Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czeska przenośność bez względu na kontrakt

Czeska przenośność bez względu na kontrakt

WitekT 30 Września 2005 15:43

0 0
Czeski T-Mobile spotka się w przyszłym tygodniu w sądzie z regulatorem tamtejszego rynku telekomunikacyjnego - CTU. Sprawa ma związek z nowymi zasadami przenośności numerów, które mają wejść w życie na początku przyszłego roku.

Według nowych zasad każdy klient będzie mógł przenieść numer z jednej sieci komórkowej do drugiej - nawet mimo trwania umowy terminowej. T-Mobile stanowczo się temu sprzeciwia twierdząc, że przenośność to dobra rzecz, jednak nie może narażać operatora na straty i wpływać na zawarte z abonentami kontrakty.


Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2005-09-30 15:53:16  host: 62.233.176.22

    no i krótka piłka...

  • 0

    2. ~polo  2005-09-30 15:55:27  host: 62.233.176.22

    i skończą się posrane pakiety w piatki od za 15 trzecia do 20 po ósmej itd..

  • 0

    3. ~damga  2005-09-30 17:16:50  host: arl44.internetdsl.tpnet.pl

    I jeszcze co? Przenty maja rozdawac? Jestem goraco za przenosnoscia numeru,ale operator to nie instytucja charytatywna. Jesli klient zawarl umowe na 2 lata, to i operator i klient sa do tego zobowiazani. Jak umowa jest na czas nieokreslony - prosze bardzo.

  • 0

    4. ~gosciu  2005-09-30 17:17:16  host: dpo40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to juz wiemy o co bedzie sie procesowac z URTiP PTC ;-(

  • 0

    5. ~  2005-09-30 17:18:22  host: apt220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam nadzieję, że serwis będzie informował o finale sprawy - ciekaw jestem rozstrzygnięcia sądu ;-)

  • 0

    6. ~wlo  2005-09-30 17:20:33  host: apt220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    damga - u nas akurat to nie będzie możliwe bo przepisy wyraźnie mówią że należy się operatorowi zwrot dotacji. Dodatkowo umowa cywilna wiąże strony - tej nawet ustawa nie może zmienić ;-)

  • 0

    7. ~damga  2005-09-30 19:10:14  host: chello084010068042.chello.pl

    wlo - nie chciałbym zawierać umów w kraju w którym tak nie jest. Jak pisałem - co innego zostawić numer, a co innego - zmienić kontrahenta w trackie trwania umowy. A jak abonencie podpisałeś - trudno, wiedziałeś na co się godzisz. Ja też rok temu podpisałem umowę z Erą - 30 zł przez rok za 60- minut z sekundowym, 60 zł przez następny za 40 minut bez sekundówki. Ale Era była na tyle hojna, że już w czerwcu pozwolili mi zmienić taryfę na 40 minut z sekundówkami za 30 zł. W zamian za przedłużenie umowy o 6 miesięcy. Czyli na starcie są 180 zeta w plecy. Ja się cieszę. I chwalę za to Erę.

  • 0

    8.  2005-09-30 20:02:00

    nie to ZLE UMOWA EJST UMOWA A JAK CHCA MIEC PREFERENCYJNE WARUNKI KUPNA TEL TO UMOWE NA 2 LATKA PODPISAC I NIE MARUDZIC!!!

  • 0

    9.  2005-10-02 13:38:24

    "klient będzie mógł przenieść numer z jednej sieci komórkowej do drugiej - nawet mimo trwania umowy terminowej." ja rozumiem ze bedzie mogl sobie przejsc do innej sieci ale abonament i tak bedzie musial placic.

  • 0

    10. ~  2005-10-02 22:05:19  host: aqs76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    qbiq - albo i tak właśnie ;-)

  • 0

    11. ~robbie.w  2005-10-03 11:02:34  host: 85.219.162.26

    pomyslcie co piszecie...oczywiscie ze moze przeniesc nawet u nas.wiaze sie to z kara finansowa za zerwanie umowy ...czasami nie moge czytac waszych ...pozdrawiam

  • 0

    12.  2005-10-03 11:54:13

    robbie.w: właśnie w Czechach chodzi o to, że będzie można przenieść i nie płacić kary za zerwanie umowy...

  • 0

    13. ~  2005-10-03 12:53:16  host: aqs76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    robbie.w- wiemy o tym ale pozostawiamy to w domyśle ;-) To oczywiste, przecież - chyba nie wydaje Ci się że tego pod uwagę nikt nie bierze?
    WitekT - to nie przejdzie... Nie ma takiej ustawy (oprócz dekretów wojennych) w demokracji by zmieniały legalne umowy pomiędzy stronami posiadającymi osobowość prawną ;-)

  • 0

    14.  2005-10-03 12:55:14

    Postaram więcej dowiedzieć się w sprawie bo widzę, że jest zainteresowanie. :)

Dodaj swoją opinię