-23 16:50:47

    Sam nie wiem czy będą chcieli inwestować w operatora, według mnie przyjdą na gotowe i zaproponują Orlenowi i KGHM spore sumki. Grecja teraz ma problemy finansowe zapewne sam Germanos jakoś to odczuwa, spekulacji było wiele, ale ja bym bardziej wolał przejście Playa przez "3" wystarczy wejść na http://www.three.com by przekonać się, że ta sieć pasuje w sam raz do naszego rynku.

  • 1

    33. ~  2010-03-23 17:22:49  host: 77-255-253-28.adsl.inetia.pl

    No to ładnie. Play w rękach Koreańczyków, sprzedaż szybsza niż się spodziewamy może przyjść któregoś miesiąca. Ciekawe jak to będzie. A jeszcze ciekawiej jak będzie w Play po wyrównaniu MTR. Oj będzie się działo będzie.

  • -1

    34. ~K.  2010-03-23 20:43:28  host: ip-217-98-101-1.eltronik.net.pl

    @22 roaming plusa? ja już zmieniałem nie tylko nadajniki i sposoby logowania, nawet telefony, PLUS ma tez kiepski zasięg (LUBAWA 14-260) oczywiście PLAY twierdzi ze po ich stronie jest OK, ale nawet jak uda się połączyć to jakość rozmowy mierna. Aha , sms potrafi przyjść z kilkugodzinnym .opóźnieniem :)

  • 1

    35.  2010-03-24 14:42:18

    play NIE jest na sprzedaż! potwierdzone i sprawdzone!

  • 0

    36. ~kocham play  2010-03-24 18:41:48  host: chello087206175032.chello.pl

    uzywam play fresh i play mobile i jest wypas :) a siostrze ostatnio wzialem abo w play dla firm - 340 minut za 61zl + darmowe do play i na stacjonarne :)

  • 0

    37. ~  2010-03-26 21:06:39  host: public7711.cdma.centertel.pl

    korea??? tylko żeby nie było tak jak z fabryką fso którą przejęli koreańczycy (daewoo) a jak się to skończyło to wszyscy wiemy...

Dodaj swoją opinię