Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy kary UKE będą bardziej dolegliwe?

Czy kary UKE będą bardziej dolegliwe?

WitekT 12 Marca 2007 10:58

0 0

UKE chce mieć skuteczniejsze narzędzia nacisku na Telekomunikację Polską i optuje za natychmiastową egzekucja nakładanych kar. Konkurenci zacierają ręce, choć nie bez obaw, czy sami przy okazji nie ucierpią - pisze Rzeczpospolita.

14. marca Komitet Rady Ministrów będzie omawiał projekt nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, który daje rygor natychmiastowej wykonalności karom nakładanym na operatorów przez UKE. Teraz nie muszą płacić, bo od decyzji UKE o karze przysługuje odwołanie do sądów. Przedstawiciele TP sprawę widzą jako kuriozalną, bo według nich wbrew ładowi prawnemu będą musieli udowadniać, że są niewinni. Z kolei UKE argumentuje, że TP nie stosuje się do decyzji Urzędu, a kary nie przynoszą rezultatu, bo TP odwołuje się od wszystkich możliwych decyzji. Dlatego - zdaniem Anny Streżyńskiej, prezes UKE - dolegliwość kar musi być większa.
Analitycy zgadzają się, że Urząd powinien mieć dodatkowe środki nacisku, ale pod warunkiem, że obniżony zostanie maksymalny wymiar kary - 3% przychodów to za dużo, ale kilkadziesiąt mln zł w wypadku TP mogłoby być zasadne. Pozostaje tylko kwestia rozwiązania sprawy pozwów odszkodowawczych w momencie, kiedy sąd nie podzieli zdania Urzędu - pisze Rzeczpospolita.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 52
 • 0

  33. ~issa  2007-03-12 19:18:57  host: azj139.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ale mam rozumieć , że "bandzior" z WSI wycięty z raportu przez Macierewicza , bo zasłużony dla PiSu , przestaje być bandziorem? Dobre. SLD zbudowało to państwo? Kto rządził po 1989 roku , czyżby ministrem sprawiedliwośći i szefem NIKu w III RP nie był przypadkiem Lech Kaczyński?

 • 0

  34. ~getITright  2007-03-12 19:22:36  host: chello087206213042.chello.pl

  to państwo zgnoiło tego piekarza, a dzisiejsza władza nie mogła na to nic poradzić, albo jesteś idiotą, albo totalnym doktrynerem, albo nie masz pojęcia o funkcjonowaniu państwa, skoro uważasz że ta władza mogła coś na to portradzić. I studia to ja skończyłem prawie dwa lata temu, ale to nie ma nic do rzeczy, nie tobie oceniać na czym się znam, a na czym nie i czy MAM PRAWO wypowiadac się w danych tematach ! "Na zakończenie - twa teza jak to politycy są odpowiedzialni za dobrobyt obywateli rozśmiesza mnie do łez." ehhh, naprawde jesteś żałosny, gdzie taka teza padła ?!?!?!? ale skoro już tak mówisz, to owszem oczywiście że politycy mają wpływ na dobrobyt obywateli, czy na Kubie jest taki sam dobrobyt obywateli jak w Singapurze ??? Choćbyś niewiem jak obrotnym obywatelem był to na Kubie się NIE DOROBISZ, bo twoi ideologiczni sprzymierzeńcy tam rządzą, więc OCZYWIŚCIE dobrobyt obywateli zależy w normalnym kraju głównie od nich samych, ale żeby kraj był normalny to już jest kwestia polityków ! pomyśl trochę !

