Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy Elektrim dostanie coś jeszcze za PTC?

Czy Elektrim dostanie coś jeszcze za PTC?

WitekT 8 Lutego 2007 13:41

0 0

Elektrim liczy, że w czerwcu arbitraż zdecyduje, ile jeszcze należy mu się od Deutsche Telekom za udziały PTC - donosi Puls Biznesu.

Według Zygmunta Solorza-Żaka, wniosek o wpisanie DT do KRS jako właściciela udziałów PTC wcześniej należących do Elektrimu został złożony, ale sąd jeszcze nie dokonał wpisu. Nie jest on jednak pewny czy w czerwcowym wyroku dostanie coś ponad to, co DT już zapłacił, czyli 600 mln euro.




Solorz-Żak powiedział, że Elektrim będzie wnioskować o jak najwięcej, ale jego zdaniem arbitraż może uznać, że spółce należy się tylko kwota uzyskana w ramach pierwszej płatności. Różnica między ceną, którą zapłaci DT, a wartością rynkową tych udziałów ma być, zdaniem Solorza-Żaka, karą dla Elektrimu za niewykonanie wiedeńskiego wyroku.

Niedawno Sąd Najwyższy uchylił postanowienie sądu niższej instancji o uznaniu w Polsce wyroku arbitrażu wiedeńskiego w sporze między Elektrimem a Deutsche Telekom o udziały PTC, o czym szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~jojo  2007-02-08 13:52:29  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    Witek, wiesz coś na temat modernizacji systemu na Administracji Konta?

  • 0

    2.  2007-02-08 13:54:07

    jojo: w Erze? Niezbyt, ogólnie oni tam grzebią ciągle i słabo to im wychodzi. ;)

  • 0

    3. ~magic  2007-02-08 14:04:50  host: access.gl.digi.pl

    Witek:wiesz coś o nowych promocjach w heyah? Ma się rozpoacząć kampania reklamowa z czerwonym kapturkiem znowu.. Wiesz co za tym idzie?? Żródło:heyahmaniak.com

  • 0

    4. ~jojo  2007-02-08 14:08:07  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    A z tym to masz rację. Grzebią juz któryś raz i robią tylko nadzieje na jakieś zmiany, a tu ciągle nic... ;-)

  • 0

    5.  2007-02-08 14:08:52

    magic: poszperam przy temacie, ta wiadomość jest zbyt mglista.

  • 0

    6. ~poli  2007-02-08 16:32:02  host: 3.212.200.89.otvk.pl

    A ja już kiedyś pisałem że mam dość tego zamieszania wokół PTC, kurcze Elektrim i tak nic już nie nawojuje lae to takie typowo polskie -pies ogrodnika, w morde kopane. Miał być rebranding, teraz go odwołali, kurcze a jakośc ery ehhh. I te jaja z Germanosem teraz, mam już dość. Od dawna interesuję się rynkiem telekomunikacyjnym ale takich jaj nie było dawno. A i Play mi się nie podoba wolałem żeby to był Hutchinson i już. POZDRAWIAM

  • 0

    7.  2007-02-08 16:44:59

    No czyli Elektrim sam juz nie wierzy ze odzyska kontrolę nad PTC....teraz tylko liczy na jakas extra kase...ale chyba nie dostanie juz nic wiecej. Jak wpisza do rejestru sadowego DT jako posiadacza 97% akcji to rebranding odbedzie sie pewno w okolicach bozego narodzenia...

  • 0

    8. ~jojo  2007-02-08 16:45:56  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    Którego...? ;-D

  • 0

    9. ~muddy  2007-02-08 16:52:02  host: 91.189.22.206

    Przecież Elektrim już zrezygnował z Ery i z nikim o nią nie walczy. Oni już dostali kasę od DT i teraz to kwestia między DT a Vivendi.

  • 0

    10.  2007-02-08 17:35:06

    najważniejesze, że oferty era ma coraz lepsze i klienci nie narzekają. To niech sobie tam walczą!!

  • 0

    11.  2007-02-09 10:05:45

    WitekT: wiesz cos o nowosciach w TT?? Bo na forum grzeje sie od tego?

  • 0

    12.  2007-02-09 10:11:29

    Na razie nic...

  • 0

    13. ~andrew  2007-02-09 12:11:00  host: dpu36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to znów jakieś nowości będą?Jezuuu tma ciągle coś nowego wchodzi, a w takim popie cisza.

  • 0

    14.  2007-02-09 13:14:46

    no ba, odkąd Orange zastąpił miejsce Ery ta non stop pilnuje swoich ofert, i co nowa to lepsza. Obecnie chyba tylko w Erze najwięcej minut w abonamentach, a najtaniej w prepaidzie.

  • 0

    15. ~czak  2007-02-11 22:28:55  host: apn-99-40.gprspla.plusgsm.pl

    kasey: no jakby nie patrzec prepaidy w erze sa dobre jak nigdzie

  • 0

    16.  2007-02-12 13:50:07

    jak nigdzie-dobrze powiedziane. I nasze opinie potwierdzają wszelkie badania, jak choćby niegdysiejszy raport Rzeczpospolitej, w którym to Tak-Tak zajął namber one:P

Dodaj swoją opinię