Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czwarta Opera Mini

Czwarta Opera Mini

TP 26 Czerwca 2007 20:51

0 0

Opera Software zaprezentowała najnowszą, czwartą już wersję swojej przeglądarki do urządzeń mobilnych - Opera Mini - o kodowej nazwie Dimension.

Wśród nowości zaimplementowanych w przeglądarce znalazł się nowy sposób prezentacji stron zwany "PC View" - strony internetowe skalowane są w odpowiednich proporcjach do ekranu telefonu komórkowego, dzięki czemu cały widok strony nie jest już dopasowywany do szerokości ekranu, jak ma to miejsce w większości mobilnych przeglądarek WWW, dzięki czemu oglądane witryny bardziej przypominają te znane z ekranów komputerów.

Kolejną nowością jest - dostępny w trybie "PC View" - kursor wirtualnej myszki, który usprawnia nawigację na szerokich stronach oraz klikanie liników. Trudny do odczytania tekst możemy powiększyć dzięki wbudowanej lupie. Najnowsza Opera Mini została również wyposażona w menu kontekstowe dostępne pod klawiszem z cyfrą 1. Do nawigacji po stronach zostały również wykorzystanie klawisze numeryczne.




Interesującej modyfikacji uległ sposób zarządzania pamięcią cache - w przypadku często odwiedzanych stron obrazki pobierane są tylko raz. Po ponownym wejściu na tę samą witrynę aplikacja pobiera jedynie nowe obrazy, dzięki czemu zmniejsza się ilość przesłanych danych.

Opera Mini 4 w wersji beta dostępna jest pod adresem mini.opera.com/beta.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~szalony  2007-06-26 21:34:49  host: 213.158.194.228

    Niestety ma pelno bledow... najgorszy to taki ze zle dostosowuje strony w wielu modelach fonikow- zamiast calego ekranu tylko czesc jest wykorzystana.

  • 0

    7. ~Gal  2007-06-26 21:39:14  host: host-81-190-72-218.gdynia.mm.pl

    To beta. O co macie pretensje.

  • 0

    8. ~  2007-06-26 21:49:53  host: aayx173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do 3! Rss sa, kto powiedzial, ze nie ma?

  • 0

    9. ~kran  2007-06-26 22:05:11  host: apn-99-84.gprspla.plusgsm.pl

    Do 8:Ja mówię,że w O4beta w p900 nie ma RSS..

  • 0

    10. ~  2007-06-26 22:12:16  host: aayx173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    u mnie na v3xx sa normalnie kanaly RSS

  • 0

    11. ~  2007-06-26 22:12:43  host: aayx173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na O4beta oczywiscie!!

  • 0

    12. ~  2007-06-26 22:14:14  host: p11-07.opera-mini.net

    Ja uzywam nowej wersji od tygodnia. Uwazam, ze jest swietna, ale wymaga dopracowania.

  • 0

    13. ~  2007-06-26 22:17:43  host: aayx173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja zostalem przy starej, nowa wymaga duzo pracy jeszcze!

  • 0

    14.  2007-06-26 22:31:26

    Kiepsko wyświetla strony w porównaniu do netfronta :)

  • 0

    15. ~  2007-06-26 22:51:47  host: p03-12.opera-mini.net

    Do: 4 Kran - w ogóle są ostatnio problemy z wysłaniem wiadomości z mBOXa nawet przez Operę 3.02. Wyskakują błędy i nie chce wysłać.

  • 0

    16.  2007-06-27 00:16:38

    Nie powiem, żeby była wygodna w użytkowniau ;-)

  • 0

    17. ~Dina  2007-06-27 03:03:22  host: p04-04.opera-mini.net

    U mnie nie ma RSS (Nokia N70). Mnie się nie podoba. Wolę starą wersję 3.0.

  • 0

    18. ~  2007-06-27 07:52:43  host: p09-13.opera-mini.net

    Jest do Bani! ! ! Wole mini map Nokii! Wersja 3 jest dobra!

  • 0

    19. ~Solos  2007-06-27 08:15:15  host: 57-mo4-2.acn.waw.pl

    A ja uwazam, ze 4 jest krokiem milowym do przodu w porownaniu z 3. Wreszcie mozna wejsc na strone transakcyjna Multibanku. Z netfronta i starszych Oper sie nie dalo.

  • 0

    20. ~Yo Man  2007-06-27 11:47:20  host: ip-143-151.zax.pl

    Ta wersja opery strasznie mi się podoba, lupa, "myszka" to prawdziwy przełom w przeglądarkach internetowych java, a największy plus to to że zmniejsza objętość stron, szkoda tylko że lubi się zawiesić na moim Spv C550. Poczekajmy na finalną wersję.

  • 0

    21. ~M. G.  2007-06-27 13:49:34  host: aasd108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W moim siemensie c72 po przejrzeniu paru stron program się zawiesza a potem wyskakuje informacje przy próbie wejścia do katalogów z obrazkami itp. że plik opisu jest uszkodzony. Nadal nie ma wersji dla słabszych telefonów takich jak nokia 3510i.

  • 0

    22. ~M. G.  2007-06-27 13:50:31  host: aasd108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I co najważniejsze zrywa sesję po pobraniu każdej nowej strony.

  • 0

    23.  2007-06-27 17:31:56

    ~Yo Man - też mam nadzieję, ze finalna będie lepsza. Mi jakoś to powiększanie do gustu nie przypada. Nie funkcjonuje to dobrze na wielu stronach, terzeba przwijać na boki... eee... Ta myszka też - może to dobry pomysła, ale jakby była niezależnie od lupy. Generalnie chciałbym myszkę i grafikę z "4" w "3" - bez lupy. I tak nie widzać co się powieksza jeśli się ie włączy automatu. A właczając automat nie wiadomo co jest w innej części strony ;-)

  • 0

    24.  2007-06-27 17:34:38

    ~M. G. - i nie będzie na pewno. Sesji nie zrywa, chyba, że zależy od telefonu. Ale, co zauważyłem, nie kończy sesji czasem nawet po wyjściu z programu ;-) Więcej - nie wiem czemu na S40 i czy to w ogóle możliwe - czasami daje komunikat o tym, ze łącze jest współdzielone (!!) i nie można np. wczytać dajej strony.

  • 0

    25. ~  2007-08-02 13:20:14  host: p05-11.opera-mini.net

    hej, Ktoś dobrze zauważył milowy krok:-), na dobre telefony z dużymi wyświetlaczami, na moim k300 troche sie zawiesza, bardziej mi odpowiada najnowsza wersja 3, z lupa jest duzo szukania,jak się nie zna strony to trzeba strzelać aż sie trafi na interesujacy tekst:-) howgh

Dodaj swoją opinię