Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy kodeks dobrych praktyk mógł uratować wizerunek loterii SMS-owych?

Czy kodeks dobrych praktyk mógł uratować wizerunek loterii SMS-owych?

WitekT 10 Lutego 2011 10:15

0 0

Po medialnej burzy związanej z loteriami SMS-owymi operatorów, UKE chce zakazu organizowania tego typu gier. Nie byłoby tej sytuacji, gdyby Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego na czas ustanowiło kodeks dobrych praktyk - pisze Press.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego zainicjowało prace nad powstaniem listy zaleceń przy organizacji megaloterii. Tak zwany kodeks dobrych praktyk miał m.in. wyeliminować przekazy wprowadzające w błąd co do cen uczestnictwa czy sugerowanie "bezwarunkowej wygranej". Kodeks miał być gotowy w październiku - nie ma go do dziś. Zatrzymano się na etapie dyskusji co do liczby SMS-ów, po których uczestnik mógłby wysłać polecenie skreślenia z listy adresatów. Spory dotyczyły jednak także treści i godzin wysyłania komunikatów zachęcających do działu w zabawie i tego, na ile precyzyjna ma być informacja o regulaminie i wysokości nagrody.




Opracowanie wspólnej dyrektywy przez organizację branżową i jej przyjęcie przez środowisko nie przyczyniałoby się do dalszego psucia jej wizerunku - uważa Krzysztof Dębowski, dyrektor zarządzający agencji Sare dodając, że branża nie była zainteresowana samoregulacją, bo ta ograniczałaby możliwości wykorzystywania luk prawnych. A loteria i konkurs to świetny biznes i dla operatorów, i dla firm, które zajmują się ich organizacją.

Na początek marca prezes UKE Anna Streżyńska zapowiedziała dyskusję branżową o propozycjach zmian w regulaminach loterii i konkursów SMS-owych. Docelowo chce wprowadzenia zakazu ich organizowania. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Press     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~ala  2011-02-10 10:58:05  host: public-gprs128008.centertel.pl

    najlepiej blokada *7, *9. ale nasze operatory super technologie pewno potrzebują do tego....

  • 0

    5. ~underttwe  2011-02-10 10:59:42  host: dpu29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wydaje mi się, że jasnym przekazem chęci wzięcia udziału w loterii mogłoby być wysłanie przez użytkownika smsa o odpowiedniej treści i tyle, wiedziałby na czym stoi. A regulaminy oprócz tego, ze znalazłyby się w internecie powinny być dostępne w salonach i tyle. Ktoś chce być milionerem,to weźmie udział jak nie, to nie.

  • 1

    6. ~M  2011-02-10 11:12:23  host: 62.244.130.192

    co 2 wygrywa to by była dobra loteria

  • 1

    7. ~Longman  2011-02-10 11:52:08  host: abuo159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie przepraszam za wyrażenie, jest to "leczenie syfa pudrem". Przecież w prasie trąbiono o przekrętach już dobrze od około dwóch lat, a zjawisko cały czas się nasilało osiągając kulminację podczas skandalu z Chajzerem i Cichopek. To bardzo ładnie, że Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego dba o PRowy wizerunek członków stowarzyszenia, ale teraz to jest za późno aby ronić krokodyle łzy. Do łupania forsy czas był OK, do ucywilizowania zwyczajów rodem z dżungli to już nie. Drodzy członkowie Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego - można zjeść ciasto albo je mieć. Jednego i drugiego się nie da.

  • 0

    8. ~sumix  2011-02-10 12:07:48  host: host168.160.2.83.blt.pl

    już widze jak naciagacze stosuja GxP, troche szkoda bo przestalem wysylac premium smsy nawet jak to sms z pomoca

  • 0

    9. ~  2011-02-10 12:37:14  host: z11-13.opera-mini.net

    Regulacje uke powinny dawac mozliwosc blokady sms premium u opów(ussd lub sms)..w orange online da sie to zrobic,w play tel do bok i w 24h wyłącza,w plusie leca w kulki,era nie wiem ale pewnie to samo..idzie o to aby naciąć sie 1 i ostatni raz.to by bylo ok.mirekb

  • 0

    10. ~bambus  2011-02-10 14:04:23  host: 195.216.109.7

    orangutany wysyłały mi mnóstwo tego chłamu ale gdy zablokowałem w orange online sms premium to się uspokoili..no może nie całkiem bo czasem nagabują na swoje dodatkowe ,,usługi"-jak zostawiam te smsy bez odpowiedzi to odpisują ,,jesteśmy wielce zdziwieni że abonent nie skorzystał z naszej oferty";) figa z makiem-jak będę chciał to sam z tego skorzystam, nikt mnie nie będzie zmuszał. W play mam spokój-chyba przez ponad 2 lata przysłali może ze 2 takie sms.

