Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czujesz? Idź do psychologa

Czujesz? Idź do psychologa

WitekT 18 Stycznia 2006 10:52

0 0

Rozmawiasz przez komórkę i odczuwasz dyskomfort? Już po kilku minutach zaczyna boleć cię głowa, masz zawroty? A może jest jeszcze gorzej? Cierpisz na bezsenność, masz kłopoty z koncentracją, zapamiętywaniem, jesteś nerwowy i w ogóle czujesz się niezbyt dobrze psychicznie?

Jest duża szansa, że cierpisz na alergię (nadwrażliwość) elektromagnetyczną. Według szacunków dotyka ona ok. 10% populacji. Po prostu osoby te fizycznie, świadomie lub nie, odczuwają wpływ pól elektromagnetycznych. Oczywiście pola te mogą pochodzić od różnych źródeł, ale obecnie najczęściej spędza się czas przed monitorem komputera lub z telefonem przy uchu. Problem na tyle jest poważny, że medycyna już zaczęła się nim zajmować.

Grupa naukowców (psychiatrów i lekarzy) z Wielkiej Brytanii, pracowników różnych instytucji, postanowiła przyjrzeć się dokładniej, jak można leczyć alergię elektromagnetyczną. Wyniki ich pracy można znaleźć w najnowszym, styczniowym numerze miesięcznika Psychotherapy and Psychosomatics.
Na wstępie badacze podkreślają, że etiologia zjawiska nie jest znana. Potem analizują wszelkie opublikowane dotychczas badania kliniczne dotyczące leczenia alergii elektromagnetycznej. W całej literaturze dotyczącej przedmiotu udało im się znaleźć jedynie 9 takich publikacji.

Na uwagę zasługuje różnorodność sposobów przeciwdziałania alergii. W jednym przypadku zastosowano akupunkturę, inne badanie próbowało eliminować alergię za pomocą antyoksydantów, jeszcze inne – izolowało źródło pola elektromagnetycznego. Dwa przypadki były związane z użyciem filtrów na monitorach ekranowych, a w czterech przypadkach do leczenia alergii wykorzystano psychoterapię poznawczo-behawioralną. Jak się okazało, tylko jedna z tych metod przyniosła pozytywne efekty, czyli ustąpienie objawów. Najskuteczniejszym panaceum okazała się psychoterapia.

Źródło tekstu: gsmscience.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~pajorro  2006-01-18 15:11:08  host: 82.160.2.254

    Ciekawe... mnie po kilkunastominutowej rozmowie delikatnie boli głowa albo jakieś szumy mam ;-) Dlatego zazwyczaj na dłuższe rozmowy dopinam zestaw HF ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet