Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cztery nowe Nokie, w tym dwa dual-SIM-y

Cztery nowe Nokie, w tym dwa dual-SIM-y

Q! 4 Czerwca 2010 00:25

0 0

Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek czterech telefonów z nowej serii C - modeli C1-00, C2-00, C1-01 oraz C1-02. Dwa pierwsze z nich będą mogły pracować z dwoma kartami SIM.

nokia c1 00 Nokia C1 (czyli C1-00) umożliwiać będzie umieszczenie w jej wnętrzu dwóch kart SIM, jednak w danym momencie będzie możliwe działanie tylko jednej z nich. Przełączenie na drugą odbywać się będzie poprzez przytrzymanie klawisza kierunkowego w dół.

Taki sposób działania ma zagwarantować pozostawanie urządzenia w stanie czuwania nawet do 6 tygodni. Będzie on miał również wpływ na cenę urządzenia, która wynosić ma zaledwie 30 euro bez podatków i dopłat operatorów. Jego premiera ma nastąpić w III kwartale.

nokia c2 00 C2 (czyli C2-00) to prawdziwy telefon dual-SIM - umieszczone w jego wnętrzu dwie karty będą mogły działać równolegle. Co ciekawe, jedna z nich znajdzie się pod baterią, natomiast druga - w miejscu umożliwiającym jej wymianę podczas pracy urządzenia.

C2 zaoferuje aparat fotograficzny o rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli), odtwarzacz muzyczny, gniazdo JACK 3,5 mm, radio FM oraz wejście na karty microSD (do 32 GB). Jej cena ma wynieść 45 euro netto, a premiera przewidziana jest na IV kwartał.




Kolejne dwa z zaprezentowanych modeli to "jednokarciane" C1-01 oraz C1-02. Pierwszy z nich będzie taki sam jak model C2, jednak oferowany będzie w innych kolorach obudowy. C1-02 pozbawiona będzie również aparatu fotograficznego. Obydwa zaoferują transmisję danych jedynie w technologii GPRS.

nokia c1 01 nokia c1 02

Ich ceny wynosić będą, odpowiednio, 39 oraz 35 euro netto, a premiera planowana jest na IV kwartał.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia C1-00 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia C1-01 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia C1-02 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia C2-00 w katalogu.

Źródło tekstu: nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 1

    21. ~mucus  2010-06-04 08:34:11  host: 93-186-31-192.rdns.blackberry.net

    Kaszana jak zwykle z Nokia!! Boze jak ja sie ciesze ze po tylu latach hegemonii nieuzasadnionej Nokii Nawet Wy zauwazacie ze sie skonczyla! Niech robi papier do toalet tak jak zaczynali! Lepiej Im to szlo!! Lol

  • 1

    22.  2010-06-04 08:59:56

    Super! Jeśli nowa C2 będzie kosztowała w PL do 250 zł to jest moja ;)

  • 1

    23. ~  2010-06-04 09:44:14  host: t18-08.opera-mini.net

    Jak sie nie chce to zawsze sie nie da albo cos sie przy okazji spieprzy. Nie widze zadnego problemu z dualsimem 3G/2G, highendowym dla osob nie chcacych dwoch telefonow telepiacych sie po kieszeniach. Wystarczy prosta mozliwosc swobodnego konfigurowania simow z modulami w tym dzialania na jednej karcie jw z przekierowaniem przychodzacych na druga. Na szczescie przy obecnych wszystkomajacych ryczaltach czy dwoch numerach na jednym simie robi sie to problem teoretyczny wzbudzajacy raczej wesolosc nie irytacje. Ten model bez aparatu i GPRS only pewnie tez z karta 32GB?

  • 0

    24. ~  2010-06-04 09:48:50  host: 77-255-73-4.adsl.inetia.pl

    C2 będzie hiciorem.

  • 0

    25.  2010-06-04 09:55:43

    Czy te karty mogą mieć taki sam numer?

