Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy Bylicki pożegna się też z RN Polkomtela?

Czy Bylicki pożegna się też z RN Polkomtela?

WitekT 7 Listopada 2007 11:11

0 0

Maksymilian Bylicki stracił wczoraj stanowisko wiceprezesa KGHM odpowiedzialnego za inwestycje. Według nieoficjalnych informacji, za odwołaniem mogły stać polityczne motywy - pisze gazeta.pl.

Według rozmówców gazety.pl, Bylicki miał się ostatnio narazić wiceministrowi skarbu Dawidowi Jackiewiczowi (również z Dolnego Śląska), odmawiając powołania do zarządu Polkomtela (KGHM ma w nim 20% udziałów, a Bylicki jest przewodniczącym Rady Nadzorczej) 28-letniego Roberta Pietryszyna, prezesa pierwszoligowego klubu piłkarskiego Zagłębie Lubin i zaufanego człowiekiem posła PiS Adama Hofmana (byłego szefa bankowej komisji śledczej). Razem kierowali młodzieżówką PiS. Jackiewicz jest zaprzyjaźniony z Hofmanem.
Nie dostałem propozycji, żeby wejść do władz Polkomtela choć byłaby ona miła - zapewnia Pietryszyn.

Bylicki nie chce wypowiadać się w tej sprawie. Powiedział tylko, że został odwołany, choć nie podano mu żadnego merytorycznego uzasadnienia. Wiceminister Jackiewicz zapewnia, że nie forsował kandydatury Pietryszyna do Polkomtela i nazywa to bzdurą. Jako powód odwołania pana Bylickiego podał on jego małą skuteczność w sprawach inwestycji i telekomów. Jackiewicz przyznaje, że na chwilę przed zmianą rządu decyzja o wymianie wiceprezesa KGHM może być odbierana jako polityczna, ale - jak podkreśla - za odwołaniem Bylickiego głosowali nie tylko przedstawiciele ministra skarbu (ma on pięciu przedstawicieli w dziewięcioosobowej radzie), ale też trzej przedstawiciele załogi i członek niezależny, co świadczy o tym, że ta zmiana była potrzebna.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~mirekb  2007-11-07 11:30:02  host: hii226.internetdsl.tpnet.pl

    polityka nie ma tu nic do rzeczy;-)pewnie go nie lubią..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet