Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Częściowa blokada sprzedaży Apple'a i Samsunga w Korei Południowej

Częściowa blokada sprzedaży Apple'a i Samsunga w Korei Południowej

Q! 24 Sierpnia 2012 09:24

0 0

Sąd w Korei Południowej orzekł, że Apple oraz Samsung naruszyły wzajemnie swoje patenty. Sprzedaż wybranych modeli obydwu producentów została na tamtejszym rynku zablokowana.

Sąd orzekł, że Apple naruszył dwa patenty należące do Samsunga. Z kolei Samsung bezprawnie wykorzystywał jeden z patentów należących do konkurenta.

W związku z tym sąd zdecydował, że na tamtejszym rynku zakazana zostanie sprzedaż iPhone’a 3GS i 4, a także iPada oraz iPada 2.




Z kolei Samsung zmuszony został do wycofania ze sprzedaży telefonów Galaxy S i Galaxy S II, a także tabletu Galaxy Tab 10.1.

Oprócz tego Apple musi zapłacić Samsungowi odszkodowanie w wysokości 35 tys. dolarów. W zamian za to otrzyma on od rywala równowartość około 22 tys. dolarów za poniesione szkody.

Źródło tekstu: BBC     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    31.  2012-08-24 14:27:31

    @24 i @27 Jeszcze jedno - przestańcie pisać kłamstwa o mnie, a ja nie będę pisał prawdy o was...

  • 0

    32. ~JustMe  2012-08-24 14:30:45  host: 93-186-31-85.rdns.blackberry.net

    Applefan :) ale tak szczerze musze Ci napisac cos:Mam niezly ubaw z Ciebie,w najgorszym dniu tygodnia gdy tylko zobacze Twoje komenty tutaj geba mi sie usmiecha od ucha do ucha.Mialem zazle Telepolis-owi ze ewidentnie promuje Apple a o Blackberry prawie zadnych newsow nie ma,Apple pierdnie I juz jest news...Ale po namysle to bardzo dobrze,dzieki temu moge czytac Twoje "dziela":) A fachowa wiedze o Blackberry zdobywam gdzies indziej.

  • 0

    33.  2012-08-24 14:33:25

    @11,17,18,18,23 applefan_ jarasz się zgniłym jabłkiem jak murzyn blaszką (ze szkłem). Może powiesz dlaczego większość ludzi, którzy mieli w rękach 4S i SGS3 - wybiera to drugie? A omamionych ogłupiającym marketingiem klientów to apple ma zdecydowanie więcej niż jakakolwiek inna marka.

  • 0

    34.  2012-08-24 14:38:04

    @28,29,30,31... nudzi Ci się człowieku? idź pomasuj sobie co nieco swoim zgniłym jabłkiem, to może Ci przejdzie. Ulżyj sobie, a nie męczysz nas na forum swoimi wyrzutami, jakie to Apple jest biedne i jak mu trudno na rynku... żal mi Ciebie.

  • 0

    35. ~Twój Pan  2012-08-24 14:41:29  host: ivb90.internetdsl.tpnet.pl

    @33 - z SGS3 > 4S święta prawda. I nie tylko S3, ale cokolwiek ze stajni dotykowych Nokii czy HTC. Nie wiem komu może podobać się ten odpustowy dizajn iP 1-4S. Jeszcze te niefortunne proporcje wielkości wyświetlacza do wielkości całego urządzenia - te paskudne "marginesy" nad i pod ekranem oraz przycisk sprawiający wrażenie plastikowej tandety niczym w radzieckim kalkulatorze. Pozostaje mi cieszyć się z bycia obiektywnym obserwatorem, a nie bezwolną, omamioną owcą.

  • 0

    39.  2012-08-24 15:26:34

    @31 tyle to co piszesz ma wspólnego z prawdą i faktami co gazety o tych tytułach więc nie bredź. Co do kłamstw: zadałem pytanie na które unikasz odpowiedzi. Mam cię z tej racji traktować poważnie? Baaa... mam szanować kogoś kto zmienia temat gdy ten jest niewygodny? @36 czemu zawsze wypowiadasz się na temat sprzętu, którego w ręku nie miałeś? Pamiętam jak twierdziłeś, że N8 jest z badziewnego plastiku. "Boję się wchodzić do kibla już..." najwyższy czas odwiedzić psychiatrę. Jeszcze trochę a żyły sobie podetniesz szybką z plecków iPhone.

  • 0

    42.  2012-08-24 15:48:44

    @40 Ale jakie mam powody by w to wierzyć? Podajesz się za dewelopera a przy okazji tryskasz ignorancją jeśli o programowanie chodzi. I kto daje sprzęt na jednodniowe testy? To bez sensu. Z resztą vonski ma ten sprzęt i wypowiadał się o nim pozytywnie na forum. Jemu wierzę - tobie nie. Co do pytań: przewiń sobie w górę. Nie lubię się powtarzać, zwłaszcza wobec człowieka, który ignoruje pytanie zawarte nawet kilkadziesiąt razy. @41 iOS idealnie płynny? Ale od kiedy? KAŻDY system ma swoje chwile słabości, a iOS jest nieco wolniejszy od WP7.X więc nie jest to taki ideał na jaki go kreujesz. Swoją drogą niedawno były badania na którym systemie aplikacje są najmniej stabilne. I wygrał właśnie iOS. No, ale ty i tak wiesz lepiej...

  • 0

    43.  2012-08-24 15:50:47

    A swoją drogą napisałeś już pismo do Pepsi żeby nie podawało pokrętnej nazwy napoju tylko pisało na opakowaniu: "płyn"?

  • 0

    44. ~SirAdi  2012-08-24 15:51:33  host: 87-99-52-67.internetia.net.pl

    Obie firmy nie płaciły za patenty, więc ukaanie obu firm jest sprawiedliwe. Ciekawe tylko kto wytoczył proces, bo ze względu na blokadę sprzedaży, decyzja o sądzeniu się nie była dobra, bo przyniesie bo firmom więcej strat niż zysków.

  • 1

    45. ~applefanie  2012-08-24 15:59:25  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    to powiedz mi skąd cena ip4 skoro bebechy mniej więcej jak Motorola defy .... skreslasz tel. z androidem (głównie samsunga) i podajesz argumenty: nieporęczny, zbyt duży, zbyt cukierkowe kolory itp. i uznajesz je za poprawne i prawdziwe. Ale jeśli ktoś napisze ze iphone jest za blady (kolory) czerń jest szara, ma za mały ekran w porównaniu do obudowy, ogólnie za mały ekran do wygodnej zabawy (4 cale to chyba minimum) to zaraz mówisz ze ktoś nie ma racji i ze apple wie co robi, iphone jest idealny, patrzcie na sprzedaż itp. ja nie chce patrzeć na sprzedaż ... czy ty potrafisz wymienić wady iphone 4s na przykład ? każdy sprzęt ma wady jakieś, mój Note ma pentile, 16 GB ... wolalbym 64GB, czasem boje sie ze wypadnie z kieszeni krótkich spodni z racji rozmiaru, pisanie jedna ręką jest wygodne dopiero po włączeniu specjalnego trybu, aleoprócz tego nie mam zastrzeżeń ;) no to jedziesz zwadami ip4s

  • 0

    46.  2012-08-24 17:38:58

    Niesamowicie się wkręcacie, w temacie jest o zablokowaniu sprzedaży sprzętu naruszającego wzajemnie patenty (a nie o wyższości jednego nad drugim), firmy te zamiast się dogadać co do stosowania swoich patentów ciągają się po sądach, a sąd tym razem dał im piękną nauczkę.

