Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cztery rdzenie i ekran 3D w tablecie Asusa

Cztery rdzenie i ekran 3D w tablecie Asusa

LuiN 4 Marca 2011 19:29

0 0

Nikt nie sądził, że NVIDIA Tegra II i Android 3.0 Honeycomb to kres tabletowego wyścigu zbrojeń. Mało kto jednak spodziewał się, że zapowiedź kolejnej generacji tabletów nastąpi tak szybko - Asus jeszcze w tym roku zaprezentuje czterordzeniowe tablety z ekranami 3D.

Najprawdopodobniej czterordzeniowe monstrum tajwańskiego koncernu Asus będzie korzystało z podzespołów NVIDIA, podobnie jak Optimus Pad od LG, w którym również zastosowany został trójwymiarowy ekran. Potencjał aż 4 rdzeni procesora może zostać wykorzystany do kręcenia trójwymiarowych filmów w rozdzielczości FullHD (Optimus Pad radzi sobie z wideo FullHD, ale trójwymiarowe filmy rejestruje tylko w HD). Dokładna data premiery nowego androidowego tabletu Asusa nie jest jeszcze znana.




Oprócz tabletu firma planuje wypuścić w tym roku kilka smartfonów - wszystkie będą pracowały pod kontrolą systemu Google'a. Wygląda więc na to, że bazujący na Windows Phone 7 model E600 został anulowany. Szczególnie, że Asus nie potwierdził premiery E600 na targach MWC 2011 ani na CeBIT 2011.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    10.  2011-03-04 23:15:01

    @Vincenzo i pdfy powyżej 20-30mb pewnie na Wave też chodzą doskonale, prawda?:) Co Ci po Hummingbird'zie na Wave jak nic nie można na tym telefonie porządnie zrobić... Na szczęście mam to już za sobą i super szybkiego Wave'a zastąpiłem "wolnym" Desire z zamyślającym się androidem.

  • 0

    11. ~sindr0me  2011-03-05 00:30:29  host: 188.137.80.188

    @2 po co? Do gier. Tak samo jak rozwój PCtów odbywa się dzięki coraz większym wymaganiom gier, tak samo jest w smatfonach i tabletach.

  • 0

    12. ~n11  2011-03-05 07:54:09  host: 83.238.201.25

    11: taa a przyrost predkosci bedzie 20% ;) i waskim gardlem stanie sie gpu, wiec polecisz po nowy tel ;)

  • 0

    13. ~belor  2011-03-05 10:10:30  host: 178-37-87-191.adsl.inetia.pl

    @11 Współczesne gry już od bardzo dawna opierają się głównie na mocy GPU. Do tej pory nie są w stanie w pełni wykorzystać dwóch rdzeni i mimo zapowiadanych cudów w AI, jesteśmy dokładnie w tym samym miejscu w którym byliśmy 5 lat temu - w erze przed wielordzeniowości. Gra w 3d wykorzystująca 4 rdzenie? Tego nie ma na PC po wielu latach skąd miałoby się pojawić na padzie?

  • 0

    14.  2011-03-05 10:24:16

    Bo w ze względu na ograniczoną moc GPU w tych urządzeniach i nie małej rozdzielczości trzeba będzie zacząć wykorzystywać zasoby GPU i CPU najlepiej w zrównoważony sposób. Poza tym tutaj CPU i GPU to integralna całość rynek PC to troche coś innego.

  • 1

    15. ~grt  2011-03-05 10:33:49  host: hml209.internetdsl.tpnet.pl

    Cena cena cena. Cena sprawi, że ludzie kupią płynnie działającego Ipada 2.

  • 0

    16. ~razin  2011-03-05 11:06:17  host: 89-79-101-107.dynamic.chello.pl

    Moim zdaniem będzie to kolejny niewypał. Ciekawe jakie ogniwo zastosują bo przy tylu rdzeniach te cacko będzie volto chłonne.