 • 0

  35. ~getITright  2007-03-12 19:29:01  host: chello087206213042.chello.pl

  NIE !!! wycięty bo jego ujawnienie zagrażało by bezpieczeństwu państwa !!! to jest właśnie typowa domagogia ! interpretowanie wszystkiego na niekorzyść, mimo że to się kupy nie trzyma. "czyżby ministrem sprawiedliwośći i szefem NIKu w III RP nie był przypadkiem Lech Kaczyński? " aaaaaa, to szef NIKu rządzi w kraju :DDD to pokazuje jak daleko się zapędziłeś w swoim doktrynerstwie i bezmyślności ! a przez okres w którym był ministrem sprawiedliwości zrobił wiele dobrego, więcej niż jkaikolwiek inny min. sprawiedliwości ! Poiwtarzam to państwo zbudowali kolaboranci radzieccy z SLD i zdrajcy z solidarności, zbudowali je tak żerby mogli kraść ! a tacy uczciwi ludzie jak Gwiazda, czy Walentynowicz zostali usunięci przez agenta SB - Wałęse i jego klike z gangsterem Wachowskim na czele

 • 0

  36. ~getITright  2007-03-12 19:43:08  host: chello087206213042.chello.pl

  "Pamiętaj - nic nie znaczysz dla polityków , absolutnie nic , jesteś(my) dla nich zerem , motłochem , o które należy zadbać tylko wtedy kiedy zbliżają się wybory i coś od nas zależy" hehe a Ty myślałeś że co ??? to oczywiste przecież... "Żyj dalej historią , drugą wojną swiatową , pierwszą" nie muszę bo ta historia już jest ODKŁAMANA, mamy nowszą historię którą się trzeba zająć i na całe szczęście istnieje IPN i się tym zajmuje. "Budowanie chorych podziałów opartych na historii " człowieku, co Ty pleciesz ??? przecież podziały oparte na histori ne muszą być budowane, bo one NAPRAWDE ISTNIEJĄ, a takie zakłamywanie czy próba przemilczenia haniebnych kart histori TYLKO TE PODZIAŁY POGŁĘBIA. " wymachiwanie szabelką nad głową jedną ręką i wyciąganie drugiej ręki po pieniądze do Unii." hehe co ? tęskimy do czasów uprawiania polityki zagranicznej, tylko nie na kolanach, a z twarzą w piasku, co ? tylko widzisz, już nie będzie nasz kraj realizował polityki francuzkiej, angielskiej, czy niemieckiej tylko polską i tylko to co jest W NASZYM INTERESIE jest i powinno być dla nas ważne, a jak się komuś to niepodoba to ma pecha, a druga ręką sięgamy po kasę z uni BO SIĘ NAM NALEŻY jako członkowi UE i płatnikowi składek, nie widze tu sprzeczności, tzn. wg Ciebie to co ? kto płaci ten rozkazuje tak ? Francja płaci, więc nie mamy prawa się jej sprzeciwć, a moze mamy skorzystać z okazji do nie odzywania się co ???

 • 0

  37. ~issa  2007-03-12 19:44:45  host: azj43.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ***Get - weź się nie ośmieszaj , naczelnicy Urzędów Skarbowych mają możliwość anulowania podatku , nie słyszałeś o takich historiach? Komu podlegają naczelnicy? Nie ministrowi finansów? Komu podlega minister , nie Premierowi? Czy to nie jest polityka w najczystszym wydaniu. Ileż tżeba było dobrej woli by choćby nie zgnoić tego piekarza i docenić jego dobre serce?

 • 0

  38. ~issa  2007-03-12 19:57:57  host: azj43.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Nie masz prawa się wypowiadać o prywatnej przedsiębiorczości , bo nie masz o tym zielonego pojęcia z doświadczenia. Co ty porównujesz Kubę z stetryczałym dyktatorem do demokracji którą mamy od 1989 roku , w której to na przemian rządziła lewica i prawica? Który to rząd tak stymulował gospodarkę , bo nie wiem... "wycięty bo jego ujawnienie zagrażało by bezpieczeństwu państwa !!!" - hahaha , akurat , dziwnym przypadkiem ci co są związani z dzisiejszą władzą , weź nie bredź. Co do Polski - POPADASZ W SKRAJNOŚĆ. A nastepstem skrajności jest śmieszność. Nie trzeba na kolanach. Wystarczy z głową. Bez źle pojęteych ambicji.