  • 0

    47. ~Twój Pan  2012-08-24 18:06:45  host: 89-77-27-77.dynamic.chello.pl

    @38 z tobą nie dyskutuję, bo prawdopodobnie nie dorastasz mi intelektem do pięt - to raz, dwa - musiałbym ci w ogóle najpierw zrobić test, by zweryfikować, czy nie jesteś czasem jakimś botem. Wiesz, coś na zasadzie "przepisz kod z obrazka" ze zmienną wielkością znaków.

  • 0

    48. ~Twój Pan  2012-08-24 18:11:48  host: 89-77-27-77.dynamic.chello.pl

    Dlaczego tak w ogóle uczestnicy forum karmią tego trolla? Moim zdaniem to tylko kolejny z armii bezrobotnych bezmózgów. Bo kto inny mógłby całymi dniami floodować forum?

  • 0

    49. ~  2012-08-24 19:06:24  host: public-gprs508506.centertel.pl

    applefun_ developerem? Huhuhaha... ten człowiek prostej iteracji nie byłby w stanie sklecić. No chyba że pisze coś na apple - wtedy zrozumiałbym dlaczego te aplikacje są tak prostackie...

  • 0

    52. ~  2012-08-24 19:52:39  host: 89-77-27-77.dynamic.chello.pl

    To by się nawet wpisywało w model: za samochód używa sadzomiotu czyli kopciucha w dizlu (mężczyzna ropę leje jedynie do traktora), za telefon najbardziej zniewieściałego gadżetu na rynku elektroniki użytkowej. A to pewnie jeszcze nie koniec.

  • 0

    53.  2012-08-24 21:38:19

    @50 ponieważ niejaki Maniiiek ma robotę w branży i musi być na bieżąco.

  • 0

    54. ~infidel  2012-08-24 22:39:52  host: 46.204.126.182.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @50 nie masz pojęcia co znaczy flood w terminologii informatycznej to nie używaj tego pojęcia. Nie chce mi się czytać tej waszej zabawnej dyskusji (zwłaszcza ze strony jabłkowego wiatraka) ale dodam tylko, że zręcznie ominął moją odpowiedź "przestarzały sprzęt srapple za 2,8k w tym 79% ceny marketingu" na jego "za 2,5k w tym 80% ceny marketingu". To samo świadczy, że jego argumenty są żałosne i pozbawione podstaw. Unikanie odpowiedzi na niewygodne argumenty, znaczy się.

  • 0

    55.  2012-08-24 23:34:54

    @55 a nie, to u niego norma od wielu miesięcy. A jak będziesz dalej naciskał przedstawi Cię jako wredne bydle a siebie jako "niewinną ofiarę fanatyków androidowych karaną za pisanie prawdy" Za pierwszym razem tak mnie tym wkurzył, że aż temat na forum założyłem gdzie się ludzie skarżyli i mu administracja wszystkie komentarze pokasowała.

  • 0

    56. ~I dobrze  2012-08-27 11:30:45  host: apn-95-40-172-130.dynamic.gprs.plus.pl

    Gdzie dwóch się kłóci tam trzeci korzysta. Dwóch dużych teraz będzie patrzyło jak im rynek ucieka:)

  • 0

    57. ~  2012-08-27 13:50:47  host: s12-03.opera-mini.net

    apllefana trzeba zbanować a nie usuwać komentarze. Dlaczego prawie każdy news o czymkolwiek jest komentowany przez applefana głoszącego jedyną słuszną religię wobec której jest bezkrytyczny a każdy kto nie jest jej wyznawcą i ma choć troszkę obiektywizmu jest przez niego uważany za kogoś głoszącego herezję. Argumenty typu iPhone jest lepszy bo tak do mnie nie przemawiają. appledanie kiedyś szanowałem apple za iMaca ale TY SPRAWIŁEŚ że teraz apple NIENAWIDZĘ .Osiągnołeś już swój cel a teraz wracaj na 4chain do trolli takich jak ty.

Dodaj swoją opinię