  • 0

    17.  2011-03-05 11:38:45

    @16 Nie będzie... po pierwsze na 90% niepotrzebne rdzenie będą się wyłączać. Uruchamiane będą tylko w sytuacji zapotrzebowania. Po drugie, tylko niewielki % zużycia energii idzie do CPU... w Tabletach i Smartphone'ach nawieksze zużycie mają ekrany oraz łączność 3G/Wi-Fi... stąd modele np. Desire i Desire HD mimo zmniejszenia procesu produkcyjnego z 65 nm na 45nm nie wykazują wcale jakiegoś wydłużonego czasu pracy baterii. Po trzecie, pomijając gry... ale np. czasem większe zapotrzebowanie na energie wykazują pojedyncze rdzenie o dużym taktowaniu np. 1,5 niż 2 rdzenie 1Ghz... wiec w wielu sytuacjach będzie miało to sens. Poza tym jak skróci się czas odopalania aplikacji, czy też szybciej bedziemy mogli coś zrobić, to mniej energii się defacto zużyje bo ekran krócej bedzie działał. Nie mniej, pierwsze czterordzeniowce mają być w 40nm, pod koniec roku ma wejść 28nm, więc czterordzeniowce będą mogły mieć zapotrzebowanie na równi lub mniejsze od pierwszych 1ghz procesorów w 65nm.

  • 1

    18.  2011-03-05 12:47:48

    Może mieć PIŃCET rdzeni, 16Gb RAM, a i tak bez dobrego systemu operacyjnego to zwykłe badziewie...

  • 0

    19. ~PatrykOS  2011-03-05 13:50:36  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

    Za niedługo to zamiast zmieniać komputer na nowy, zmienię chyba na tablet bo taniej a i bebechy będą jak w komputerze (heh, już są jeśli chodzi o starsze kompy).

  • 0

    20. ~  2011-03-05 18:47:20  host: host-057.skynet.net.pl

    a gry na tablet 3D?

  • 0

    21. ~ktoś  2011-03-05 18:53:56  host: 77-253-183-201.adsl.inetia.pl

    @19 Trochę przesadziłeś, chciałeś powiedzieć że są podobne do prehistorycznych egzemplarzy PC (oczywiście pomijając te z integrą) ;)

  • 0

    22.  2011-03-05 19:14:23

    No nie wiem, ja mam jednordzeniowca i 1GB ramu, telefony zaczynają mieć 2 rdzenie i 1GB ramu... fakt, faktem, że mniej taktowane ale jednak... obecnie moc telefonów jest jak Pentium 4 niżej od 2GHz, i GF seria 5/6... GPU Tegry ma 8 jednostek, Tegry 3 ma mieć 12.

  • 0

    23. ~PatrykOS  2011-03-05 21:56:11  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

    @21, czy ja wiem. Ja aktualnie jadę na dwurdzeniowym lapku 1.6 GHz i 896 MB RAM. Fakt faktem że prawie 4 letni, aczkolwiek jak widać po newsie zaraz komórki będą go prześcigać :D

  • 0

    24.  2011-03-06 00:26:25

    Jest początek marca a Asus zaprezentuje czterordzeniowe tablety jeszcze w tym roku? A do sprzedaży wejdzie w przyszłym. Wtedy będą zapowiadać je również inni a pierwszym który zacznie je sprzedawać będzie pewnie Apple z iPadem 3.

  • 0

    25.  2011-03-06 03:12:42

    nie rozumiem po co taki hardware na platformę z androidem , do gier się nie nada bo nie dość że ich niewiele to nie mają takich wymagań aplikacji jakiś sensownych też jest jak na lekarstwo więc taki potencjał sprzętowy lepiej by został wykorzystany na ios niż na androidzie

  • 0

    28.  2011-03-06 10:42:46

    @26 i @27, Microsoft ogłosił, że Windows 8 będzie zarówno na ARM jak i na X86... więc te platformy coraz bardziej się do siebie zbliżają. Zresztą NVIDIa zapowiedziała, stworzenie procesora ARM z grafiką do zastosowań desktop'owych o dużej wydajności.

  • 0

    29. ~dB  2011-03-06 14:34:23  host: public-gprs20558.centertel.pl