Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy Bylicki pożegna się też z RN Polkomtela?

Czy Bylicki pożegna się też z RN Polkomtela?

WitekT 7 Listopada 2007 11:11

0 0
Maksymilian Bylicki stracił wczoraj stanowisko wiceprezesa KGHM odpowiedzialnego za inwestycje. Według nieoficjalnych informacji, za odwołaniem mogły stać polityczne motywy - pisze gazeta.pl.Według rozmówców gazety.pl, Bylicki miał się ostatnio narazić wiceministrowi skarbu Dawidowi Jackiewiczowi (również z Dolnego Śląska), odmawiając powołania do zarządu Polkomtela (KGHM ma w nim 20% udziałów, a Bylicki jest przewodniczącym Rady Nadzorczej) 28-letniego Roberta Pietryszyna, prezesa pierwszoligowego klubu piłkarskiego Zagłębie Lubin i zaufanego człowiekiem posła PiS Adama Hofmana (byłego szefa bankowej komisji śledczej). Razem kierowali młodzieżówką PiS. Jackiewicz jest zaprzyjaźniony z Hofmanem.

Nie dostałem propozycji, żeby wejść do władz Polkomtela choć byłaby ona miła - zapewnia Pietryszyn.

Bylicki nie chce wypowiadać się w tej sprawie. Powiedział tylko, że został odwołany, choć nie podano mu żadnego merytorycznego uzasadnienia. Wiceminister Jackiewicz zapewnia, że nie forsował kandydatury Pietryszyna do Polkomtela i nazywa to bzdurą. Jako powód odwołania pana Bylickiego podał on jego małą skuteczność w sprawach inwestycji i telekomów. Jackiewicz przyznaje, że na chwilę przed zmianą rządu decyzja o wymianie wiceprezesa KGHM może być odbierana jako polityczna, ale - jak podkreśla - za odwołaniem Bylickiego głosowali nie tylko przedstawiciele ministra skarbu (ma on pięciu przedstawicieli w dziewięcioosobowej radzie), ale też trzej przedstawiciele załogi i członek niezależny, co świadczy o tym, że ta zmiana była potrzebna.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~mirekb  2007-11-07 11:30:02  host: hii226.internetdsl.tpnet.pl

    polityka nie ma tu nic do rzeczy;-)pewnie go nie lubią..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-126-70.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet