Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cztery nowe 1 GHz Symbiany od Nokii

Cztery nowe 1 GHz Symbiany od Nokii

Q! 28 Czerwca 2011 09:48

1 0

Według nieoficjalnych informacji, Nokia zamierza wprowadzić na rynek cztery nowe telefony pracujące pod kontrolą systemu Symbian Bella i posiadające 1 GHz procesory. Będą to pierwsze urządzenia tego producenta z tak szybkimi układami obliczeniowymi.

Nokia 701 Helen będzie następcą modelu C7 i jednocześnie najbardziej zaawansowanym z nowych urządzeń. Zaoferuje on ekran o przekątnej 3,5 cali, wykonany w technologii ClearBlack LCD. Wbudowany aparat pozwoli na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 Mpix.

Drugi z modeli to Nokia 700 Zeta, który ma mieć ekran AMOLED o przekątnej 3,2 cali oraz moduł NFC. Ma to być najbardziej smukły telefon z całej czwórki, jednak jego gabaryty wciąż nie są znane.




Nokia 600 Cindy to model przeznaczony dla młodzieżowego odbiorcy. Ekran AMOLED o przekątnej 3,2 cali, 5 Mpix aparat, radio z wbudowaną anteną, układ NFC oraz przystępna cena mają przekonać do siebie nastoletniego odbiorcę.

Najtańszym modelem ma być Nokia 500 Fate o którym wiadomo tylko tyle, że wyposażony będzie w aparat o rozdzielczości 5 Mpix.

Nie wiadomo czy końcowe oznaczenia modeli będą takie same. Może się okazać, że np. model 701 będzie ostatecznie nosił oznaczenie N7-01. Żaden z powyższych modeli nie został oficjalnie potwierdzony przez Nokię, nieznana jest również data ich premiery.

Źródło tekstu: GSM Arena     

Dodaj do:
w sumie: 79
  • 0

    60.  2011-06-28 18:55:10

    @56: 1) skoro nie mam problemów, to nie mam powodu by siedzieć na forach - to chyba logiczne? 2) inni czytelnicy wytkneli Tobie dyskusyjną znajomość androida i obawiam się że mają rację, gdyż czytając to co piszesz, mam silne wrażenie że większość problemów o których piszesz wynika z winy użytkownika a nie systemu. Podobnie jak w wypadku Pawła. Przez około kwartał używania ani razu nie przywitał mnie ekran wpisywania PIN, nie zdarzył się samoczynny restart, więc czytając to co Paweł napisał miałem oczy jak spodki ze zdziwienia. 3) moim zdaniem wskutek przyczyn opisanych w punkcie 2 wyciągasz błędne wnioski, i dlatego pisałem że moim zdaniem błądzisz 4) być może faktycznie jakiś problem na styku robotnokia jako WiFi jest, tylko konia z rzędem temu, kto wskaże po której stronie (i z jakiego powodu) jest źródło problemu. Regularnie się łączę z całkiem egzotycznym zestawem AP/WiFi i problemów nie mam. Już nie mam, bo Nokie regularnie raz na naście dni nie chciały łączyć się z dwoma różnymi AP, na co pomogał tylko restart..

  • -1

    62.  2011-06-28 19:11:52

    @60 Android ma problem z sieciami o strukturze ad-hoc. Tego konia dowieziesz gratis, czy transport mam załatwić we własnym zakresie?

  • 0

    63.  2011-06-28 19:23:38

    @60: około 13 lub 14 (jak dobrze liczę, datując od dostępności modelu 1611) lat używania różnych Nokii (do lutego 2011) to Twoim zdaniem zbyt mało? Dobre sobie!

  • -1

    64. ~Lolek  2011-06-28 19:33:46  host: 212.160.172.70

    Maniiiek nie przegadasz go;) Odpuść bo forum andka ma napewno w ulubionych a aplikacjii w telefonie miliard;)bez nich mogłby go wyrzucic do smieci;)

  • -1

    65. ~  2011-06-28 19:40:48  host: v06-16.opera-mini.net

    AbrahaM weź zamknij się już bo już twoich wypocin o Androidzie słuchać się nie da. Każdy normalny Polak używa tylko nokii.

  • 0

    66.  2011-06-28 19:51:38

    @62: może byś się zdecydował? albo pisał od razu konkrety. Najpierw piszesz że "robot" ma problem z WiFi z Nokią (cytuję: "połącz się ze swojego andka z hotspotem postawionym na noki.)" teraz piszesz że ma problemy z sieciami AdHoc - co jest prawdą (na skutek braku tiwlan.ini lub jego niewłaściwej zawartości i/lub niewłaściwej zawartości wpa_supplicant.conf). Nie mogłeś tak od początku? Przynajmniej o ten punkt by nie było dyskusji..

  • 0

    68. ~Lolek  2011-06-28 20:00:29  host: 212.160.172.70

    Nawiasem...skoro tyle lat używałeś nokii to dziwi mnie to ze boli cie restart telefonu;) Sam uzytkuje nokie i wiem ze restart tel to nie tragedia a na andku to rowniez sie zdaza i mozesz mowic co chcesz ale obok mnie siedzi 16 osob majacych telefony z andkiem(sami faceci) i tylko 3 z nich jest w pelni zadowolonych. Wyjaśnie ze 4 osoby posiadają LG SWIFT,2-HTC DESIRE,1-Xperia x8,1 Xperia X10,3-Samsung Galaxy S,2 HTC Wildfire i 3 UWAGA UWAGA GALAXY S II wierz mi lub nie Abrahamie ale zadowolone osoby to Łukasz-HTC Wildfire,Tomcio-HTC Desire i Dzikus -LG Swift(po aktualizacji do 2.1) Zeby odrazu była jaśność -Zadna galaktyka nie spisała się z podstawowego powodu-bateria 1 dzień i resetowanie się urządzenia co kilka dni! Mało tego moge ci powiedziec ze na 16 ankietowanych;p każdemu na androidzie zdazaja sie zawieszki i restarty;)Ale rozumiem ze masz androida po tuningu ;) i bez wad ;) Jeśli chcesz moge dla porównania zapytać osób z nokiami a jest ich tu przynajmniej kilkadziesiąt komu sie zacina symbian i gwarantuje ci ze kobiety nie beda narzekać bo nie zawalaja systemu masa durnych aplikacjii a co do facetów-kazdy powie ze czasem sie zdarzaja zawieszki ale mozna z tym życ!Ty zas obrałes taktyke Ultimatum i ponad wszystko probujesz udowodnic swoją racje a to nie o to chodzi;) Najpierw błędów szukaj u siebie a potem u innych;) Nie powiesz przecież że Twój robocik jest również bardziej intuicyjny/prosty w obsłudze od symbiana>?;););) z dnia na dzień wiecej takich jak ty...tragedia;)

  • 0

    69. ~Lolek  2011-06-28 20:15:01  host: 212.160.172.70

    cyt:"każdy polak używa nokii" Takich jak ty powinni wystrzelać;) graty

  • 0

    70. ~  2011-06-28 20:26:38  host: 31.11.129.163

    Mi tam Symbian ^3 śmiga, owszem czasami jakaś czkawka się zdarzy ale to nie powód, żeby zaraz wpadać w panikę, teraz czekam na Annę, podobno ma śmigać jeszcze lepiej, skoro 3 śmiga fajnie to Anna na pewno taka będzie.

  • 0

    71.  2011-06-28 20:31:09

    @66 Po prostu chciałem się pośmiać. W końcu niczego innego jak:"to że coś w Twoich warunkach nie chce działać (raczej jestem skłonny sądzić że Ty czegoś nie potrafisz zrobić) na Androidzie, to nie powód by uważać że to jest reguła." się nie spodziewałem, a to na prawdę humor poprawia.

  • 0

    72. ~Lolek  2011-06-28 20:39:57  host: 212.160.172.70

    To napewno;) Ale nasz nacjonalista nokii jest chyba lepszy;) Swoją drogą maniek mam pytanie...Ostatnio mniej siedze w temacie symbiana anna,bella i ten nowszy(zapomniałem nazwy;p)...pytanko: czy wiesz moze jak wyglądaja wymagania dot bebechów w/w systemów? Bo sam symbian wiele nie potrzebuje a słyszałem ze anna jest bardziej energooszczędna i dlatego ja wrzucili do N8.;)

  • 0

    73.  2011-06-28 21:05:08

    Anna na pewno ma zbliżone do Symbian^3. Co do Belli to nie mam pojęcia. Ale albo jest bardziej wymagający i stąd ten procek 1GHz albo nokia chce uciszyć tych co się drą wniebogłosy "procesor poniżej 1GHz? To kpina!". Chociaż podobno na YT jest film z Nokii N8, Nokii C7 i Nokii E7 na Belli ale to tylko pogłoski, a filmu nie znalazłem.

  • 0

    74.  2011-06-29 00:07:07

    @Lolek: "używam" (wliczam w używanie także domowników) po zmianie 3x HTC, w prawie nie modyfikowanej konfiguracji (żadnych custom-romów, za "root" na 1 szt owszem) i "tylko" zachowuję zdrowy rozsądek w doborze aplikacji. Co do Samsung Galaxy S.. cóż.. on jest podatny na modyfikacje i sporo użytkowników tego modelu stawia sobie za punkt honoru by wgrać tam nie wiadomo co, a skutki mogą być właśnie takie, jakie tu opisujesz. Wbrew temu co mi tu parę osób usiłuje przypisać, wcale nie uważam że android jest bez wad. Oryginalny "dialer" w HTC mnie dość skutecznie irytuje, używam innego, zarządzanie (a w zasadzie jego brak) historią wyszukiwania też uważam za nielogiczne. Trochę się namęczyłem, zanim znalazłem odpowiadającą mi aplikacje do notatek - a natywnej nie było. I tak by można długo. "Force Close", też się zdarzyły, czy "inne" narowy konkretnego programu, tyle że wiem w jakich aplikacjach, często wiem z jakiego powodu i koresponduje z autorami by problem namierzyć i ubić. Co nie zmienia tego, że samoczynnych restartów miałem. Dla mnie istotne jest że z mojej perspektywy bilans jest na plus, zalety przeważają nad wadami. BTW: jak myślisz że mi się chciało po n latach zmieniać nawyki, to źle myślisz, wolałbym (gdybym uznał że mogę i ma to sens) nadal używać Nokii, jednak uznałem że nie mam wyjścia - pomimo sympatii do marki i wielu lat które wyrobiły automatyzmy, nawyki..

