Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Części do iPhone'a X kosztują 40% jego ceny detalicznej

Części do iPhone'a X kosztują 40% jego ceny detalicznej

msnet 15 Września 2017 15:19

1 0

apple keynote

Podczas prezentacji iPhone'a X Apple podało, że jego cena wyniesie w USA 999 dolarów. W Chinach obliczono ile kosztują części, z których go złożono.

Najdroższym elementem iPhone'a X jest 5,8-calowy wyświetlacz OLED, produkowany przez Samsunga. Jego koszt to 80 dolarów. Kość pamięci NAND 256 GB od Toshiby to 45 dolarów, a za 3 GB RAM-u Apple płaci 24 dolary. Procesor A11 Bionic jest produkowany w procesie 10 nm przez TSMC i kosztuje 26 dolarów. Współpracuje on z modemem dostarczanym przez firmę Qualcomm za 18 dolarów za sztukę. Czujnik 3D, który odpowiada za sprawne działanie funkcji Face ID, to kolejne 25 dolarów, natomiast szkło przedniego panelu kosztuje 18 dolarów. Są też oczywiście inne części.




Całkowita kwota policzona przez znawców branży w Chinach, która wyniosła 412,75 USD, nie uwzględnia kosztów produkcji smartfonu Apple'a, logistyki oraz reklamy i dystrybucji.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: ichunt.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | apple iphone x

w sumie: 26
  • 1

    7.  2017-09-15 16:33:42

    Czyli licząc w drugą stronę - od ceny (kosztów) zakupów podzespołów do ceny sprzedaży - Apple ustaliło sobie marżę dla iXa na 142%...
    Spoko.

  • 0

    8. ~nbplus  2017-09-15 16:42:34  host: a10-08-01.opera-mini.net

    Znawcy, pytanie: czy ten "X" oznacza dziesięć, czy ix ..? (niewiadoma, he he)

  • 0

    9.  2017-09-15 16:44:33

    @8 Dziesięć, w sensie "ten" ;)

  • 1

    10. ~nbplus  2017-09-15 16:55:34  host: a22-02-07.opera-mini.net

    Co do ceny i 40%, to co, u nas jest inaczej? Chleb ile kosztuje produkcja? A sprzedają za ile. A benzyna, litr benzyny? Tu jest jeszcze ciekawiej...

  • -1

    11.  2017-09-15 17:55:15

    Wyprodukowanie bagietki z najwyższej jakości składników, naturalnymi sposobami, to koszt 0,17 zł, my sprzedajemy ją po 8 zł. Hit?

  • 0

    12. ~r  2017-09-15 18:02:39  host: 89-66-10-113.dynamic.chello.pl

    A gdzie koszt oprogramowania? Wrzucony w koszt produkcji?

  • 3

    13. ~MK  2017-09-15 18:20:14  host: 77-254-139-36.adsl.inetia.pl

    Prawda w systemie rynkowym jest tylko jedna: każdy za swój produkt może zażądać kwoty jaką mu się żywnie podoba! Apple mogłoby żądać nawet 10tys USD i do puki znajdzie na to klienta to "jest jego"... Jak widać po pierwszych info liczba preorderów na iPhone X będzie jedną z najlepszych w historii mimo astronomicznej ceny. Źle to świadczy ogólnie o nas jako rozumnych konsumentach, ale takie czasy nastały że nie kupujemy to co potrzebujemy, tylko to co inni nam mówią byśmy kupili...Całkiem nowy świat nastał!

  • 1

    14.  2017-09-15 18:37:25

    Zgadzam się z Kolegą MK. Mam tylko jedną uwagę: nie ma pewności jak oni to policzyli. Wiadomo że samodzielne złożenie każdego sprzętu (w tym przypadku nie możliwe) z zakupionych części wyjdzie na ogół drożej. Np. zwykły telefon cena 130 zł a oryginalna bateria 70 zł. Tańszy laptop 1600 a oryginalna bateria prawie 500. Sprzedaż części to ogromny interes i powinni napisać czy podane ceny to są te które Apple płaci producentowi części czy te co serwis Appla sobie liczy.

  • 1

    15.  2017-09-15 18:42:05

    Jestem trochę zaskoczony. Myślałe, że to nawet 100 $ nie kosztuje

  • 0

    16.  2017-09-15 18:58:02

    @7, jarekt - nie zapomnij przed obliczeniami doliczyć jeszcze kosztów, których kwota 412,75 USD nie obejmuje, czyli na przykład złożenie tych wszystkich części w jedną całość i rozwiezienie gotowych produktów po świecie. To też kosztuje.

  • 0

    17. ~karluum  2017-09-15 19:23:10  host: 83-238-147-115.static.ip.netia.com.pl

    Idę o dobrą flaszkę, że Apple ma jeszcze niższe ceny niż te podane.

  • 1

    18. ~Liwiusz  2017-09-15 20:33:31  host: user-94-254-134-15.play-internet.pl

    To jest liczone po cenach detalicznych, czy po cenach po których Apple kupuje?

  • -2

    19. ~Kris  2017-09-15 21:09:49  host: 193.106.86.213

    A w PL nasze Państwo dołoży jeszcze 1500 zł do ceny amerykańskiej i wszyscy są zadowoleni ...

  • -1

    20.  2017-09-16 09:19:36

    Kosci ram i cpu kilkadziesiat USD? Ile kosztuje ten kawaleczek krzemu i miedzi ktore tam sa? 0,01 USD? Wow tsmc i samsung maja miliony % marzy!!!

  • 0

    21. ~  2017-09-16 10:20:58  host: chaos.tpnet.pl

    7. Sprawdź, co to jest marża.

  • -1

    22. ~MreaperS  2017-09-16 13:50:34  host: 89-64-36-149.dynamic.chello.pl

    Rozpie...la mnie fakt, jak ktoś twierdzi że Iphone w stanach wychodzi taniej. Wtedy nie wiem czy mam płakać czy się śmiać. Iphone X w USA kosztuje 999$ netto, do tego trzeba doliczyć podatek stanowy ponieważ w stanach wszystkie ceny są podawane netto. Po doliczeniu podatku, Iphone kosztuje już ok 1190$ co daje kwotę ok 4220PLN. Do tej kwoty trzeba doliczyć także cło. Pozdr

  • 0

    23.  2017-09-16 14:06:18

    @22. Obecnie w UE cła na elektronikę z Chin ani USA nie ma. Cena netto w Polsce przekracza znacząco cenę netto w USA. Przykładowo: dolar po 3.65 złotego to daje ~3646 złotych netto, a przy cenie w sklepie 4999 zł brutto to podstawa dla 23% VAT wynosi ~4064 złotych. Jednak 400 złotych różnicy już na starcie widać. Nawet dolar po 4 złote nie zniweluje tej różnicy do zera.

  • -1

    24. ~MreaperS  2017-09-16 14:16:26  host: 89-64-36-149.dynamic.chello.pl

    Ale w USA cena wynosi 999$ netto + 19%Vatu stanowego=1189$ + 2,5% cło(cło dla towarów o wartości 700euro). Do tego nasz Vat 23% + marże. Więc się nie dziw że tyle u Nas kosztuje.

  • 1

    25.  2017-09-16 15:48:42

    Jak kobieta muzułmanka w burce obsłuży funkcje Face ID? (pytam poważnie) Nie będzie miała kłopotów np. z uruchomieniem?

  • 1

    26.  2017-09-16 16:22:00

    @25: rcicho: tu masz częściową odpowiedź- niestety, tylko częściową:
    http://tlp.is/eve

Dodaj swoją opinię