  • 1

    26. ~  2010-06-04 10:07:58  host: public68736.xdsl.centertel.pl

    No to nokia pojechała po bandzie. Ten pierwszy telefon jest BEZSENSU. Ale widzę, że Nokia nie ma pomysłów żeby zrobić coś innowacyjnego. Gdzie tam, drogie to będzie jak pies. Zobaczycie. I tak ja tam boje się już tej technologii Nokii z tym dual simem. Taka Nokia C2 powinna kosztować w sklepie 199 PLN. Takie moje zdanie. Nawet niech nie próbują robić ceny wyższej niż 250 PLN, bo wtedy mogą liczyć tylko na zagorzałych fanów Nokii.

  • -2

    27.  2010-06-04 10:21:29

    A ja ci powiem że Fani się znajdą i zapłacą każdą cenę aby tylko mieć ta zabawkę. :)

  • -1

    28.  2010-06-04 10:44:36

    Czekam na ten telefon jak na wybawienie. Dwa Samsungi już miałem - dziękuję.

  • 1

    29.  2010-06-04 11:03:58

    Nokia stacza się coraz niżej.

  • 0

    30.  2010-06-04 13:50:00

    @26 przelicz sobie 45 euro netto na zlotowki, dodaj VAT. liczac euro po 4,2zl wyjdzie jakies 230zl, a gdzie do tego jeszcze marza? cos mi sie zdaje, ze tak 280-300zl bedzie...

  • -1

    31. ~  2010-06-04 15:13:30  host: chello089076121120.chello.pl

    Ja poczekam na jakiś inny model za ok. 700 zł ;)

  • 0

    32.  2010-06-04 16:09:39

    od 1,5 roku mam samsunga d780 i jestem zadowolony, rozważałem zmianę na nokię, ale z tego co widzę na C2 nie warto mi zmieniać.

  • 1

    33. ~stz  2010-06-04 17:05:26  host: user-188-33-80-6.play-internet.pl

    Ja używam samsunga C3212 i jestem bardzo zadowolony. Pracuje w sieciach Orange i Play. Baterię trzyma dłużej niż mój drugi telefon Nokia 5800XM.

  • 1

    34. ~none  2010-06-04 18:30:26  host: user-109-243-74-150.play-internet.pl

    "Nokia C1 (czyli C1-00) umożliwiać będzie umieszczenie w jej wnętrzu dwóch kart SIM, jednak w danym momencie będzie możliwe działanie tylko jednej z nich. Przełączenie na drugą odbywać się będzie poprzez przytrzymanie klawisza kierunkowego w dół." - może niech Nokia uczy się robić równolegle działający dual-sim od myPhone ;)

  • 1

    35. ~customerEra  2010-06-04 19:06:17  host: 188.146.50.37.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś bardziej innowacyjnego

  • 0

    36. ~ziomek13  2010-06-05 04:57:18  host: ali9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nokia od dawna produkowala dual simy ale pod szyldem Vertu; drozyzna straszna,repliki tylko sa w wzglednie przystepnych cenach

  • 0

    37. ~  2010-06-06 23:59:02  host: t01-11.opera-mini.net

    Jest tu ktoś na forum mający dual-sima od Samsunga lub MyPhona ? Działa w tych telefonach kanał 50 ? Wyświetla info stacji bazowych ? Info z 2 kart sim czy z 1 ? Marcin z Łopacina

  • 0

    38. ~grincz  2010-06-08 00:49:24  host: chello089074251099.chello.pl

    tyle szumu, a jak się okazuje Nokia nie wprowadza pionierskiego mechanizmu, a nawet gorzej... ich mechanizm jest gorszy, gdyż można używać jednej z dwóch kart, a nie tak jak w myPhone jednocześnie z dwóch.... Szczerze mówiąc, to spodziewałem się więcej po fińskim liderze wszech czasów na światowym rynku telefonów komórkowych

  • 0

    39. ~neo  2010-06-09 16:38:18  host: user-109-243-15-39.play-internet.pl

    @38. Jaki "lider" taki dual-sim ;)

  • 0

    40. ~Alfaros  2010-07-14 10:58:21  host: pc48-152.kopnet.pl

    yyy, aparat VGA w 2010 r. ? Ja uważam, że nokia powinna spakować manatki i zająć się uprawą buraków.

Dodaj swoją opinię