  • 0

    11.  2011-02-10 14:37:36

    ta, najlepsze teksty - jesteśmy wielce zdziwieni że nie chcesz odebrać GWARANTOWANEJ nagrody... co znaczy "jesteśmy wielce zdziwieni że nie jesteś imbecylem i nie wysłałeś jeszcze tuzina smsów po 5 złotych". Szczerze, nie chce dzwonić do bok bo to strata czasu (wysyłam smsy do fundacji tvn więc pewnie by mi to od nowa włączyło). Chociaż odkąd jestem w play to tego syfu reklamowego dostałem 1 przez 2 miesiące (w skupie ok. 3 dziennie). Za to w play niemal codziennie dostaje sms zachwalający ich usługi ;/

  • 0

    12.  2011-02-10 14:40:01

    oczywiście chodziło mi o plusa ale słownik t9 (skupie) wie lepiej czym jest sieć plus :)

  • 1

    13. ~  2011-02-10 15:21:54  host: 87-207-102-102.dynamic.chello.pl

    Jaki widać na Kodeks Dobrych Praktyk organizatorzy takich konkursów nie mieli ochoty, więc pozostaje odgórnie uregulować normy, jakich będą musieli się oni trzymać. Obecne bezkarne oszukiwanie ludzi i wyłudzanie pieniędzy musi się skończyć.

  • 1

    14. ~berdys  2011-02-10 15:58:14  host: ip-89-174-119-218.multimo.pl

    ja apeluje o bezwgledna i domyslna blokade numerow premium - sms i glosowych -przychodzacych i wychodzacych- przy nowych aktywacjach. Blokada ta powinna byc wymiszona w PT. Daleko idaca ingerencja ? Moim zdaniem nie.

  • 0

    15.  2011-02-10 16:11:57

    I dobrze. Jestem za całkowitym zakazem finansowania bytów powstałych tylko po to, żeby zarabiać nic nie dając w zamian. Żeby chociaż po "przegranej" dali dzwonej albo tapetę z gołą laską... ;-)

  • 0

    16.  2011-02-10 16:12:53

    No ale oni wiedzą lepiej czego oczekują klienci...

  • 0

    18. ~  2011-02-10 16:33:49  host: z18-05.opera-mini.net

    A ja ciągle dostaje sms. Oto fragment jedenego z nich: Prokurent konkursu Odkrywcy Play prosi po raz drugi o kontakt. W celu odbioru gwarantowanych nagrod nalezy wyslac sms (...) na (...) . /2,46zl (...)

  • 0

    19.  2011-02-10 18:44:03

    @up nic dziwnego, ten konkurs jest stosunkowo nowy, a o regulacjach narazie uke myśli. Poczekamy jeszcze zanim zostanie to wprowadzone i to zakładam że nie mało.

  • 0

    20. ~  2011-02-11 09:51:56  host: dde153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zabronić całkowicie. Ogłupiają nawet dzieci, żeby one też wysyłały smsy premium. To już jest choroba, którą tylko żelazem należy wypalić, czyli likwidując te badziewia.

  • 0

    21. ~  2011-02-11 12:14:23  host: public3820.cdma.centertel.pl

    Jak zablokować smsy premium w play ?

  • 0

    22. ~Longman  2011-02-12 07:28:24  host: eok178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I jeszcze coś smakowitego po lekturze listy nagrodzonych. Otóż Era wydała na sumę nagród w tej swojej oszukańczej loterii SMSowej niecałe 50 tysięcy złotych. W kilka miesięcy! Ile skosili pieniędzy? Pewnie z kilka milionów jak nic. A zatem: 1. jest to wysokodochodowy interes, pewnie w stosunku "kapitał włożony - wyjęty" porównywalny z dystrybucją kolumbijskiej koki 2. kary są po prostu śmieszne 3. kodeks dobrych praktyk to mydlenie oczu. Tu powinno wkroczyć państwo, aby zysk z organizowania takiej loterii nie przekraczać powiedzmy 200%. Więcej na ten temat tu: http://tigi.blox.pl/2011/02/Era-dymania-klientow.html

  • 0

    23. ~arek  2011-02-13 01:48:26  host: 89-78-85-119.dynamic.chello.pl

    hmm a czy ktos widzial z was blog pisany przez policjanta. Gosc gra w tych wszystkich loteriach. Obadajcie http://szybkiekciuki.info.

  • 0

    24. ~Daniel  2011-02-28 02:36:35  host: dmn171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak ostatnio przegladam kanaly YT bo postanowilem ze zrobie male sledztwo dziennikarkie w sprawie loterii sms. I taki oto filmik mi wpadl http://www.youtube.com/watch?v=pv4WBaKftJk .sciema czy prawdziwy?

Dodaj swoją opinię