Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cztery miliony Nokii N8?

Cztery miliony Nokii N8?

LuiN 29 Grudnia 2010 18:25

0 0

nokia n8Według helsińskiej firmy analitycznej Inderes Oy, Nokia sprzedała od listopada ponad 4 mln sztuk smartfonów Nokia N8.



Liczby tej nie potwierdziła do tej pory Nokia. Firma analityczna wysnuła swoje wnioski na podstawie wielkości zamówień na chipy, zainteresowania mediów telefonem, popularności N8 w wyszukiwarkach internetowych oraz wzrostu zatrudnienia w fińskiej fabryce Nokii w Salo.

Na ile to wróżenie z fusów sprawdzi się w praktyce, zobaczymy przy okazji prezentacji kwartalnych wyników sprzedaży Nokii. Choć Nokia nie oczarowała świata wydajnością swojej topowej konstrukcji, to już bukiet funkcji zamkniętych w obudowie N8 rzeczywiście jest imponujący.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu w dziale artykuły.

Źródło tekstu: Inderes Oy, wł     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    33. ~mmm  2010-12-29 23:43:47  host: dkh210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Każdy ma prawo do swojej oceny,jak dla mnie android,a może to kwestia Desira to duża frajda

  • 0

    34.  2010-12-29 23:52:02

    sprzedaz nokii spada haha a raport mowi ze wzrosla o 5 proc rok do roku ... 10 lat temu :) rozwoj mee go przy symbianie 3 raczej nie nastapia. Motorola troszke dostala dofinansowania i sprzedala czesc firmy. Sony ericson nie tykam bo sa od zawsze specyficzne - niekoniecznie zle. Najdziwniejsze jest to ze samsung zrobil jeden z topowych modeli na symbianie :) se tez :) kazdy ma swoje smaczki ja zostaje przy nokii

  • 0

    35. ~  2010-12-29 23:54:42  host: 84-10-250-73.dynamic.chello.pl

    Źadna firma nie sprzedała w tym kwartale w trzy tygodnie tyle telefonów jak N8, brawo Nokia

  • 0

    36. ~franco baresi  2010-12-30 07:39:31  host: public93591.xdsl.centertel.pl

    jak dla mnie to N8 jest telefonem mocno za dużym i ciężkim. Gdy zobaczyłem ją jakiś czas temu "na żywo", pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to .. ale kolos. Finowie przesadzili z rozmiarami i wagą tego urządzenia, i zrobili kloca na miarę Samsunga Omnii HD. Jedyne co chciałbym z N8 na pokładzie mojego Wave'a to ten rewelacyjny aparat foto który faktycznie dorównuje aparatom kompaktowym ze średniej półki. Reszta nie robi na mnie żadnego wrażenia, a byłem długo zagorzałym fanem Nokii ..

  • 0

    37. ~adr7  2010-12-30 07:48:47  host: public14598.cdma.centertel.pl

    ja też ślepo wierzyłem w nokie przewaliłem w sumie około 10 symbianów i ostatnio dostałem służbowego samsunga wave'a gt8500 jakież było moje zdumienie gdy go odpaliłem... rakieta dodam że w tym momencie posiadam równolegle nokie E72, którą kupiłem tuż po premierze w PL faktem jest ze na bade jest mało softu ale to się bardzo szybko zmienia, natomiast N8?? kolega kupił sobie ostatnio, pomimo że obydwa wyświetlacze to AMOLED'y - wave lepiej odwzorowuje kolory:]

  • -1

    38. ~PLAY  2010-12-30 08:27:18  host: z23-14.opera-mini.net

    Nokia ma swoich stałych klientów od 12 lat tylko dzieci i osoby do 30 lat zmieniają tą markę na inną. Starsi wybiorą Nokie zasięg łapie nawet na zadupiach. A czy ma Symbiana czy Androida to nie ważne. Telefon służy do dzwonienia i sms a nie do zabawy.

  • 0

    39. ~ggghh  2010-12-30 10:06:07  host: z06-03.opera-mini.net

    Siemens robil telefony bezprzewodowe gdy Nokia kable i gumiaki i jakos dzis nie ma to znaczenia. Nokia skonczyla sie w 1999r qypuszczajac 6150 potem juz tylko gorzej

  • 0

    40.  2010-12-30 10:16:28

    poczekmy zobaczymy...

  • 1

    41. ~hmmm  2010-12-30 17:19:08  host: 77-253-168-106.adsl.inetia.pl

    @gggghh a moim zdaniem Nokia sie zaczela od wypuszczenia 5800 oraz N900. Wczesniej mnie ta marka nie interesowala - po co mi telefon z mikroskopijnym wyswietlaczem. Skonczcie pisac, ze symbian jest przestarzaly, bo architektura kernela androida nowsza nie jest.

  • 0

    42. ~Calm7  2010-12-30 17:30:33  host: z23-08.opera-mini.net

    Hej 37. A moze trzeba kontrast podregulowac? ;) i sie wyrowna z tym Wave?

  • 0

    45. ~adr7  2010-12-31 16:36:51  host: 078088047213.grojec.vectranet.pl

    *42 próbowaliśmy - nic z tego wyświetlacz lepszy jest w samsungu

  • 0

    46.  2011-01-01 11:17:48

    Bo wave ma super amoled a n8 ma amoled. Proste

  • 0

    47. ~leny  2011-01-03 12:41:46  host: dpq205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nieźle, 4 mln sprzedanych Nokii N8. Ciekawe tylko, jak te statystki wyglądają w PL. Ile np. taki przykładowo Orange, który oferuje N8 w biznesie za złotówkę z w miarę dużym pakietem minut, sprzedał tych smartfonów. Są może gdzieś umieszczone, takie właśnie dane?

  • 0

    48. ~bartuss19  2011-01-03 13:55:49  host: net.net.krosoft.pl

    mam zaszczyt posiadac n8 i jestem bardzo zadowolony zadnych zawieszen i szybko dziala nokia zrobila dobra robote brawo

  • 0

    49.  2011-01-05 13:06:55

    a brałeś ją w jakieś konkretnej promocji/ofercie?

  • 0

    50. ~opera mini  2011-01-05 21:06:36  host: aaos206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    slyszalem ze w tych telefonach szybko sie psują koncowki mocy jakj w lg i zasieng od poczatku nie jest na najwyszym poziomie

  • 0

    51. ~Tomek  2011-01-07 00:35:24  host: public46655.xdsl.centertel.pl

    Tel jak dla mnie super. Uzytkuje symbiana od dawna i znam go jak wlasna kieszen. Oczywiscie jak ktos ma inne wymagania to sa inne telefony. Dlatego samochodow nie produkuje tylko VW. Przesiadlem sie z E71 i myslalem ze nie dam sobie rady bez fizycznej klawiatury ale dotyk w tym tel dziala swietnie. Co uzywam: voip, ktory dziala swietnie zarowni na wifi jaki i 3g ( no to zaleznie od sieci), oszczedza mi DUZO pieniedzy na romowach miedzynarodowych, aparat: super+video, wlasnie zostalem ojcem i zawsze mam go przy sobie. To co ze zdjecia robi jak sredniej klasy kompakt. Zawsze go mam przy sobie i to sie liczy. W samolocie ogladam sobie filmy i divx czy tam xvid i HD. Jak jade do tesciow to podlaczam sobie prze HDMI (no niech ktos powie ze to nie jest cool) i pokazuje zdjecia i ogladam filmy. Aparat dziala plynnie. To co zapominaja wszyscy wspomniec to Navi za DARMO. Moze nie jest to szczyt doskonalosci ale na odpowiednia ulice sie dostane no i co wazne dla mnie jak jestem w jakims obcym miescie europejskim ma rowniez nawigacje piesza. To tyle. Oczywiscie jak ktos chce miec aplikacje niezliczone to iphone albo android ale tak jak wspomnialem wczesniej tel jest DLA MNIE super. Wszystko kwestia tego co potrzebujemy. Aha, no i niestety wszystko sie psuje. E71 mi sie nie popsula nigdy i N8 na razie nie ale mialem doswiadczenia z innymi modelami (w firmie) i serwis jest 1 klasa.

  • 0

    52. ~Tomek  2011-01-07 00:41:39  host: public46655.xdsl.centertel.pl

    Aha. I udalo mi sie podlaczyc klawiature USB od kompa i myszke i dziala!!!

  • 0

    53. ~Tomek  2011-01-07 00:47:44  host: public46655.xdsl.centertel.pl

    @franco baresi To juz jakas bzdura. Ze jest duzy? Ciezki? Cegla? Nie rozumiem. Obudowa jest nie wiele wieksza od wyswietlacza a waga... hmmm Jak mialem E90 to owszem narzekalem a N8 jest na prawde kompaktowa.

  • 0

    54. ~lol  2011-02-21 19:22:07  host: 178-36-79-50.adsl.inetia.pl

    Miałem go już brać w plusie dla firm ale konsultant powiedział ze złom totalny i że dużo ludzi co go wzięło skarżyło się że już na starcie się zacina. W specyfikacjach wypada gorzej ale polecił mi WAVE II i jestem baaaaaaardzo zadowolony z wyboru :-)