  • 0

    75.  2011-06-29 00:09:44

    a, zapomniałbym: restart mnie nie boli, boli mnie "ślepnięcie" na WiFi, którego mogę nie zauważyć, a które przy korzystaniu z VoIP (z odbieraniem połączeń) może być hm niemiłe, na które pomaga tylko restart telefonu..

  • 0

    76.  2011-06-29 00:16:12

    kurcze, nauczka by nie pisać późną nocą: trzecia linijka od góry - powinno być: "za to "root" owszem", w szóstej od dołu rzecz jasna: "Co nie zmienia tego, że samoczynnych restartów NIE miałem". Za błędy przepraszam..

  • 0

    77. ~  2011-06-29 08:23:35  host: 212.160.172.70

    #maniek jestes idealnym czlowiem z pre-corsup'em czyli jeszcze troche Cie czeka na sciezce ewolucyjnej moze jakies 600 inkarnacji i cos pojmiesz oczywiscie bazujac na informacjach ze strony davidicke.pl Firma dla jednego moze byc martwa jak np dla mnie nie wypuszczajac zadnego modelu ktory by mnie zainteresowal na tyle zeby go wziac do reki! i co to za multitasking na 64mb ramu? wracajac do noki ofc. i jakie szukanie aplikacji chyba Ci sie kolego wlasnie z symbianem pomylilo bo na andka albo mam widgety na pulpicie albo aplikacje szybkiego dostepu albo moj ukochany quickdesk ktory jest prawdziwym cudem na ten system. Symbian jest tak wolny i brzydki ze nie moge znalezc synonimu ktory to okresli nie kaze Ci w to wierzyc bo przeciez sam tego doswiadczyles widze jedno mamy zupelnie rozne doswiadczenia i ludzie z ktorymi rozmawiam najwidoczniej tez :) pozdrawiam Cie cieplo i zycze szczescia z symbianem w przyszlosci no moze nie dalekiej poniewaz nokia juz sie z niego wycofala ciekawe czemu...

  • 0

    78.  2011-06-29 09:56:07

    @77 kiedy nokia montowała 64MB RAM w swoich telefonach to słowo Android nawet nie kojarzyło się z systemem operacyjnym. Jakbyś kiedykolwiek używał Symbiana to byś wiedział, że na pulpit można wywlec dowolną aplikacje i funkcje. Nawet w niedotykowych modelach. Symbian wolny? Skoro zestawiasz nowe telefony z Androidem z Nokiami które maja 64MB RAM to faktycznie wolny. Tylko powiedz mi jaki jest sens porównywania kilkuletniej noki z nowym telefonem? Czego to ma dowieść? Że nokia kilka lat temu robiła gorsze telefony niż konkurencja obecnie? Idąc Twoją "logiką" to MyPhone robi lepsze telefony od HTC bo MyPhone a210 jest o wiele lepszy od HTC MDA Compact.

  • 0

    81.  2011-06-29 12:23:06

    @80 właśnie się zastanawiałem, o co Ci chodzi.

  • 0

    82. ~  2011-06-30 09:26:44  host: z31-01.opera-mini.net

    Mam telefon z androidem a brat ma z symbianem. Jego telefon kosztował 2 razy tyle co mój i jest guwniany przez ten system symbian. Nigdy nie miałem restartów systemu poza podkręcaniem procka. Bateria trzyma 3 ani a u brata ledwie 1 dzień i czasami się wiesza

  • 0

    83.  2011-06-30 11:47:30

    @82 a ja mam smoka w piwnicy i on narzeka na SGS i chce, żebym mu kupił iPhone bo on wyświetla informacje o tym, że telefon się przegrzewa a SGS nie i już 4 niechcący spalił.... Wybacz, ale jaki telefon z Symbian OS trzyma na baterii krócej od androidowca, wiesza się i jest 2 razy droższy? Bo Ty najbiedniej musisz mieć Wildfire, słabsze modele z androidem lubią sobie powisieć. A jaka nokia jest 2 razy droższa od Wildfire? Wszystkie z Symbianem S60v5 do których można by wyżej wymienione objawy dopasować są tańsze.

Dodaj swoją opinię