Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czy będą zmiany we władzach TP?

Czy będą zmiany we władzach TP?

WitekT 21 Kwietnia 2006 10:57

0 0

Niepewność we władzach Telekomunikacji Polskiej. Trwają spekulacje, czy jej właściciel - France Telecom - zmieni skład rady nadzorczej spółki. A jeżeli tak, czy będą to jedyne roszady na najwyższym szczeblu.

Co roku, przed kwietniowym walnym zgromadzeniem akcjonariuszy TP pojawiają się spekulacje, że dojdzie do zmian w jej władzach. Za każdym razem wśród osób, które mogą odejść z zarządu, wymieniany jest prezes Marek Józefiak. Zawsze do zmian dochodziło, ale okazywało się, że prezes jest dalej prezesem, a zmieniali się wyłącznie jego zastępcy. Karty rozdaje Paryż.

Za odwołaniem Marka Józefiaka może przemawiać to, iż jest utożsamiany z lewicą. Według niektórych rozmówców Rzeczpospolitej Francuzi lubią, gdy ich firmami kierują ludzie z dobrymi relacjami z władzą. Argumentem przeciw może być to, że kadencja prezesa kończy się za rok oraz to, że jest skutecznym menedżerem. Na dodatek, jak twierdzą niektórzy, ciągle nie ma pewności, czy ten układ polityczny utrzyma się, czy nie będzie wyborów.
Pewne jest, że 28. kwietnia skończy się kadencja dwóch wiceprzewodniczących rady nadzorczej TP - Jean-Paula Cotteta i Andrew Setona. Pierwszy jest przedstawicielem France Telecom i w strukturach francuskiego operatora odpowiada za zagraniczne inwestycje. Drugi jest niezależnym członkiem rady powoływanym zgodnie z wymogami tzw. ładu korporacyjnego. Nie wiadomo czy zostaną wybrani na kolejną kadencję.

Nie wiadomo też czy dojdzie do ewentualnej wymiany innych członków rady i jak mocna jest pozycja przewodniczącego - Jana Kulczyka. Na razie żaden członek rady nie zgłosił zamiaru rezygnacji. W 2005 roku przed WZA odejście zapowiedział Stefan Kawalec, członek niezależny.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ABW  2006-04-22 09:09:37  host: aaxr219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Można się poturlać ze śmiechu - trzeba raczej wymienić Kulczyka, bo nie pasuje...

  • 0

    2. ~maniana  2006-04-22 18:45:08  host: apn-99-90.gprspla.plusgsm.pl

    ja tam bym Ahuja dał na jakiegoś prezesa albo chociaż zastępce. a niech ma chłopak następną fuchę - ma fajne nazwisko to mu sie nalezy:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet