Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czterordzeniowy procesor dla tabletów od Qualcomma

Czterordzeniowy procesor dla tabletów od Qualcomma

Ringu 14 Lutego 2011 23:27

0 0

Jeszcze nie zdążyliśmy się oswoić z dwurdzeniowymi procesorami w urządzeniach mobilnych, a tymczasem Qualcomm zapowiedział nową rodzinę czterordzeniowych CPU dedykowanych tabletom.

Procesor APQ8064 może pracować z częstotliwością 2,5 GHz. Jest przystosowany do współpracy z ekranami o dużej rozdzielczości, aparatami cyfrowymi do 20 megapikseli, grami i filmami HD, grafiką 3D, wielokanałowym dźwiękiem audio i wieloma innymi.




Według producenta nowy produkt będzie 12 razy efektywniejszy i o 75% bardziej energooszczędny od procesorów mobilnych produkowanych obecnie.

Pierwsze procesory tego typu pojawią się testowo na początku przyszłego roku, do masowej produkcji trafią pewnie dużo później.

Źródło tekstu: Qualcomm, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~seven  2011-02-14 23:23:29  host: nat-goc1-12.aster.pl

    i zimą nigdy nie zmarzniesz. Wystarczy ze weźmiesz ze sobą tablet z takim prockiem;).

  • 1

    2. ~  2011-02-14 23:33:55  host: z26-13.opera-mini.net

    Tak... Właśnie sobie uświadomiłem, że mam komputer PC, który można nazwać dziadek. Procesor 1GHz, ram 256Mb, karta 64... A już Sony Ericsson Xperia ma lepsze parametry. Nie opłaca się już go rozbudowywać. Muszę kupić całą nową jednostkę centralną. Zgadza się ? Nikodem

  • 2

    3. ~fobos  2011-02-14 23:36:00  host: user-188-33-167-41.play-internet.pl

    Zgadza się Nikodem, zgadza...

  • 0

    4. ~  2011-02-14 23:50:58  host: z16-12.opera-mini.net

    Juz obecnie mozesz to miec to kwestia ceny :-) Ostatnio w dwoch wystawowych roznych modelach, fakt chodzacych pewnie na okraglo ale przeciez nie przy grach czy necie pod mocno cieplym energooszczednym ekranem udalo mi sie termicznie zlokalizowac jeszcze cieplejszy procek. Goracy towar :-)

  • 0

    5.  2011-02-15 00:41:02

    Zapowiedzieli. Będą za rok. Albo dwa.

  • 0

    6. ~  2011-02-15 04:06:51  host: dcc63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A będą tablety 32 calowe?

  • 0

    7.  2011-02-15 08:17:40

    @32 - Będą będą, spokojnie - pewnie składane jak mapa, a więc kobiety mogą mieć problem :)

  • 0

    8. ~rookie  2011-02-15 09:06:34  host: 167.202.201.5

    W pecetach już od 4 lat są procesory czterordzeniowe. W ciągu 2 miesięcy wejdą 8 rdzeniowe o prędkości 4Ghz. I nie chodzi tu tylko o megaherce, ale o całościową wydajność. Pamiętam jak wprowadzili mobilne procesory 1Ghz, które....z trudem radziły sobie z systemem operacyjnym mniej rozbudowanym niż windows95, który potrzebował 60Mhz do komfortowej pracy... WIdać że wydajność procków mobilnych jest w lesie, tzn.10 lat za np. za 4 rdzeniowymi procesorami w laptopach (AMD Phenom II x4, core i5).

  • 0

    9. ~  2011-02-15 09:12:50  host: z23-11.opera-mini.net

    @8 mnie się wydawało że w pc są procesory nawet kilkuset rdzeniowe ? GPU można wykorzystac do niektorych obliczen. Technologia CUDA Nvidii.

  • 0

    10.  2011-02-15 11:29:53

    No to już jest chore, ale czy to jest już faktem?! Takiego mocnego procesora, mógłbym wyobrazić w moim kompie :) ale kurde kto będzie mógł kupić takiego smartphone dla tyle kasy?! Przecież nie wszyscy jesteśmy politykami, aby tyle zarabiać na miesiąc..

  • 0

    11. ~  2011-02-15 12:52:29  host: z10-02.opera-mini.net

    Sprzęt dobry ale założe się że producenci softu niezoptymalozują swojego oprogrampwania więc wzrost wydajności nie będzie adekwatmy.

Dodaj swoją opinię