 • 0

  39. ~issa  2007-03-12 20:02:22  host: azj43.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A Twoje rozpamiętywanie historii , jest równie żałosne jak szczucie dziesiątki lat po wojnie obywateli niemieckich na Polaków i gra na resentymentach terytorialnych , czy też cyniczna gra na krzywdzie przesieldeńców. Jest to równie plugawe , jak robienie święta państwowego w Rosji , w dzień wypędzenia Polaków z Kremla , które miało bodaj miejsce w 1612 roku(!!!). Trzeba być mega podłym by teraźniejszość zatruwać taką historią. Czy Ty tego nie rozumiesz???

 • 0

  40. ~issa  2007-03-12 20:11:55  host: azj43.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "ileż trzeba" , tak oczywiście miało być. ***Get - znamy się już chyba od lat , jak sam przyznałeś masz zasadę obrony przez atak i to w mało wyszukany sposób. Nie rób tego , nie tędy droga. Co do moich lewicowych rzekomo ciągąt - powtarzam raz jeszcze , mam mało pochlebne zdanie o politykach , jak już pisałem głupota i mądrość nie jest lewicowa czy prawicowa. Może Cię zaskoczę , ale niezmiennie moim zaufaniem cieszy się minister Ziobro i widzę go w roli przyszłego Prezydenta , ja przynajmniej oddałbym na niego głos.

 • 0

  41. ~rany  2007-03-12 20:55:19  host: dqy184.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Rany... Poziom dyskusji ~getITright niezwykle merytoryczny... Ale to sie wpisuje w metody dzialania UKE troche... Kto ma inny poglad na sprawe, tego skopmy....

 • 0

  42. ~waldi  2007-03-12 21:00:26  host: dtd103.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Kolejna dyskusja z cyklu jak ukarac TP. A czy odpowiedzialni w tym kraju za rynek telekomunikacyjny zrozumieja kiedykolwiek, ze nie tedy droga? Ze takie kary nie prowadza do nikad...

 • 0

  43. ~waldi  2007-03-12 21:08:40  host: dtd103.neoplus.adsl.tpnet.pl

  W ogole nikt sobie raczej w UKE nie zadaje pytania jak ksztaltowac rynek. Wszystkie dzialania koncentruja sie na karaniu TP. Jakby to mialo byc recepta na wszelkie zlo.

 • 0

  44. ~marcin  2007-03-12 22:15:33  host: drh41.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A kto sie w uke przejmuje klientami? W tym wszystkim chodzi tylko o kase. Klienci sie nie licza. Wazne jest to, kto zarobi. I w tym ukladzie zarabiac ma akurat netia. Takie sa zalozenia uke, a przynajmniej tak to wyglada...

 • 0

  45. ~MFS  2007-03-12 22:35:21  host: aaum41.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Gdyby sie UKE klientami przejmowalo, to nie blokowalo by promocji tepsy, korzystnych dla klientow!

 • 0

  46.  2007-03-12 22:38:03

  MFS: rzeczy na pierwszy rzut oka mogą wydawać się inne niż po analizie. Nie zawsze niskie ceny TP są dobre - ważne jest to, żeby nie zabić konkurencji. To ona stymuluje obniżki, a nie regulacje... Wsparcie konkurencji wymusi obniżkę cen.

 • 0

  47. ~Nigga  2007-03-13 02:15:28  host: 217.153.142.138

  Muszę ;) czesciowo zgodzic sie z Witkiem. W prawie konkurencji znany jest mechanizm ulg stosowanych przez podmiot domiujacy, ktore to ulgi maja na celu zniszczenie konkurencji. A jak nie bedzie konkurencji to cene bedzie mozna podniesc ... :) Pytanie czy odrzucane przez UKE plany telefoniczne i promocje - np kilkumiesieczna promocja _ISTNIEJACYCH_ planow byly tak grozne dla rynku?

 • 0

  48. ~mati  2007-03-13 09:50:14  host: aaus210.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Pewnie, ze konkurencja jest wazna. Ale wazne tez, zeby zachowac umiar i nie doprowadzic do przerostu formy nad trescia. Co nam z tego, ze mamy na rynku calkiem sporo firm, ktore swiadcza uslugi telekomunikacyjne i elektroniczne, skoro ceny stoja w miejscu. Po prostu konkurencja tepsy wcale nie ma interesu w ich obnizaniu. I to jest problem rynku dzisiaj, a nie dominujaca pozycja tepsy. Z reszta podobnie na rynku telefonii komorkowej. Mamy niby 3 operatorow, a ceny od lat stoja w miejscu...

 • 0

  49. ~cvv89  2007-03-13 11:42:53  host: pa156.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

  Ale w tej konkretnej sytuacji chyba kary UKE mialy zmierzac wlasnie do obnizenia cen oferowanych przez tepse uslug?! Wiec po co gadac o tym, ze uslugi powinny byc tansze, jak sie potem nie dopuszcza do obnizek tych cen?!?!

 • 0

  50.  2007-03-13 11:44:32

  cvv89: konkretnej, jednej usługi. Która dotyczy też konkurencji.

 • 0

  51. ~Chromik  2007-03-13 15:07:03  host: 212.160.172.70

  W każdym logicznym systemie prawnym od wyroku można sie odwoływać aż do jego uprawomocnienia - a weźcie pod uwagę że kary nakładane przez UKE to nie jest wyrok sądowy ...Jakakolwiek firma czy to TP czy Netia Czy zakład pogrzebowy MA PRAWO się od takiego czegoś odwołać (co oczywiście robi)- jeżeli usuniemy ta opcję to z panstwa pseudoprawa wracamy do epoki totalitaryzmu -=> zasądzili kulkę no to kulkę dostanie i nie ma że boli albo że gość mógł być/ był nei winny... Najlepsze rozwiązanie to faktycznie usprawnić pracę sądów aby postępowania nie były tak przewlekłe, a nie odbieranie możliwości jakiejkolwiek obrony... co do faktur naliczanych przez TP/czy innego operatora to oczywiście popieram aby była możliwość zaskarżenia/reklamacji faktury zanim się ją zapłaci - to ma ręce i nogi.

 • 0

  52. ~Wilk  2007-03-15 05:25:20  host: gw.slowianin.pl

  @getITright , choć nie zgadzam się w pełni z Twoim zdaniem na temat TP, to co do polityki obserwuję Twoje wypowiedzi od pewnego czasu, i stwierdzam, że jednak są jeszcze zdrowo myślący studenci, nie zapatrzeni tylko na lewacko platformerskie ideały. A co do wmieszania Lecha Kaczyńskiego tutaj w rządzie SLD, został usunięty, bo był nie wygodny, oraz wyciszany przy wykryciu jakiejś afery związanej z obecną wtedy władzą, sam w kilku wywiadach o tym pisał. A co do tak zwanego tutaj rozgrzebywania historii, nie chodzi o typowe rozgrzebywanie, ale tak czasem myślę, że ludzie tak przeciwni lustracją i "odkomuszaniem", to albo jacyś nie do końca rozwinięte gnojki, albo pokolenia byłych SBków i aparatczyków PZPR, bo aż mi się wierzyć nie chce, aby ktokolwiek normalny mógł spokojnie przyglądać się, jak te same plugawe nasienie dostaje za katowanie patriotów teraz wysokie emeryturki i do tej pory mimo, że bezpośrednio nie "panuje", ma duży wpływ na wydarzenia bezpośrednie w kraju o czym czesto dziwnie milczy tvn i "wybiórcza"

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet